Skocz do zawartości
Morfeusz

GeForce 4 nie kręci się dobrze powyżej 380 GPU! A jak wasze?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój GeForce 4 Gainwarda PRO/650XP GS PP (MMX 460), po podkręceniu rdzenia do 415 MHz przy 3D marku 01 pierwszy test odrazu zwis!! :cry:

Jedynie przy 380 spokojnie chodzi, że aż moge wyłączyć wiatrak, bo niema sensu by mi chałasował ja przy stresie temp. bez wiatraka nie przekracza 28*C (radiator cały z miedźi łączony z GPU pastą z domieszką srebra!) pamiątki przy 700 MHz, mają problem z przepustowością bo wyskakują artyfakty na ekranie więc dobre ustawienie pamięci według mnie 660 i tak pamięc z byt dużych efektów mi nie dadzą, ale za to rdzeń mi nie idzię powyżej jak wyżej pisałem!!!

 

A jak wasze grafy się kręcą!!! :) Może podnoszenie napięcia by coś dało??

Poradcie!!

Pozdrowienia dla wszystkich!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam syfa palit daytona jakieś syfskie hynixy i nie idądalej jak w podpise

 

rdzeń 360 na 371 zwis w 3d mark odrazu w 1 grze

 

jak na rdzeń chłodzony standardowym radaitorkiem to spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

714 ale miałeś farta co za gośc jakbyś miał radaitory to 800 by było

a pisałem na forum kiedyś, że ta karta może iść nawet na 800 MHZ to mnie wyśmiali i tak zjechali że szkoda mówić :))

 

gratuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zajebiście ja mam swoją z radiatorami jak do samolotu i wiatrakami na nie dmuchającymi, że podczas grania lodowate

w obudowie turbulenty przepływ powietrza i tem koło 21 i nie pójdą dalej a nie wiem jak podnieść napięcie na nich mam tylko moda do referencyjnej płytki a ja mam palit daytona gf mx 440 se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamiatkach mam radiatorki alu. i temp przy 700 MHz dochodziła gdzieś miedzy 30*C a 40*C (tylne) z przodu mniej niz 30*C poniewarz chłodne powietrze przepływa przez nie!!! Lecz wyskakuja artyfakty na ekranie pamiatki wymiekaja chyba przy tej czesto. jest mozliwosc z wiekszenia sygnału AGP w biosie lecz wole nie ryzykować utratą grafy a większa czest. pamieci w wydajnosci nic mi nieda juz! Lecz nie moge krecic rdzenia tak jakby miał blokade do 380 stabilnosc!! Przy 390 zwis! Przy 2 Game!!! (3d mark) A temp jest niska teraz bez wiatraka przy 380 temp dochodzi miedzy 40 a góra 60*C (bez włączonego witraka) z colerem spada do 25*C (nawet i nizej) (Coler 6000 obr./min.)!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja sie pochwale :P rdzen 275@365

pamieci 512@682 zadnych zwisow co ciekawsze pamiatki i rdzen sie nie grzeja :)... Zaden rewekla wyniki bo w 3damrku mam tylko 9K :(

Dzis dostalem Ati 9000 i tam jak przekrece rdzen o 10 to juz sie sypie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niemoge przekroczyc 6200 zgroszami na 3dMarku01, ale to wina procka karta chodzi juz wystarczajaco na jej chyba mozliwosciach :lol:

A procek po podkreceniu szyna fsb do 1575 MHz po poru minutach pracy z wisy ale to przez temp. mam ten model co najbardziej sie grzeje z AMD T-bird bo az 80W przy fabrycznych ustawieniach! teraz mam temp. 56* przy norm pracy a przy stresie 65*C (czekam na nowego colera miedzianego!) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuxmen napisal:

no to nieźle ja bym chciał mieć na pamięci chociaż 500MHZ a tu duupaaa

skumaj ze koles ma gf4 mx460 a to najsilniejszy z mx-oow!

 

ty masz 440Mx SE!!! - a to - jak wiadomo - qpa - karta strasznie low budget - z syfnymi pamieciami w 90% przypadkoow i nie ma co sie ludzic ze wykrecish ja do takich samych wartosci clk/mem (tymbardziej mem) co chocby zwykly(bez SE) mx440...

