Skocz do zawartości
Jordi23

Kingston HyperX PC-333 i 370 (2700/3000) - testy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupilem takowe kosci, 2 sztuki po 256MB i chcial bym sie podzielic z wami co one potrafia , moze komus sie to przyda , jedziemy :

 

Juz od dluzszego czasu pytalem sie na forum czy ktos takowe pamieci ma, lub czy wie czy uda sie je puscic na 200Mhz , niestety nie dostalem odpowiedzi pewnej , jedyne co to byly domysly w stylu "tak pewnie ci pojda jak to kingston do tego hyper X", ale nikt nie wiedzial na 100% bo nikt ich nie ma. Na necie tez nigdzie nie znalazlem testow tych pamieci , jak sa testy to tylko HyperX PC - 433 , dla mnie to juz za drogie. Wszystko rozchodzi sie o to ze chcialem puscic pamieci synchronicznie z prockiem na 200Mhz , przed zakupem hyperX mailem no namy PC-266 , zanizaly mi te cholerstwa wydajnosc strasznie. Duzo osob chwalilo i polecalo mi pamieci geila , jednak ja kupuje tylko w komputroniku (mam tam znajomych i mam bardzo dobre ceny) a w KT takich pamieci nie maja, wiec zostal mi wybor medzy hyperx , chcialem kupic PC - 370 jednak nie maja i nie wiedza kiedy beda , zdecydowalem sie wiec na PC - 333, z zamyslem ze poleca na 400

 

Pamiatki ladne z niebieskim aluminiowym radiatorem po obu stronach , ladne pudelko dozywotnia gwarancja , sam miod... do czasu

 

Wsadzilem pamieci do kompa ustawiam procka na 200 pamieci na 200 nie wstaje

 

restet i od nowa procek na 200 pamieci na 200 cl3/6/3/3 napiecie 2.9 i [gluteus maximus] nie wstaje

 

reset ustawiam procka na 166 pamieci na 166 wszystkie timingi max cl2/4/2/2 i wszystko biega

 

podsumowujac pamieci podkrecily sie max na 169mhz!!!!!!!!!!!!!!

 

po prostu porazka , przestrzegam przed zakupem tych modeli jezeli ktos chce je podkrecac , na ustawieniech nominalnych 166 biegaja ladnie nawet ladne timingi (minimalne + cl2) ale wyzej juz kupa , a tak sobie obiecywalem po tych kingstonach :evil: stawiam kaste browara ze te PC - 370 tez nie poleca na 400Mhz ,

HYPER X BARDZO DOBRE PAMIECI ALE NIE DO KRECENIA

 

P.S. No chyba ze cos zle testuje moze dacie mi jakies wskazowki o podkrecaniu pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie ch.... I to miały być pamiątki do kręcenia :(

 

Moje ValueRamy 333 (Samsung TCB3) chodza na 170MHz na cl2, a na 200MHz na nominalnym 2,55V na max wolnych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i to mnie wkurza najbardziej ze ludzie maja kingstony value pc333 i chodza im na 200 na wolniejszych timingach a te hyperX nawet na najhgorszych timingach nie wstaja na 170Mhz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o co tu chodzi , i nie jest to wina tego ze felerne kosci mam dzwonilem do kolegi w KT (pracuje w dziale technologi zaawansowanych - :lol: maja taki dzial w komputroniku ) i powiedzial ze takie hyperX sa i dzialaja tylko na swoich oryginalnych czestotliwosciach (testowan on pare sztuk) ale za to na tych zegarach maja bardzo ladne timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac pamieci podkrecily sie max na 169mhz!!!!!!!!!!!!!!

 

po prostu porazka , ...

Ostatnio producenci chyba zaczęli lepiej sortować kości - ja kupiłem GeIL 2x256MB DDR433 i nie mogę ich podkręcić - kilka razy wszedłem do windy na 450-458 ale po chwili restart - może inne mobo z regulacją napięcia dla ramu do 3.2V pomoże. Byłem u kumpla który ma GA-SQ800 (na SIS655) i nie chciały chodzić na 436 :|. Po prostu tak teraz będzie - pewnie nowe HyperX też już się nie będą kręcić tak dobrze - moje pamiątki maja date 03Q2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście kupiłem DDR-370 które max. (chyba) chodzą na 228MHZ (!!) tylko nie pamiętam przy jakich timingach. A ten twój kumpel z KT to pewnie nawet tych pamięci do kompa nie wkładał.

hehe wkladal wkladal i to pare sztuk , koles zna sie na rzeczy moge cie zapewnic , ale mowie tu o PC-333 co do PC-370 to moze sa rzeczywiscie lepsze ale pc-333 bieda jezeli chodzi o podkrecanie ale i tak daly mi prawie 1000pkt wiecej w 3dsmarku 2001 w porownaniu do starych :)) PC-266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakies no name'y DDR333 i chodza w tej chwili na 175MHz na cl2, ale nie sprawdzalem ile da sie z nich wycisnac.

 

o kingstonach tyle zlego juz slyszalem, ze kijem ich nie dotkne.

