Skocz do zawartości
maSTHa212

Play Online Na Kartę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w piątek Play wprowadził do sprzedaży zdrapkę internetową, gdzie za 19 zeta dostajemy 1GB do wykorzystania w ciągu 14 dni. Potem albo doładowanie albo zawieszenie konta. Dziś z ciekawości kupiłem sobie takie coś żeby przetestować. I pojawił się zonk. Jako modemu używam N61i na BT. Do tej pory łączyłem się tym sposobem i problemów nie było, numer mam w Erze. Natomiast przy próbie łączenia się z Play na komórce widzę, że na sekundę się połączył i od razu rozłącza a na ekranie lapka wyskakuje błąd. Walcze z tym już pół dnia i nadal nie wiem co może być przyczyną, że nie chce się łączyć. Sprawdziłem modem i komórke - to nie to, bo jak przekładam kartę Ery to wszystko działa od razu. Sprawdziłem kartę Playa, gdy odpalam przeglądarke w komórce to mogę używać połączenia i też nie ma z tym najmniejszego problemu. Nawet ustawiłem w opcjach telefonu "tylko UMTS", bo koles mi cos wspomniał, ze będzie działać tylko tam gdzie jest 3G, ale mimo tego nadal mam full kresek zasięgu. Generalnei wygląda na to, że jest jakiś problem przy próbie łączenia się z Playem przy wykorzystaniu komórki jako modemu. Czy ktos mial/ma podobne zjawiska? Cholera mnie bierze, bo mam awarie z netem w domu i ten Play to byłoby zbawienie, a tak to kasuje sobie darmowe MB z abonamentu :damage_wall:

pozdrawiam

 

edit.

Dobra, poradziłem sobie. Wydaje mi się, że problem to był COM40, na którym pracowało połączenie z Erą, utworzyłem kolejne połączenie (automatycznie ustawiło się na COM41) i poszło za 1 razem. Nic innego do głowy mi nie przychodzi, bo reszta ustawień i w telefonie i w lapku była taka sama. A poza tym zachęcam do dzielenia się wrażeniami z użytkowania. Wg mapki Play powinienem mieć zasięg tylko na zewnątrz domu bo jestem niby na granicy (Falenica w Warszawie), ale mimo to mam pelen zasieg i bez problemu chwytam w domu. Szybkosc?

Dołączona grafika

Jest to oczywiscie ograniczenie mojego telefonu, ale skoro lapie max to znaczy, ze wszedzie w Wawie (na odpowiednim modemie) powinno sie lapac bez problemu deklarowane 1Mbit.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na okres testowy. Nie wspominam najlepiej:> Ale głównie z racji modemu i tego, że był na USB, więc nie zawsze był prawidłowo wykrywany przez lapka. Do tego połączenie dość często się zawieszało. Ale jeśli już działało, to prędkość na Ochocie była ok. Natomiast kilka dni temu korzystałem z tego u kumpla na Marysinie, to niestety stwierdziłem, że w tamtym miejscu jest to internet jedynie do onetu, poczty i gg.

 

Poza tym misiu kolorowy mamy temat na subf. o providerach już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym misiu kolorowy mamy temat na subf. o providerach już ;)

No wiem, ale problem byl z telefonem (tak obstawialem) dlatego dalem tutaj. A usluga to tak przy okazji. Zreszta dla mnie provider z limitami przesylu danych to nie provider wiec OP-ów tak nie traktuje ;)

 

 

 

------

:* ;)

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już od ponad 2 miesięcy z tego neta ale na abonament i nie narzekam. W Bydgoszczy gdzie mieszkam aktualnie zasieg bdb. HSDPA oraz UMTS mam na max. Szybkość przy ściąganiu do ~120 kb/s. Tylko ten limit 5 GB. Chociaż w porównaniu z konkurencją to i tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...