Skocz do zawartości
dr.elich

Który Z Komponentów Komputera Zmodernizować I Na Jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym zapytać szanownych forumowiczów,co powinienem zmienić w moim sprzęciku by lepiej na nim gry śmigały..oto moja specyfikacja:

Sempron 3000+ AM2 1600@2760

Palit 8600 gt ddr3 256mb(ten najsłabszy) 540/800 @ 750/900 pencilmod na 1,70 core

Gigabyte GA-M55Plus-S3G rev.1 @htt 348

RAM - 3 kości - 512 533mhz goodram, 512 667 nie pamiętam jaki producent, 256 apacer 667 - chodzą na coś kolo 700

chłodzenie pozmieniane

Generalnie sprzet jakostam chodzi, w 3dmark 06 5000 pts przekroczyłem, to max tego sprzętu..z tego co wiem na tę kartę przy tym taktowaniu wynik skromny.chciałbym wiedzieć co jest piętą achillesową tego systemu - mam jakieś 150 pln na wydanie..dodam,że ramy po wyjęciu 256 pracują w dual channel mimo różnic w taktowaniu i innych producentów..w tej konfiguracji gry potrafią jakoś dziwnie chodzić - np stalker clear sky na wysokich detalach niby osiąga 40 fps,ale obraz jakoś tak "szarpie" i jakby dzieli się na 3-4 poziome pasy(nie potrafię tego opisać dokładnie)..proszę o rady obeznanych w temacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ramy? moze lepiej 3800+ i jakas zmiana ramu? Nie wiem tak na dobrą sprawę co hamuje,gry teraz dużo ramu mają napisane w wymaganiach..

 

 

Dostałem PW od człowieka zajmującego się handlem częsciami i sugeruje mi zmianę karty graficznej - na 4670. Czy to ma sens? bo mi się coś zdaje, że nie..chciałbym też wiedzieć czy przesiadka z xp na vistę po tej zmianie podzespołów(proc + ram) podniesie wydajność w grach przy podkręconej 8600 - nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie..

 

I kolejna rzecz - wiem, że w procesorach X2 powyżej jakiegoś modelu zmienia się ilość cache i ponoć ma to istotny wpływ na wydajność..chciałbym wiedzieć który model po podkręceniu ma najlepszy stosunek jakość/cena...

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zmian w końcu - ram jak w sygnaturce - dał kolosalnego kopa maszynie, a ostatnio procesor na opterona 1212 santa ana 2x1mb L2. I tu klops - skok wydajności żaden - fps ten sam w testach i grach (pomijam test cpu w 3dmark). Proc taktowany 2ghz poszedł na 2,5 a po podniesieniu napięcia na maxa na 2,6..Obniżyłem więc napięcie na 1,2 celem oszczędnści i idzie na 2,4. Szkoda bo miał iść na stock vcore na minimum 2,9 a wina płyty to nie jest - robi 348 a tu potrzebowałem 300.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...