Skocz do zawartości
Absence2K

Allekomp Ii Edycja - Sonda

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ludzie przestancie sie klocic bo dyskusja schodzi na psy.

 

Konkurs powinien dotyczyc obodow jako takich, nie wazne czy kupionych i przerobionych czy tez zmontowanych od zera. Mysz, klawiatura czy zmodowany monitor to juz peryferia a nie wlasciwy komputer.

 

Zastanawiam sie tez czy nie zrobic dwoch kategorii dla modow z WC i chlodzonych standardowo. Bo jednak zakup kilku swiecących wentylatorkow, a zlozenie dobrego WC to jednak inna para kaloszy. Jak dla mnie mod kompa bez WC to nie mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mod kompa bez WC to nie mod.

czy zaliczasz sie do kolejnych ludzi, ktorzy nie maja wyobrazni? Ja Ciebie do takich nie zaliczalem

 

skoro zaliczasz ponizsze komputery do klasy NIEMODYFIKOWANE poniewaz nie posiadaja WC... to wybacz, moze ciut wrednie, ale zal!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

to trzy mody, ktorych znalezienie zajelomi 2 minuty... poszukaj wiecej znajdzie tysiace modow, ktore nie posiadaja WC, i sorki, ale zlozenie nawet najtrudniejszego ukladu ma sie nijak do zbudowania np Temple of Nod!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz racje, przyznaje.

Myślałem tu o zakresie modyfikacji bardziej standardowych, czyli z modowaną budą ze sklepu (98% modów przecież). Jeśli ktoś się bierze za przeróbki to naturalnym elementem będą bloki wodne, wężyki i..... do tego cala reszta czyli światełka, neonki. Jeśli doda światełka, i cale to badziewie ale nie zmieni chłodzenia na wodne to dla mnie traci to 50% uroku i sensu. To tak jakbym ja w swoim modzie zrobił konstrukcje z rurek, podświetlił ale zostawił chłodzenie powietrzem.

Natomiast to co pokazałeś to jest jakby osobna już kategoria, modów totalnych, ekstrawagancji. Takiego Miniguna nie da się z niczym porównać bo on wygra wszystko i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz racje, przyznaje.

Myślałem tu o zakresie modyfikacji bardziej standardowych, czyli z modowaną budą ze sklepu (98% modów przecież). Jeśli ktoś się bierze za przeróbki to naturalnym elementem będą bloki wodne, wężyki i..... do tego cala reszta czyli światełka, neonki. Jeśli doda światełka, i cale to badziewie ale nie zmieni chłodzenia na wodne to dla mnie traci to 50% uroku i sensu. To tak jakbym ja w swoim modzie zrobił konstrukcje z rurek, podświetlił ale zostawił chłodzenie powietrzem.

Natomiast to co pokazałeś to jest jakby osobna już kategoria, modów totalnych, ekstrawagancji. Takiego Miniguna nie da się z niczym porównać bo on wygra wszystko i wszędzie.

 

no tak, zauwaz, ze tutaj nie ma byc osobnych kategorii, tylko jedna jedyna... :) ale sie ciesze, ze sie zrozumielismy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jak ktoś kto modów robi dużo wystawi swoje wszystkie?? to co może mieć 1 2 i3 miejsce ??

 

Co do modowania to ten minigun nie jest ładny bo jest "za nowy" tzn nie wybrudzony ni nic... nie jest realny ani troche.

 

A co tych 98% to chodzi o to żeby wybrać z nich te 2 piękne i żeby z tych wygrał.

 

mazii-m2 masz fotki tych bud które chciałeś wystawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak przyszlo na mysl jak sie patrze na tego Guna i po zobaczeniu jak powstaje Reactor Of Proxycon, ze taka modyfikacja jak moja przegra z nimi, bo u mnie niczego nie mozna zamalowac :D

Ja nie przykleje pol czolgu z Tesco, nie pomaluje zeby wygladalo jak hi-tech costam :) Gdyby takie mody powstawaly z prawdziwej blachy a nie z tektury pomalowanej na blache to by byl inny stopien trudnosci. Co nie przeszkadza ze obie sa swietne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty sądzisz że polietylen(chyba to zastosował thron) to tektura czyli okna masz z teORT: ORT: ktury?? czemu sądzisz że twoja buda przegra ?? Przecież jest ładniej zrobiona niż działko i ty nie masz problemu zwykłego pomalowania... malowania...

