Skocz do zawartości
Wujek Dobra Rada

Epox 8K7A i dzielnik 1/5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komus udalo sie na tej plycie uzyskac dzielnik 1/5?

 

Kupilem wczoraj pamieci 333 i ustawilem FSB na 166 ale komp jest wtedy bardzo niestabilny, GoldMemory wiesza sie przy quick test na 4% a zeby windows wogole sie odpalil to napiecie na pamieciach musi byc 2,9V. Zupelnie tego nie kumam, pamieci musza wy3mac 166 na 2,5V a u mnie na 2,9V sie wywalaja, to samo bylo na DDR 400 tak wiec to jest cos z plyta, tylko co? Widzialem na niektorych stronach jak ludzie na 8K7A wyciskali FSB 180 na zwyklych pamieciach 266. Bios mam z kwietnia 2002, nie wiem czy jest jakis nowszy, ten ktory mam nie rozpoznaje mi Thoroughbred'a, wypisuje CPU Unknown.

 

Z gory dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej plycie nie ma mnoznika 1/5 ,tak jak na mojej

to ze jest niestabilna to dziwne,bo wykrecali na niej fsb>200

moglbys sprobowac na innych pamieciach,bo moze poprostu te gryza sie z plyta,wylacz tez udma w biosie (na probe) zeby wykluczyc zwiechy przez dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci juz probowalem 2 stzuki, jedne to Kingston DDR 400 a drugie Kingston DDR 333. W obu przypadkach sytuacja identyczna, nie wiem, moze te pamieci sa tak pradozerne ze 8K7A nawet na napieciu 2,9V nie potrafi ich zasilic, ale z drugiej strony na czestotliwosci 304 pracuja stabilnie na 2,6V, na 2,5V juz nie.

 

Dysk raczej wykluczam bo np jak odpalam Linux Slackware ktory mam na dysku SCSI to wiesza sie prz wchodzeniu do X'ow.

 

GoldMemory startuje z dyskietki i tutaj dysk raczej nie gra roli.

 

Jak by ktos mial namiary na jakies testy 8K7A + DDR wyzsze niz 266 to bardzo prosze o podanie, z tego co czytalem to wszyscy osiagali wysokie wyniki na DDR 266, moze te nowsze czyms sie roznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj na pamieciach innych niz Kingstom i na 266 ,bo te nowsze rzeczywiscie wicej pradu ciagna

jezeli to nie bedzie wina pamieci,to trafilo ci sie kijowe mobo,chociaz epox raczej trzymal jakosc w swoich drozszych modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj na pamieciach innych niz Kingstom i na 266 ,bo te nowsze rzeczywiscie wicej pradu ciagna

Niestety, z tego co jest napisane na stronie Kigstona to te DDR 333 zuzywaja mniej mocy nic 266 ktore mialem przedtem. Niestety to nie to :(

 

Nie mam dostepu do innych pamieci a glupio mi 2 raz w sklepie wymieniac Kingstony na jakies NO NAME'y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiscie lipa,sam wiesz czy twoje 266 chodzily lepiej czy gorzej,wiec sam wyciagnij wnioski

mnie tez pamieci zatrzymaly na fsb150 ,bo wyzej na cl2 nie chcialy isc(na 166 cl2.5 gorsza wydajnosc) ,wiec zajalem sie mnoznikiem,tobie radze to samo

hmmm swietne plyty mamy ,ale niestety pech to pech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...