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale mój kolega też ma mx 440 se i daje w rova tunerze na maksa czyli 500 MHz i ani arfeakta a ja przy 405 już mam lekkie arfeakty

nie muwię o tym, że mam chłodzenie jak choolera a on nic

:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem on ma prolinka, widoscznie trafił na zajjj pamięci a ja jakieś kichaste hinixy, tylko że on jest dup/a a nie overclocker i boi się podkręcać teraz jedzie na 400MHZ bo się boi co za deb..l ja bym już wykozystał te jego pamięci w 100 %, no ale niech ma ja zbieram na radka 9500 pro i pewnie jak go kupię to już będzie jak teraz gf 4 ti 4200 albo gorzej

 

nic tylko troche szkoda tej roboty z tymi radiatorami, jakieś 2 godziny no i 20 zeta na te dwa wiatraki dmuchające na nie i godzina na mątarz ale przynajmniej karta wygląda jak mutant :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sie cieszę, najgorzej było jak podkręciłem na 410 i zapuściłem 3d marka wtedy mina moja nie była wesoła no ale trezba przeżyć

mogę siuę przynajmniej pochwalić kartą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ja na swojej karcie mialem SAMSUNGI 3,6ns, bez chlodzenia tak szly.

 

a teraz do wszystkich::

 

JEZELI KUPUJECIE GRAFE OD NIVIDII TO TYLKO GAINWARDA TO JEST NAMOJE NAJLEPSZA FIRMA Z PRODUCENTÓW KART GRAFICZNYCH OD NV!!!!

 

 

PS. A TERAZ MAM JAKIES PAMIATKI 4,0ns na tym GF3ti200 i laza na 550MHz..........z radiatorkami, tyle ze wtedy grzeje sie jak *** ale robi R9100 :P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na poczatku GF2 MMX400 Prolinka, z 200GPU dalo sie wyciagnac na 235, lecz po godzinie grania zwis, a pamiatki mial bardzo slabe z 167 pojechaly max na 190, lecz tez po chwili zwis! :(

 

Mialem puzniej ATI Radeon VE 64MB MINTA taktowanie jego to 144 rdzen 144 pamiec! I dotej karty mialem dobre zdanie, bo bardzo elegancko sie podkrecala :D , GPU na 220 a pamiatki na 175, a co najleprze, ze na standardowych chlodzeniach (GPU wiatraczek, pamiatki bez) A np. Riva TNT przy tych samych taktowaniach 144/144 wymiekala przy 190GPU,165 pamiatki!

Na ATI dalo sie grac normalnie w GTA3 przy rozdzielczosci 1024/768 16bitow kolorow :D , przy 32bitow troche klatkowalo! :)

A Riva przy 640/480 ciela sie jak cholera!!! :?

 

Pozdrowienia dla wszystkich! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim mx440se Chaintecha mam spoko 340/450 ale dla bezpieczeństwa teraz lata sobie 300/400.

na mx400 prolinka 200/143 przy 220 zwis, za słąbe chłodzenie. pamięci szły spokojnie do 175, ale i tak chodziła ciąglę na 200/143 bo mam słabe chłodzenie budy. mam ją na sprzedaż !!!

czym zmienić bios na mx440 ?? nie mam napisów w moim biosie i chcę wpisać ustawienie 300/400 jako default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niemoge przekroczyc 6200 zgroszami na 3dMarku01, ale to wina procka karta chodzi juz wystarczajaco na jej chyba mozliwosciach  :lol: 

A procek po podkreceniu szyna fsb do 1575 MHz po poru minutach pracy z wisy ale to przez temp. mam ten model co najbardziej sie grzeje z AMD T-bird bo az 80W przy fabrycznych ustawieniach! teraz mam temp. 56* przy norm pracy a przy stresie 65*C (czekam na nowego colera miedzianego!) :D

Nie ma takiego procesora 1,47 t-bird.

Thunderbirdy się kończyły na 1400.

Chyba że masz t-breda ale wówczas nie zgadzałaby sięliczba wydzielanych watów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...