Skocz do zawartości
StonEE

Nowy Dysk Sata Ii Do Laptopa Z Sata I

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupuje wiekszy dysk do laptopa. Niestety musze to zrobic bardzo szybko - mam na to az jeden dzien.

 

Mam wlasciwie 2 pytania.

 

Glowne - Czy jak kupie dysk SATA II to bedzie on bezproblemowo dzialal w laptopie z kontrolerem SATA I ????

 

i dodatkowe - Czy dyski o predkosci obrotowej talerzy - 7200 grzeja sie duuzo bardziej od 5400?

 

bede naprawde wdzieczny za szybka odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietnie,, :)

 

w takim razie warto kupic dysk 7200RPM :),, ze bedzie bral ciut wiecej pradu mi nie przeszkadza, ze bedzie odrobine glosniejszy rowniez, tak samo jesli bedzie troche cieplejszy,, ale mam nadzieje wydajnosc wzrosnie :)

 

nie wiem tylko czy kupic Samsunga, czy np WD Black Edition....

 

Seagate nie chce - nacialem sie juz raz na gwarancje - ktora jest tylko na papierze, a w praktyce oni i tak swoje powiedza, i wiecej nie kupie.. :(

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem seagate, modelu nie pamietam, wersja 320 Gb 7200 rpm, to jest ta sama wersja co pare posotow wyzej w tematie o wynikach HD tach w lapkach, ktora to ma bardzodobry odczyt. Jedyna wada dysku to jego chrobotanie, laptop jest cichy a dzwieki z dysku mnie dobijaja czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 201JJ w porównaniu z seagate 7200.2 jest po prostu rewelacyjny. Na tym samym kompie o 20MB/s większy transfer średni i o 10MB/s wyższe burst rate.

 

Zresztą, proszę, porównanie 3 dysków z mojego kompa (seagate miało opcję włączenia i wyłączenia bufora windowsowego), w tym oryginalnego fujitsu 5600 rpm:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak dla mnie wyniki mówią same za siebie.

 

Dodam, że sytuacja taka jaką opisujesz- komp z kontrolerem SATA 1.5, zarówno samsung jak i seagate SATA 3, przy czym seagate na zworce ograniczającej, a samsung wsadzony po prostu w slot bez dotykania czegokolwiek.

Różnica względem oryginału kładzie na kolana, system startuje mi teraz w 65 sekund a zamyka się w 10.

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym w samsunga sie nie ladowal - chodza plotki ze te nowa seria HDD jest duzo sparwniejsza od poprzedniej ale niestety tego nie testowalem i nie widzialem za duzo testow "niezaleznych".....

Jak niechcesz WD lub Seagate bierz Toshibe.

Toshiba ma wg mnie najlepsze HDD do notebookow. Dlaczego?

Dlatego ze ma przodujaca technologie w segmencie dyskow 2.5'' i mniejszych ( np 1.8'') - chodzi o miniaturyzacje technologii i zachowanie bezpieczenstwa danych - tym smamym nie spisuje WD & Seagate na straty - sa to takze swietne dyski (poprostu widze tylko niekiedy w laptopach).

Ja stawiam na funkcionalnosc nie na marke a juz napewno daruj sobie Hitachi - od ok 2002-4 roku kiedy to Hitachi stracilo dofinansowanie od IBM/NASA w ramach jakiegos tam projektu bardzo czesto wymieniam te dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...