 

EDIT: a to radio to nic innego niż komp wsadzony w stare radio i tyle chyba każdy to potrafi.

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

materiał nie ma nic do rzeczy.. mój powstawał z papieru, teORT: ORT: ktury, sklejki, styropianu, blachy, pleksi, mdfu a jest cały ucharakteryzowany na alu. Przecież nie chodzi o to, żeby taki mod Thorna był kurde niezniszczalny i harował ciężko w fabryce. Tu głownie chodzi o modelarstwo w tym przypadku akurat - podobnie jak ludzie robią repliki czołgów czy innych samolotów z papieru, plastiku - liczy się efekt a nie to z jakiego materiału jest zrobiony. No chyba, że ewidentnie materiał utrudnia czy uniemożliwia normalną egzystencję takiej obudowy jako obudowy komputerowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgadzam z Święty spamer'em bo wiadomo w taką obudowę z wybebeszonego radia nie trzeba wkładać tyle pracy jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, niż np Thron. Z drugiej strony po to powstał taki konkurs że by rozstrzygnąć czyja buda jest lepsza, jednak to wciąż pozostaje kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście 2 zestaw przecież to seria buda nic nie jest zmodyfikowane. A burdel w kablach straszny oraz masakra z świecidełkami. Nie ma jakiś ograniczeń które dyskwalifikują takie mody ?

 

I jeszcze jedno do organizatorów zdjęcia dlaczego są takie małe ? nie dało się ich zrobić w 800x600 minimum ?

 

I 4 dni na głosowanie to trochę mało dlaczego nie zrobiliście 7 dni czy tydzień

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thron ale o co chodzi z głosowaniem bo dzisiaj chyba trochę wolno myślę

 

My Pc is merged with following hardware : AMD Athlon 64 5000+cooling clinching big cooler Graphic card Gainward 8965-Bliss 8800GT 512MB and 4gb RAM DDR2 and two harddisk for capacity 500gb and 1TB. Seven neon ( two red,two yellow, two white and one blue and blue fan and on trafik BIG FAN ). Hope is it sufficient enough, rest you can see on the photos.

Oj żal tu nie chodzi o config kolego :)

 

I rozumiem że tu będziemy dyskutowali na temat każdego modu wystawionego :)

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thron ale o co chodzi z głosowaniem bo dzisiaj chyba trochę wolno myślę

 

 

 

Oj żal tu nie chodzi o config kolego :)

 

I rozumiem że tu będziemy dyskutowali na temat każdego modu wystawionego :)

No bo głosowanie na obudowy będzie trwało 4 dni moim zdaniem to trochę mało ale może się mylę.

 

No kolega z Czech nie zrozumiał ale przynajmniej napisał to po engliszu :)

 

Co prawda wchodząc na stronę w wersji angielskiej Polskie mody powinny być opisywane po engliszu a są po Polsku nie jest to wina organizatorów ale takie dziwne trochę.

Co poza tym 6 zdjęć trochę mało ale hmmm jeżeli ktoś nie da workloga to nie pokaże jego pracy na 6 zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi czysto tchniczne

 

1)

Dlaczego strona Konkursu zajmuje tylko pol ekranu ? Koles w modzie 1 sie rozpisal i czytanie tego maczku ma sens, ale nie przy 50 modyfikacjach !! Nikt tego nie przeczyta bo po 10tym bedzie mial dosc. Nikt juz nie uzywa 800x600 zeby strona konkursu musiala byc tak mizerna i mikra.

