Skocz do zawartości
AERON

Przesiadka Z A2600+ Na Cos Nowszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w sumei to dawno mnie tu nie bylo - nei mialem takiej potrzeby.

Potrzebuję doradzenia odnosnie zmiany komputera, po jak najniższych kosztach.

 

1)

Posiadam juz troche starego A2600+ na jakiejś stabilnej płytce Gigabyta KT600 z 512 MB DDR400 Twinmosa.

Do tego grafika Gigabyta Radek 9550.

 

Sytuacja ma sie tak - ze chcialbym jak najnizszym kosztem przejść na cos wydajniejszego. Co by mialo najlepszy stosunek cena/wydajność po jakimś normalnym podkreceniu.

Komputer ma byc stosowany do zwyklego uzytkowania - net, gadu, jakiś filmik, no i do obróbki grafiki - PS, LS (głownie zdjecia RAW itp. - dlatego tez go zmieniam, bo przy zwykłych jpg'ach go strasznie muli).

 

Ogolnie stwierdziłęm ze to juz ten moment, kiedy trzeba zmienić niektore podzespoły.

Uprzedze trochę pytania - mam dosc dobry zailacz - DELTA 350W - mysle ze powinien starczyć, tym bardziej, że chyba elektronika idzie w minimalizację poboru pradu anizeli odwrotnie :)

 

Dodam, że raczej nie gram w gry (jakis CS albo Quake czasem, ale to raczej nie ma zadnych kosmicznych wymagań) - rola karty graficznej ograniczy sie do PS i ogladania filmow - tutaj mam problem - mam TV z Full HD - przydałoby sie moze cos co to obsługuje. Karta Graficzna obowiazkowo ma mieć pasywne chłodzenie - nienawidze hałasu - aktualnie wm oim komputerze najgłoscniejszą częscia sa talerze w HDD :)

 

Więc tak potrzebuję rady odnosnie MOBO, CPU, RAMU, i Grafiki.

 

Jeszcze jedno - nie mam uprzedzenia do uzywanych części wiec takowe też mogą być - ważne dla mnie jest jednak aby byla na nie FV.

 

Podsumowując - tani, cichy komputer z FV

 

2) czy mogłbym poprosić o orientacyjne podanie mi za ile jestem w stanie sprzedać moje stare cześci - w/w ?? Byłbym bardzo wdzieczny.

 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

Orientujac sie po allegro to chyba warto wziąźc tą płytke:

http://www.allegro.pl/item472018079_gigaby...lep_krakow.html

więc chyba jakis zestawik na Intelu

 

Kiedys chcialem kupic E2160 i go podkręcic - jest to sensownym rozwiązaniem aktualnie ??

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moment jest zły bo wszystko podrożało relacja dolar-złoty.

Podaj jeszcze kwotę jaka chciał byś wydać. Jaki OS.

Podejrzewam, że skończy się na zestawie amd ze zintegrowaną grafiką, która wspiera HD.

Coś w stylu tego za 850 z zestawów Miguela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie rzecz biorąc ta plyta co podalem juz na wstepie jest 50 zł tansza niz ta podana przez miquela.

Dobra jest ??

 

Rozumiem ze aktualnie najwydajniejszymi-tanimi prockami po podkreceniu sa AMD ??

Nie wiem czemu ale ciagnie mnie w kierunku INTEL'a bardziej !!

 

Wydaje mi sie ze po sprzedazy starych gratow powinienem sie zmiescic w 350-400 zł - chyba ze sie myle, bo nie mam pojecia za ile to coś może pojsć !!

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że jest szybszy zegar w zegar i osiaga wieksze częstotliwości po oc (chyba, że złapie fsbwalla :lol:).

 

W tej chwili z tanich albo e5200 (pewnie poza zasięgiem), albo jakiś używany "selekt" e2xx (3,2-3,4Ghz@1,35v) z forum za ~150.

 

P31 trochę znam ale tamta jest nowsza i chyba nikt na forum jej jeszcze nie ma. A jak uczy historia z ep31ds3l - gdzie zgłosiło sie dwóch użytkowników z problemami w OC - ten sam chipset to nie wszystko.

