Skocz do zawartości
Gość kronic

Jaki Najlepszy Rozmiar Klastra(stripe Size) Dla Raid 0?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ma takie pytanie odnośnie ustawienia tego rozmiaru tworząc raid 0.Odrazu powiem na wstępie że głownie wydanjośc takiego raidu 0 mnie interesuje tylko do rozrywki 3d.Nie bawię się w przenoszenie jakiś wielkich rozmiarów plików czy obróbki video czy coś w tym stylu.Głownie ma zasuwać system,ładowanie się gier,instalowanie,benhmarki itp.Na to się nastawiam najbardziej i jaki rozmiar użyć co by mi w tym najefektowniej pomogło.Podobno zalecają zostawić rozmiar jaki jest czyli 128kb.Raid 0 składa sie z 2xSeagate 250 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II).Planuje w przyszłości dołożyć jeszcze 2 takie.Czyli powiedzcie mi jaki będzie najlepszy rozmiar klastra do takich zastosowań.Pozdrawiam i dzięki za każde info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ma takie pytanie odnośnie ustawienia tego rozmiaru tworząc raid 0.Odrazu powiem na wstępie że głownie wydanjośc takiego raidu 0 mnie interesuje tylko do rozrywki 3d.Nie bawię się w przenoszenie jakiś wielkich rozmiarów plików czy obróbki video czy coś w tym stylu.Głownie ma zasuwać system,ładowanie się gier,instalowanie,benhmarki itp.Na to się nastawiam najbardziej i jaki rozmiar użyć co by mi w tym najefektowniej pomogło.Podobno zalecają zostawić rozmiar jaki jest czyli 128kb.Raid 0 składa sie z 2xSeagate 250 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II).Planuje w przyszłości dołożyć jeszcze 2 takie.Czyli powiedzcie mi jaki będzie najlepszy rozmiar klastra do takich zastosowań.Pozdrawiam i dzięki za każde info.

Większy rozmiar strip size to szybszy odczyt dużych plików, mniejszy rozmiar szybszy odczyt małych plików.

 

Podobno w kontrolerach tzw. "fake raid" bez własnego procesora - (czyli wszystkie płyty do domowego użytku)

lepiej ustawić mniejszy rozmiar strip size.

Eksperymentowałem trochę z tym i im ustawiłem mniejszą wartość tym średni odczyt sprawdzany np. hdtach był wyższy.

W końcu utworzyłem 2 woluminy RAID.

Jeden na system (strip size 32) i drugi na resztę danych (strip size 64).

 

Najlepiej postawić system na 3 dysku. Dwa dyski zpiąć w RAID i eksperymentować w INTEL MATRIX STORAGE CONSOLE.

Można zmieniać parametry macieży bez restartu systemu i testować.

 

Gdzieś na forum już widziałem taki temat i poradnik odnośnie RAID z wykresami wydajności dla poszczególnych wartości strip size.

Oczywiście szukać się nie chciało prawda?

 

EDIT:

A już konkretnie nie wiem jak można nie zauważyć tego tematu: KLIK

Jest na 1 stronie!

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...