Skocz do zawartości
Scorcho

9800gtx+ Czy Niereferencyjny Hd4850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planowałem sobie spokojnie zakup (w przyszłym tygodniu) Gainward HD4850 Golden Sample a tu nagle spadła na mnie informacja o problemach z tą kartą - black screeny, artefakty, etc.

 

To skłoniło mnie do zastanowienia się nad jednym z tańszych 9800GTX+, czyli - Gaiward 9800GTX+.

 

Zależy mi na dobrym chłodzeniu i braku problemów ze sterownikami. 3 fps w grach w jedną czy drugą stronę nie robi mi różnicy. Może jest na forum jakiś posiadacz 9800, który oparł się ostatniej modzie na Radeony? Albo może ktoś zna dobrą niereferencyjną kartę HD4850 zamiast tego Golden Sample?

 

Proszę, tylko nie zaczynajcie wojny ATI vs. Nvidia. Chodzi mi tylko o poradę co będzie lepsze bez fanmodów i kombinowania z różnymi wersjami sterowników.

 

Karta ma działać z e8400, p5q pro, 4GB a-data, Pentagram 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja też czytałem już trochę o problemach z 4850. Owszem R4850 to świetna karta i wywołała rewolucję u ATi ale czy ludzie odrobinkę nie oślepli przez nią? Ostatnio sporządziłem u kumpla na 4850 grilla więc nie ma co się dziwić, że w niektórych modelach zdarzają się artefakty. IMO jeżeli zastanawiałbyś się między 88GTS a 4850 to wybór byłby jasny - 4850. Ale 9800GTX+ lub 4850...? Ja brałbym chyba te pierwsze.

 

Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja też czytałem już trochę o problemach z 4850. Owszem R4850 to świetna karta i wywołała rewolucję u ATi ale czy ludzie odrobinkę nie oślepli przez nią? Ostatnio sporządziłem u kumpla na 4850 grilla więc nie ma co się dziwić, że w niektórych modelach zdarzają się artefakty. IMO jeżeli zastanawiałbyś się między 88GTS a 4850 to wybór byłby jasny - 4850. Ale 9800GTX+ lub 4850...? Ja brałbym chyba te pierwsze.

 

Pozdrówka.

 

Ta na 9800gtx mozna browary chlodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta na 9800gtx mozna browary chlodzic

Czytales moze o temach na 4850? Tam cewki potrafia miec po 100 stopni. Ostatnio na Frazie byla recka dwoch Gigabyteow. Zalman i Pasywka , tempy sa kosmiczne.

 

Aha , w temacie wyboru. GTX ma 512 , a 1GB Radeon 4850 jest w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro sa juz Twintechy - niereferencyjne 9800GTX+, tansze od EVGA 9800GTX+ o prawie 100pln, wiec i to moze by warte uwagi bylo...

Nie sa podkrecone, choc wydaje mi sie ze sekcja zasilania nieco ubozsza, bo po fotkach widze ze fabrycznie nie jest chlodzona, dmucha na nia wentylator z chlodzenia, jest 1 sledziowa i ma tylko 1 wtyczke zasilana 6pin.

Ciekaw jestem jak sie to sprawuje wzgledem referencyjnych kart...

 

Osobiscie jestem zadowolony z mojej 9800GTX+ Asusa, kupilem w dosc przystepnej cenie, na temat chlodzenia z referenta nie moge sie niestety wypowiedziec, poniewaz pierwsza rzecza jaka zrobilem po rozpakowaniu pudelka bylo zalozenie fullcovera :) temperaturki iddle kolo 31C, stres ostatnio w granicach 37-38 C :)

 

Jutro bede u znajmego w firmie wymienic routerek, ktory tam nabylem, a niestety wariuje troszke, ostatnio testowali tam 4850 od gigabyte, piekarnik straszny, po odpaleniu czuc bylo spalenizne, na poziomie grzebania w biosie, tak ze co bedzie w stresie az boje sie pomyslec... moze uda sie pozyczyc jakiegos 4850 na dzien albo 2 do testow to moze i porownanko bym zrobil male, ale nie chce mi sie z powrotem referencyjnego chlodzenia na GTX+ wsadzac :) tak ze NV byla by na wodzie

 

EDIT:

Jak jakies niereferencyjne HD 4850 znajde postaram sie je wypozyczyc, albo na szybko na miejscu zobaczyc jak to smiga :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci polecę HD4850 od sapphire w wersji TOXIC :) sam posiadam od miesiąca i jestem zadowolony.. jedyny problem jaki zauważyłem to że w niektórych (starszych tytułach, gdzie miękkie cienie raczkowały są problemy z ich wyświetlaniem.. to znaczy trochę pikseli widać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

planowałem sobie spokojnie zakup (w przyszłym tygodniu) Gainward HD4850 Golden Sample a tu nagle spadła na mnie informacja o problemach z tą kartą - black screeny, artefakty, etc.