 

2)

Zdjeca zbyt male. Powinno sie akceptowac zdjecia o jednej rozdzielczosci dla wszystkich. Np. 1024x768

 

3)

Galeria obslugujaca zdjecia modow - porazka. Nie dosc ze nie mozna zdjec przegladac po kolei w tym samym oknie, tylko na kazde trzeba kliknac oddzielnie, to w dodatku otwarcie kazdego zdjecia zajmuje dobre 2sekundy zanim galeria sie otworzy, elegancko rozszerzy nam rameczke i zechce wreszcie wyswietlic zdjecie. Teraz dajcie 6-10 zdjec na mode razy 50 modow. To ja dziekuje, bede ocenial na podstawie miniatur ktore bardziej kolorowe.

 

Sorry Absence2K ale uwazam ze strona konkursu jest zupelnie nieergonomiczna. Zwieksz pole na teks i zdjecia, zmniejsz marginecy na bokach aby tyle miejsca nie marnowac, zwieksz rozmiar miniatur ze 2x zeby bylo widac co tam jest bez klikania na nie. Jak cos mnie zainteresuje to sobie klikne na konkretne zdjecie zeby zobaczyc wyrazniej.

 

Najlepiej aby obok tekstu bylo jedno calosciowe zdjecie moda, duze zeby bylo wiadomo od razu jaki mod otwieramy a dopiero pod nim miniatury ze szczegolami. Moze zamiast napisow Zestaw 01, 02 dac wlasnie miniatury ktore by sie klikalo zeby wejsc na konkretnego moda. A to jak przedstawia swojego moda ludzie bedzie zalezec jak dobre foty przyslą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic ze to nie jest konkurs na najlepsze opowiadanie ale na najlepsza modyfikacje. Ja nie chce czytac opowiadan iloma srubkami przykrecono chlodnice i czy to jest Black Water za 400zl czy z Trabanta za 40zl tylko liczy sie jak wyglada calosc. Efekt koncowy. A to mozna tylko przedstawic na fotach. Powiedzmy ze 6 to nie jest jeszcze tragicznie ale uwazam ze 8 bylo by idealnie. Dla niektorych 6 zdjec to bedzie za duzo a dla niektorych za malo.

1 zdjecie zastapi te 1000 znakow ktore malo kto bedzie mial czas i zapał zeby przeczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET zgadzam się z tobą w 100% że strona jest źle zrobiona jak pod konkurs ponieważ mnie najbardziej denerwuje to że będzie ciężko głosować. A zrobić stronę w samo skalowaniu ja używam 1920 rozdziałki lub 1440 min dla mnie takie małe stronki to porażki a jak udowodniły już różne sondy 1024 to minimum teraz na stronę www bo laptopy nawet te 10" maja 1280 rozdziałkę !

 

Zdjęcia ujdą że będą w 800x600 ilość no trudno mniej się pokaże ale text powinien być akapitowany itp a tu jest po prostu kopiuj wklej ! gdzie bardzo się ciężko czyta go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET, dzięki za uwagi. Layout site'a przygotowywał nasz dział graficzny, projekt zatwierdzony przez kierownika tej sekcji, więc nie ma szans żeby już po launchu wprowadzać tak "radykalne" zmiany. To nie jest tak że siadam i zwiększam pole tekstowe, zmniejszam marginesy i jest ok. W grupie pracuje kilkaset osób i nie ma możliwości żeby jakiś projekt/jego zmiany nie przeszedł przez wszystkie szczeble tej struORT: ORT: ktury. Oczywście musisz z pewnością mieć świadomość, że AlleKomp nie jest "priorytetowym" eventem dla grupy, dlatego też jestem baaaardzo zadowolony z tego, że udało się w tej edycji po pierwsze - stworzyć STRONĘ KONKURSOWĄ po drugie - zdobyć większe fundusze na ciekawsze nagrody, czy też agregować przy okazji np. czeską stronę Użytkowników serwisu. ( Jako uczestnik pierwszej edycji pamiętasz zapewnie jak to wyglądała poprzednia edycja - Konkurs jako wątek na Forum.... ).

