Skocz do zawartości
Pietia(lania)

Acer I Dysk 160

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jest problem

 

mam acera aspire 3000

Procesor: AMD Sempron 1600 Mhz

RAM: 2x256 MB

Chipset: SIS

Cache: 256 KB

FDD: brak - opcjonalna

CD: DVD/CD-RW - wymienny

PCMCIA: 1x type I/II of 1x type III

 

jako ze padl w nim twardziel ( moze nie padl ale pojawily sie nienaprawialne bady ) 40 samsung , postanowilem kupic nowy , wybor padl na wd 160 ( mial byc inny ale co zrobic tylko to bylo ) oczywiscie ATA ...

po instalacji systemu moim oczom ukazal sie zatrwazajacy widok : moj windows sp3 widzi mi tylko ~137giga .... no to dawaj google i co z tym fantem zrobic ... jest rozwiazanie , wlaczyc w rejestrze lba ... wlaczylem , reset i co ? a no du.pa dalej hdtune uparcie twierdzi ze jest ~137giga , to dawaj do saportu acera i pytanie WTF , pan odpowiada milo ze ten model laptopa tak ma poniewaz najwieszy dysk instalowany w tym aspire to 120 giga . oczywiscie bios najnowszy

 

Jako ze jestem czlowiekiem z natury skapym i/lub dociekliwym ;-) zadaje pytanie tutaj czy da sie odzyskac te dodatkowe gigabajty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99,9% nie da się

137GB to przecież cała fura ;)

możesz jeszcze próbować tworzyć mniejsze partycje jakimś botowalnym narzędziem: partitionmagic, drive backup - może oszukasz zależność między biosem a windowsem, ale szczerze w to wątpię

 

przyjmij, sobie za za cenę 160 masz 120 i 17 w promocji - poprawi Ci humor ;)

 

no i jeszcze coś dla prawdziwych kozaków czyli próba samodzielnej edycji i zmiany wpisu w pliku bios.(ale czy uda się twój i czy zakończy się to powodzeniem to już inna bajka)

 

www.bios.pl

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...