Skocz do zawartości
prezes_19

Lcd Do Domu - Co Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poważnie zastanawiam się nad zmianą monitora, obecnie mam 19 CRT Dell-a, monitor będzie wykorzystywany w domu do wszystkiego po trochu: filmy, gry, internet itd. Nie zamierzam wydawać kupy kasy ani kupować monitora na 10 lat, szukam czegoś w miarę taniego do 600zł co posłuży mi przez 2-3 lata. Szukam raczej czegoś w okolicach 22 cali. Jakich producentów i jakie modele możecie polecić ? Z góry dziękuje za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poważnie zastanawiam się nad zmianą monitora, obecnie mam 19 CRT Dell-a, monitor będzie wykorzystywany w domu do wszystkiego po trochu: filmy, gry, internet itd. Nie zamierzam wydawać kupy kasy ani kupować monitora na 10 lat, szukam czegoś w miarę taniego do 600zł co posłuży mi przez 2-3 lata. Szukam raczej czegoś w okolicach 22 cali. Jakich producentów i jakie modele możecie polecić ? Z góry dziękuje za rady :)

Drobna uwaga. W tej cenie dostaniesz same TNki (nie zamierzam o ich jakosci pisac , imho tnki maja tragiczne kolory wzgledem CRT) , ale ja nie o tym. Majac 22 cali , a w zamysle czasem sporadyczne granie wiedz od razu , ze wiekszosc gier nie bedzie smigac plynnie jesli masz slaba grafe bo taki monitor natywna ma cos kolo 1440 czy 16xx wiec i gry beda musialy lazic w tych rozdzielczosciach , a zejscie nizej spowoduje straszny obraz. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga. W tej cenie dostaniesz same TNki (nie zamierzam o ich jakosci pisac , imho tnki maja tragiczne kolory wzgledem CRT) , ale ja nie o tym. Majac 22 cali , a w zamysle czasem sporadyczne granie wiedz od razu , ze wiekszosc gier nie bedzie smigac plynnie jesli masz slaba grafe bo taki monitor natywna ma cos kolo 1440 czy 16xx wiec i gry beda musialy lazic w tych rozdzielczosciach , a zejscie nizej spowoduje straszny obraz.

narazie sprzęcić mam dość słaby bo tylko Athlon 3000+, 2GB RAM, grafa Radeon X1950Pro, ale planuje zmienić w najbliższym czasie na coś dwurdzeniowego conajmniej, więc o gierkach zbytnio nie ma mowy :/, dobrze że mi na to zwróciłeś uwage, a co myślisz o 19 ale 4:3 mają rozdzielczość 1280x1024 może w moim przypadku lepiej coś takiego kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga. W tej cenie dostaniesz same TNki (nie zamierzam o ich jakosci pisac , imho tnki maja tragiczne kolory wzgledem CRT) , ale ja nie o tym. Majac 22 cali , a w zamysle czasem sporadyczne granie wiedz od razu , ze wiekszosc gier nie bedzie smigac plynnie jesli masz slaba grafe bo taki monitor natywna ma cos kolo 1440 czy 16xx wiec i gry beda musialy lazic w tych rozdzielczosciach , a zejscie nizej spowoduje straszny obraz.

Kiedy ostatni raz widziałeś obraz przeskalowany przez monitor z niższej rozdzielczości? Kilka lat temu to rzeczywiście obraz w rozdzielczości innej niż natywna był nie do zaakceptowania, w dzisiejszych LCD po prostu jest mniej ostry. W grach absolutnie nie przeszkadza.

 

I nie sądzę aby ktoś przesiadający się z przeciętnego np. 6letniego CRT mógł narzekać na kolory na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tak sobie myślę, że jeśli ma taki monitor dobrze służyć do gier to warto poświęcić parę cali (skoro budżet ograniczony) a postawić na lepszą szybkość reakcji ( 22 za tą cenę to w najlepszym wypadku 5 ms, a są dostępne 20 calowe z czasem reakcji 2 ms, co daje jednak dużo większy komfort moim zdaniem).

 

na przykład

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,51254/

 

co myślicie?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując 22 calowy monitor trzeba się liczyć z częstymi wymianami sprzętu niestety. No wymiana grafiki co roku to praktycznie konieczność. No i trzeba taką lepszą kupować za około 500zł. Będziesz miał kasy na upgrade'y to bierz 22 cale. Jeżeli nie to 19 cali :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie do końca rozumiem. Dlaczego posiadanie monitora 22 calowego łączy się z corocznym dokupywaniem sprzętu, a 20 calowego już nie? :unsure:

Nie łączy się. Zarówno 20" i 22" ( panoramy ) mają taką samą natywna rozdzielczość, 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując 22 calowy monitor trzeba się liczyć z częstymi wymianami sprzętu niestety. No wymiana grafiki co roku to praktycznie konieczność. No i trzeba taką lepszą kupować za około 500zł. Będziesz miał kasy na upgrade'y to bierz 22 cale. Jeżeli nie to 19 cali :wink:

Cokolwiek śmieszny argument, dziś grafika pozwalająca na płynną grę w dowolny tytuł w 1680x1050 typu HD4850 kosztuje 500zł, zresztą można grać w niższych rozdzielczościach pisałem o tym 3 posty powyżej Twojego...

Może praca na pulpicie w rozdzielczości innej niż natywna była by męcząca ale jeśli chodzi o gry to przeskalowywanie zupełnie nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo kupie tego LG W2252TQ zdaje sie ze jest najlepszy w tej cenie, ewentualnie Benq E2200HDA wyglada ciekawie, ale musze o nim cos wiecej poczytac

 

Tylko sie zastanawiam jeszcze czy brac go w tym ICO Komputer bo maja najtaniej czy moze lepiej w Sirius.pl bo tez wsumie tanio a jakos pewniejszy mi sie ten sklep wydaje , ciekawe jak uwzgledniaja gwarancje na piksele

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam zakupy w siriusie. Nie zapakowali mi polskiej karty gwarancyjnej (tą z hologramem).Dosłali po ok mies. po kilkukrotnym upominaniu. Ogólnie ciężki kontakt. Poczytaj temat o LG W2252TQ to nie jedyny taki przypadek. Też kupywałem w najtańszym wówczas. Teraz jakbym miał kupować wybrałbym agito chociaż jeszcze nic tam jeszcze nie zamawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...