Jest nowa wersja z backplate i poprawionym (czyt. przyspieszonym) wiatrakiem już nie sprawiająca problemów. Ważne tylko czy sklep ma leżaki w magazynie czy sprowadzają nówki. Najlepiej jak byś dokonał zakupu osobiście. Pamiętaj że wciąż jest to najlepsze chłodzenie na 4850 ;) (palitowski sonic ma to samo). Tzn. jest niereferent od MSI z bardzo dobrym chłodziwem ale nie wiem czy dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Zonc

Chętnie bym kupił osobicie, ale sprzęt ma być oczywiście w esc.pl... Mam w Bielsku blisko Komputronik, ale tam ten Golden Sample kosztuje 559 złotych i pewnie jest na zamówienie.

 

@Bolus1

Jakie są temperatury na tym Toxicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam Asus 4850 z Glaciatorem. W iddle wentylator ustawiony na niesłyszalne 20% daje mi 30-40 stopni, w stressie przyspiesza i słychać lekki szum, który ginie w tle dźwięków gry i intelowego boxa. Temperatury poczas gry w Crysis oscylują w przedziale 50-55 stopni. Totalnym niewypałem jest brak chłodzenia na sekcji zasilania, mogli dać taki radiatorek jak na Asus 8800GT z tym samym chłodzeniem i od razu byłoby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja cos polece:) na frazpc.pl http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGABYTE...wojne/uderzenie jest test hd4850 gigabyte z pasywnym chlodzeniem - cisza jak makiem zasiał:D a przy zalozeniu wolnoobrotowego wentylatora 120mm temperatuty ok 58st. do tego krecił sie " 770MHz dla rdzenia i 1190MHz dla pamięci (2380MHz efektywnie) - to zegary wyższe o ~20% od standardowych" wiec wydaje mi sie ze to najlepszy obecnie wybor - karta w niektorych trybach jest porównywalna z hd4870

sam zbieram wlasnie na ta karte:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem dylemat taki jak Ty. Ale teraz to juz sie tylko zastanawiam jakiego 9800gtx+ wziac.

 

Msi

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...74_74_0_68_2474

 

czy tez

 

Twintech

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi...gtx_od_twintech

 

Chyba ze Ty sam znajdziesz cos lepszego to daj znac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI w Sirius jest niedostępny.

Natomiast TwinTech'y pojawiły się w esc i to może być ciekawa alternatywa. [Nawiasem mówiąc fajne "pudełko" ma ten Dual HeatPipe :)]

 

 

Gigabyte z pasywnym odpada, bo do tego trzeba mieć dobrze chłodzoną obudowę, a nie taki syf za 80 złotych jak ja :P Poza tym na razie nie chce się bawić ze zmianami chłodzenia.

 

 

No nie wiem, poczytam może jakieś recenzje jak znajde.

Wybór zamknie się na

9800GTX+ TwinTech

9800GTX+ Gainward

Sapphire HD4850 Toxic

Asus HD4850 Glaciator

 

 

Właściwie to mogę napisać do esc.pl zapytanie czy mają GoldenSample z backplatem. To rozwiązałoby wiele wątpliwości.

Edytowane przez Scorcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No nie wiem, poczytam może jakieś recenzje jak znajde.

Wybór zamknie się na

9800GTX+ TwinTech

9800GTX+ Gainward

Sapphire HD3850 Toxic

Asus HD3850 Glaciatorem

Rozumiem ,ze pomyliles cyferki przy kartach ATI? Zestawiac GTX+ oscylujacego cena w okolicach awet 600 zl z wynalazkiem za 200 zl? To cos jest wolniejsze od 9600GSO , a ten jest wolniejszy od GTX+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak imho to 9800gtx+ bylby dobrym wyborem jesli daloby sie go kupic taniej niz niereferencyjne radki.

W sytuacji jak Palit sonic 4850 mozna wyrwac za 479 to 9800gtx+ troche mija sie z celem:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14076

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ze pomyliles cyferki przy kartach ATI?

A oczywiście że pomyliłem :wacko:

 

No właśnie - Palit taniutki, ale jak się tak czyta różne rzeczy w internecie to można się dowiedzieć że ma gorsze zasilanie i jest niestabilny.

 

Jutro zamawiam a dalej nie wiem co kupić.

9800GTX+ TwinTech albo jakiś HD4850. Wiadomo że cena lepiej żeby była niższa, ale jak później mam mieć problemy z tą kartą to lepiej dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crysisie HD4850 z 1GB przegania HD4870 512MB. Fakt, że z resztą gier jest różnie - zazwyczaj jest podobnie do HD4850 512MB, ale w późniejszym czasie gry będą żarły więcej pamięci karty zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach.