 

Poza tym ta płyta nie ma zintegrowanej grafiki wspierającej sprzętowo HD - odciążenie procka i płynność przy procku, który by nie wystarczył do takowej. Do tego słabszy kodek dźwiękowy od p31 a ten już jest dosyć słaby - nie umywa się do dźwięku z sansy clipa. Na intelu tanim coś w stylu ga-g31-ms2l, z tym że ta integra jest słaba i nie wspiera hd.

 

Wydaje mi sie ze po sprzedazy starych gratow powinienem sie zmiescic w 350-400 zł - chyba ze sie myle, bo nie mam pojecia za ile to coś może pojsć !!

Jak wyciągniesz 200 to będzie dobrze. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. buzdzetu nie mam jako tako ogranizonego - ale chce wydac jak najmniej - zdaje sobie sprawe z tego ze i tak nie wykozystam pewno w pelni potencjału takiego komputera.

 

Karte dźwiękowa mam zewnętrzną - nie ma co sobie zaprzatać tym glowy :)

 

Z tego co przeczytałęm z twojej wypowiedzi to powiedzmy kupujac tą płyte nie bede w stanie osiągnac OC E2160 do ok 3GHZ ??

 

Stwierdzam ze w zupełności wystarczy mi jakis E2160 podkrecony do 3000mhz.

W sumie to mogę zrezygnować z wyjscia HD w karcie graficznej - myślac logicznie - gra nie warta swieczki.

 

Wiec moje pytanie brzmi:

Czy na podanej wyżej płycie osiągne jakies srednie wyniki OC na 2160, jaka tania karta graficzna na PCIE, jaki ram ( i ile - czy warto pakować 4GB ?? Obsłuży mi to XP ??)!! Najbardziej zalezy mi aby nie muliło kompa przy obrobce foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xp wykorzysta na pewno 3 - ale wtedy nie ma duala, 4Gb nie wykorzysta w pełni - cos między 3,2 a 3,7 - nie wiem dokładnie ile - nie wyznaję sie w tym.

Jak już pisałem nie znam tej płyty - te 2 co mam w sigu są dobre i w miarę bezproblemowe tzn. u niektórych występują resety ustawień oc po oc (zwykle tym większym powyżej fsb 300). No i jeszcze ograniczenie chipsetu - nie obsłużą wiecej ramu niż 2*dwustronne (to do p31ds3l) ew. 4 kości tylko jednostronne.

Grafa - mało wydajna ale wspierająca hd to coś w tym stylu:

http://www.allegro.pl/item467456061_lowpro..._ddr2_bulk.html

A jak nie hd to jakis x300se:

http://www.allegro.pl/item468127276_bezsze...ci_express.html

 

Możliwe że nie będzie problemów z tym GA-P31-S3G. W sumie możesz trafic na to samo przy p31-ds3l.

Skoro nastawiasz sie na tania płytę z 2 slotami pamięci to chyba lepiej wziąć g31 ms2l z integra od razu. U mnie żadna nie resetuje ustawień ale fsb 300 i 266 ..

 

A może zastanów sie nad amd jeszcze ? Nie chcę żebyś mnie później przeklinał bo

już mnie irytuje lekko mówiąc sprawdzanie co każe uruchomienie komputera czy procesor chodzi na 3,0 czy na 1,8 GHz

:-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio to:

AMD Sempron Dual Core X2 2300+ // Athlon64 X2 4450EE

2x 1 GB DDR2 800MHz ram (tutaj Kingmax,Kingston)

płytka z integra grafiką, która wspierać będzie HD - np z RAdkiem HD3200

Może nie jest to demon wydajności, ale i tak to co masz zbije na głowę i tanio. Co do proca to weż jednak z pełnym cachem czyli A64 albo wyhacz z podwójną pamięcią (2 x 1024KB)

 

Co do grafiki osobnej na PCI-E to zdaje się na innych.

Edytowane przez neho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...