 

prawde mowiac coraz mniej widze sensu w przeplacaniu za markowe pamieci, wzial bys pierwsze lepsze DDR400 i byl bys zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakies no name'y DDR333 i chodza w tej chwili na 175MHz na cl2, ale nie sprawdzalem ile da sie z nich wycisnac.

 

o kingstonach tyle zlego juz slyszalem, ze kijem ich nie dotkne.

 

prawde mowiac coraz mniej widze sensu w przeplacaniu za markowe pamieci, wzial bys pierwsze lepsze DDR400 i byl bys zadowolony.

Tak szczególnie że ostatnio wszystkie DDR400 są na CL3 - nawet Kingston - byłbym tak zadowolony że pewnie bym je wyrzucił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpierniczcie się od Kingstonów!!!! Jak dla mnie to najlepszy zakup. Fakt, to 333Mhz to jakiś żart ale moje chodzą bardzo ładnie. A co do tym niemarkowych DDR'ów to zależy co się trafi, chyba raptor miał seitec noname i chodziły coś kole 410Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie bylo zadnej innej alternatywy w KT nie mieli zadnych innych pamieci godnej uwagi jak byly PC-400 to tylko na cl3 a wiesz lepsze wyniki daja nizsze timingi niz wyzszy MHz :!: wiec wybralem pc-333 ale cl2 a poza tym mialem je w bardzo dobrej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tym niemarkowych DDR'ów to zależy co się trafi,  chyba raptor miał seitec noname i chodziły coś kole 410Mhz.

Dokładnie ja chodziły na 412 - ma je teraz Tomasir - ale firmowy ram kupujesz po to żeby nie było loterii (to nie do ciebie Kwiecień).

 

Miałem też wcześniej (412MHz było na Seitec 512MB DDR333) 256MB Seitec DDR333 które chodziły na 471 :) - oto dowód:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakies no name'y DDR333 i chodza w tej chwili na 175MHz na cl2, ale nie sprawdzalem ile da sie z nich wycisnac.

 

o kingstonach tyle zlego juz slyszalem, ze kijem ich nie dotkne.

 

prawde mowiac coraz mniej widze sensu w przeplacaniu za markowe pamieci, wzial bys pierwsze lepsze DDR400 i byl bys zadowolony.

Tak szczególnie że ostatnio wszystkie DDR400 są na CL3 - nawet Kingston - byłbym tak zadowolony że pewnie bym je wyrzucił

moje DDR333 tez sa cl3 a chodza tak jak widac wyzej, wiec nie wiem o czym mowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezly LOL, wspolczuje... wkurzylbym sie niezle... Musze jutro sprawdzic czy mi TwinMOS'y pojda na najnizszych rtimingach bo narazie dawalem 5-2-2-2 i tak mam do 180MHz spokojnie, na 200 6-3-3-2.5

 

A znajomi w KT nie wymienia Ci ich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezly LOL, wspolczuje... wkurzylbym sie niezle... Musze jutro sprawdzic czy mi TwinMOS'y pojda na najnizszych rtimingach bo narazie dawalem 5-2-2-2 i tak mam do 180MHz spokojnie, na 200 6-3-3-2.5

 

A znajomi w KT nie wymienia Ci ich ?

no spoko moga wymienic ale na co ??????? wlasnie nie ma na na co z hyper x maja tylko 333 i 433 (ale cena 433 masakryczna wiec nie biore pod uwage) sa tez np hynixy PC 400 ale cl3 narazie zostawie je chodza teraz na 166 synchronicznie z prockiem (12.5 x 166) ale maja zajeb.... niskie timingi cl2/3/2/2 napiecie 2.9 puscilem goldmemory i nie bylo bledow wiec jakos tak dziwnie chodza bo timingi sa wysmienite ale mhz nie daja sie podniesc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do kumpla z KT i namowilem go na to zeby mi pozyczyl na jutro bo ma 2 sztuki u siebie GEILE PC3700 (466) midziany radiator pudelko podobno z pleksy :) (jaskrawo zolte) porobie zdjecia i zrobie tescik ciekawe jak poleca jutro zdam relacje wieczorkiem ok 20:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kingstony HyperX PC3000 (DDR370) i idą spoko na FSB200 przy agresywnych timingach 2-2-5-2 więc nie są złe, wręcz przeciwnie :twisted: Kumpel kupił GeIL'e PC3200 VALUE nie ciągną nawet FSB180 przy agresywnych timingach, więc porażka tak samo jak HyperX PC2700 (DDR333) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kingstony HyperX PC3000 (DDR370) i idą spoko na FSB200 przy agresywnych timingach 2-2-5-2 więc nie są złe, wręcz przeciwnie :twisted: Kumpel kupił GeIL'e PC3200 VALUE

no widzisz czyli te pc-370 lepsze, to poczekam jak dojada do KT i sobie wymienie :), ale i tak slinie sie na jutrzejsze starcie z geilami PC-3700 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kwiecien i to sa te hyperX PC - 370?????? jezeli tak to rewelacja , to jak tylko dojada do KT to sobie wymienie :) aha powiedz jaka masz plyte ze tak fajnie ci sie pokazuje DUAL CHANNEL ENABLED :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...