 

Dlatego jestem skłonny kupić Gigabyte HD4850 1GB - zastanawiam się tylko, czy wersja Zalman, czy pasyw ? Zalman wyższe takty, ale pasyw jest na pewno cichszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crysisie HD4850 z 1GB przegania HD4870 512MB. Fakt, że z resztą gier jest różnie - zazwyczaj jest podobnie do HD4850 512MB, ale w późniejszym czasie gry będą żarły więcej pamięci karty zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach.

 

Dlatego jestem skłonny kupić Gigabyte HD4850 1GB - zastanawiam się tylko, czy wersja Zalman, czy pasyw ? Zalman wyższe takty, ale pasyw jest na pewno cichszy...

Wedłg artykulu na frazie Zalman jest glosny , a pasyw z zalozona 12 znacznie cichszy , a oc maja na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twintech nie wyglada jak 9800GTX+, raczej 7900GT :)

Brak radiatorow na sekcji zasilania, moze chlodzenie GPU lepsze torche i wieje na mosfety delikatnie, ale ogolnie srednio mi sie to widzi.

PCB jest sporo krotsze od referenta, tak ze podejrzewam ze ma to odzwierciedlenie w ubozszym ukladzie zasilania, pewnie dla tego ma tylko 1 wtyczke 6pin, nie ma chlodzenia sekcji, i mimo lepszego niereferencyjnego chlodzenia nie zostal podkrecony... Ja bym poczekal na testy tej karty i jak sie sprawuje po OC...

Z drugiej strony to fajna karta dla tych co chca ja woda chlodzic, bo bez problemow mozna by na nia wsadzic bloczek fullcover z kart w stylu 7900 ktory w tej chwili kosztuje grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na Allegro mozna kupic 8800GTSa 512 (nie jest to wersja G80 320MB i nie 640) , ktory ponoc jest tym samym co 9800GTX+ , ale kosztuje 480 zl. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro mozna kupic 8800GTSa 512 (nie jest to wersja G80 320MB i nie 640) , ktory ponoc jest tym samym co 9800GTX+ , ale kosztuje 480 zl. :|

Raczej tym samym co 9800GTX i to po malym OC...

GTX+ jest w mniejszym procesie technologicznym i nieco bardziej ma takty podniesione, lepiej sie tez kreci.

480 bym nie dal za GTS 512, chyba lepiej kupic juz 8800GT z fajnym chlodzeniem za 300-350 i podkrecic... oczywiscie to to samo co 9800GT, ktore z fajnym chlodzeniem juz od 400pln mozna dostac.

Smigane GTS 512 kolo 400pln juz widzialem, ale teraz corac ciezej je dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie w drugim komputerze e8400, p5q pro, a-data 4gb i pentagram 500W (w pierwszym poscie pisałem).

 

Wezme Gainwarda za 559 złotych. Szczególnie że reszta komponentów potaniała. Chyba że do jutra pojawi się HIS HP4850 :P

 

Czytałem że ten Sonic się wiesza przez grzanie sekcji zasilania. A priotytetem u mnie teraz jest nie bawienie się z chłodzeniem dodatkowym.

 

Dzięki Panowie za pomoc :)

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twintech nie wyglada jak 9800GTX+, raczej 7900GT :)

Brak radiatorow na sekcji zasilania, moze chlodzenie GPU lepsze torche i wieje na mosfety delikatnie, ale ogolnie srednio mi sie to widzi.

PCB jest sporo krotsze od referenta, tak ze podejrzewam ze ma to odzwierciedlenie w ubozszym ukladzie zasilania, pewnie dla tego ma tylko 1 wtyczke 6pin, nie ma chlodzenia sekcji, i mimo lepszego niereferencyjnego chlodzenia nie zostal podkrecony... Ja bym poczekal na testy tej karty i jak sie sprawuje po OC...

Z drugiej strony to fajna karta dla tych co chca ja woda chlodzic, bo bez problemow mozna by na nia wsadzic bloczek fullcover z kart w stylu 7900 ktory w tej chwili kosztuje grosze...

 

Odświeżam wątek bo ta informacja może wprowadzać w błąd kogoś, kto chciałby kupić tą kartę. W esc nie mieli Gainwarda i zaproponowali mi tego TwinTecha. Zgodziłem się i nie żałuję.

1. Jest chłodzenie zasilania - radiatory widoczne na zdjęciu do którego link zamieszczam poniżej.

2. PCB nie jest takie znów sporo krótsze - 23,5 centymetra.

3. Zasilane 2 wtyczkami 6 pin.

 

Na razie 4 dni użytkowania - satysfakcja 100%. Jak dla mnie nawet jest cicha.

 

Po weekendzie zamieszczę więcej zdjęć, jakieś temperatury może - oczywiście już w odpowiednim dziale.

 

Dołączona grafika

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...