Skocz do zawartości
Stons99

Nowy Wita I Pyta O Sprzet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym uzytkownikiem i na poczatku chcialbym sie z Wami serdecznie przywitac!

A teraz do tematu posiadam starego kompa jedyne nowsze zeczy w nim to hdd seagate 250 sata II 16mb i zasilacz corsair 450(poprzedni codegon zrobil bum i co najlepsze w dniu 11 wrzesnia haha niestety albo i stety zabral ze soba dysk samsunga 60giga)

Mam tez 1300 zl do wydania na mobo, proc, memki, gpu i chcialbym tez drugi taki sam dysk do raid0.

Zestaw do gier gram tylko w 1024 na 768(stary monitor 17 crt) obojetne czy ati amd gf czy intel.

Jest tylko jedno ale jak intel to podnbno tylko po oc a ja niestety nie znam sie na podkrecaniu;/ no chyba ze forum pomoze;) ogolnie co poradzicie? Sprzet kupowany w przyszlym tyg pozdrawiam serdecznie

Ps.tylko esc.pl mam duze zaufanie do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel c2d e5200

Gigabyte EP35-DS3L /intel P35/

a-data 2x1gb EE 800MHz

Gainward Radeon HD4850

 

SUMA: 1112 zł | za resztę jakieś dobre chłodzenie do proca i kręcisz do minimum 3.0Ghz, to naprawdę jest proste

 

Jeżeli działasz na Win Vista to kupujesz A-data 2x2GB EE 800 MHz i wtedy wychodzi 1212 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel c2d e5200

Gigabyte EP35-DS3L /intel P35/

a-data 2x1gb EE 800MHz

Gainward Radeon HD4850

 

SUMA: 1112 zł | za resztę jakieś dobre chłodzenie do proca i kręcisz do minimum 3.0Ghz, to naprawdę jest proste

 

Jeżeli działasz na Win Vista to kupujesz A-data 2x2GB EE 800 MHz i wtedy wychodzi 1212 zł

Witam i dzieki za zainteresowanie tematem. Uzytkuje xp 32 bit w przyszlosci moze vista wiec mozna potem dokupic ramu drogie to to nie jest, chlodzenie z tego co sie orientuje to slawny karakorum. Czy zakup 2 dysku do raid ma sens? Czy lepiej zakupic 4 giga ramu i przejsc na viste przy zakupie kompa? Czy nie lepiej zakupic slabsza 8800gt 512mb powinna wystarczyc do mojej rozdzielczosci?

Te 3ghz mi wystarcza w zupelnosci a chyba nie bedzie trudno je uzyskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Może się nie znam za bardzo na RAIDach ,ale jeśli liczysz na super skok wydajności w grach to się raczej zawiedziesz pozatym pakowanie się w GF88 GT ,nie ma sensu gdyż kiedyś może zakupisz LCD 19"-xx i już będzie karta do przemiału.A 2 gb do Xp wystarczą.W Mikrosyfa Wiśtę nie pakuj się jeszcze , jeżeli obejdziesz się bez DX10.

 

Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zestaw do gier gram tylko w 1024 na 768(stary monitor 17 crt) obojetne czy ati amd gf czy intel.

...

Jest tylko jedno ale jak intel to podnbno tylko po oc a ja niestety nie znam sie na podkrecaniu;/

Do takiej rozdzielczości nie jest potrzebna taka droga karta jak HD4850.

Tu jest trochę wyników testów w takiej rozdzielczości:

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4670/9.html

E5200 nawet bez OC jest wystarczająco wydajny a podbicie taktowania do 3GHz nie sprawi kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że jeżeli nie planujesz mocnego OC to nie ma potrzeby dokupywania innego chłodzenia. BOX spokojnie wystarczy do 3,0 - 3,2 GHz a może i sporo więcej. Karakorum nie jest drogie ale zawsze tą kasę można wydać na coś innego, nie koniecznie do komputera, a zawsze można później dokupić jak się okaże że chcesz więcej wycisnąć i będzie potrzebne

Co do karty graficzne, jeżeli nie planujesz zmiany monitora przez najbliższy rok lub dłużej, to rzeczywiście można na razie wziąć słabszą kartę graficzną np najtańszą GF9600GSO Palita za 259 zl w esc.pl, a zaoszczędzoną kasę odłożyć i przeznaczyć na wymianę na mocniejsza jak już będziesz zmieniał monitor i tak ta karta spokojnie we wszystkim pociągnie tą rozdziałke a i z 1280x1024 nie będzie miała większych problemów

Pozdrawiam

 

HD4670 w obecnych cenach jest słabo opłacalne i mało dostępne, jeżeli możesz poczekać i spadnie do tych 230 zł to jak najbardziej polecam

Edytowane przez Mck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy bios mobaska zobaczy e5200? Bo nie bede mial jak wgrac nowego biosu bo nie mam takiego proca:-(

A moze w esc pl mi wgraja nowy bios? Niewiecie czy jest taka mozliwosc?

Nie ma biosu obsługującego E5200 do tej płyty.

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...cket%20775_1293

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne mobo do 280zl?chce osiagnac 3ghz wiecej nie potrzeba wiec nie trzeba mobaska z wielkim fsb

Dobre mobo do 280 to może również coś z Gigabyte:GIGABYTE GA-P35-DS3L.wgrywasz biosik F8 i jest wszystko w porządku z E5200,a płytka na prawdę świetna :wink: 3,0 GHz to lekko bez podnoszenia napięcia zrobisz i to na box-ie także zmiana chłodzenia nie będzie wskazana.

 

pozdrawiam

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do E5200 to możesz śmiało brać tego Gigabyta bo ten proc ze względu na wysoki mnożnik nie potrzebuje super mobo, do 3ghz to spokojnie wykręcisz, myśle że nawet do max procka (zależy od sztuki ale niektóre na 4ghz na AC się kończą, ze względu też na zbyt duże napięcie szkoda by katować proca na dużym napięciu na codzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...