 

Tak więc po raz kolejny dzięki za refleksje, mam nadzieję przydadzą się przy III Edycji jeśli ta będzie miała oczywiście miejsce... Wszystko zależy od tego z jakim feedbackiem ze strony Użytkowników spotka się aktualny event oraz czy uda się przekonać "szefostwo" że modding to naprawdę zajebista sprawa i warto w nią brnąć :)

 

 

Ps. Idąc tym tokiem myślenia cała strona Allegro to porażka :) Zaznaczam że cała główna Allegro plus Kategorie biegaja w 800x600 ...miałem przeprowadzić rozumiem rewolucję :)

 

 

Pozdr.

Krzysiek/Allegro

Edytowane przez Absence2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 znaków nie wyrazi tyle co jedno dobre zdjęcie. Ja już proponowałem żeby Mody wyświetlały się jak aukcja na allegro lecz nikt mnie nie posłuchał.

 

Proponuje jedno duże zdjęcię i 8 do 10 "małych" to była idealna liczba fotek które można zrobić.

 

Jeden śrubkę sfotografuje inny dusze swojego moda.

 

 

a szata Graficzna przydała by się większa i tyle.

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 zdjec to zdecydowanie za malo, zwlaszcza jezeli ktos wlozyl naprawde duzo pracy w obudowe i chce sie pochwalic kazdym ciekawym detalem. Na zwykla bude z katoda i kolorowym wentylem, 6 zdjec to moze byc faktycznie za duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj żal tu nie chodzi o config kolego :)

ale 7 katod ma :wink:

 

No bo głosowanie na obudowy będzie trwało 4 dni moim zdaniem to trochę mało ale może się mylę.

Co poza tym 6 zdjęć trochę mało ale hmmm jeżeli ktoś nie da workloga to nie pokaże jego pracy na 6 zdjęciach.

Faktycznie 4 dni to trochę mało, pewnie niektórzy przegapią.

Natomiast nie oceniamy workloga, tylko efekt końcowy. 6 zdjęć wystarczy żeby pokazać co było przed, w trakcie, i ze 3,4 finałowe. Opis jest po to, żeby pochwalić się, ze obudowa była zrobiona z tego czy tamtego - bo wbrew pozorom nie wszystko da się na zdjęciach pokazać.

 

Efekt koncowy. A to mozna tylko przedstawic na fotach. Powiedzmy ze 6 to nie jest jeszcze tragicznie ale uwazam ze 8 bylo by idealnie. Dla niektorych 6 zdjec to bedzie za duzo a dla niektorych za malo.

1 zdjecie zastapi te 1000 znakow ktore malo kto bedzie mial czas i zapał zeby przeczytac.

jeśli mod wygląda z góry tandetnie to czytać nie ma sensu. Natomiast nie zgodzę się, że jedno zdjęcie zastąpi 1000 słów. Przykład? Ostatnie targi tuningu we Wrocławiu... Hummer mod zapewne wszyscy kojarzą. I nawet sami moderzy (!) którzy tam byli myśleli oglądać go z bliska(!) że jest to po prostu komputer wsadzony w plastikową zabawkę - model Hummera... Natomiast każdy kawałek tego humemra był wycięty z mdfu, na oponach był ręcznie klejony bieżnik nawet. Więc skoro dotykając moda ludzi, którzy się na tym znają nie potrafią znaleźć w nim ręcznej roboty to co dopiero na zdjęciach niewyraźnych.

W takim przypadku opis jest jak najbardziej potrzebny i wskazany.

Oczywiście pisanie że się ma 4GB ramu czy GF8800 mnie akurat średnio interesuje, chociaż... po tym wiadomo, że użytkownik faktycznie użytkuje tą obudowę... a nie tylko wkłada pentiuma 100 żeby coś się ruszało :wink: i spełniało warunki konkursu.

 

6 zdjec to zdecydowanie za malo, zwlaszcza jezeli ktos wlozyl naprawde duzo pracy w obudowe i chce sie pochwalic kazdym ciekawym detalem. Na zwykla bude z katoda i kolorowym wentylem, 6 zdjec to moze byc faktycznie za duzo ;)

imo wystarczy, bo będzie tego za dużo.. ewentualne szczegóły można dopowiedzieć w opisie. A jak ktoś chce to zapewne odnajdzie tego moda w necie i workloga też znajdzie. Dobre budy raczej są prezentowane przez właścicieli na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...