Skocz do zawartości
ups

Przymiarki Do "wc By Ups"

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu i ja ruszyłem z robotą przy wc zachęcony tym co u innych widziałem, w sumie sprzęt kompletowałem już od jakiegoś czasu, ostatnio kupiłem kilka rzeczy dodatkowo ( te firmowe uchwyty od otanka to ciach!o). Generalnie wc złożone teraz tylko zalać (mam strasznego cykora ,czy sie odpali i czy nie bedzie dymka;P).

Upiększyłem też troche bude, niektórym może sie niepodobać ale co tam, buda z założenie jest tymczasowa także nie robie z tego zagadnienia.

Użyłem siatki metalowej do grilów samochodowych i specjalnej izolacji wykończeniowej, tam gdzie uznałem za sensowne użyłem maty bitumicznej, wszystko wg. mnie wygląda po japońsku czyli: jako tako.

Ok kilka fotek

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na koniec mam pytanko (to moje pierwsze wc samodzielnie składane) jak zalewacie system?

-rozumiem ,ze do sieci zapodajecie tylko pompke, płytę główną i wiatraki z chłodnicy? bez grafy i dysków?

-jak dolewacie płynu do reza? wlewacie do reza na maksa potem turn on kompa, jak zejdzie płyn z reza turn off, znowu do pełna rez i turn on i tak w koło?

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mam pytanko (to moje pierwsze wc samodzielnie składane) jak zalewacie system?

-rozumiem ,ze do sieci zapodajecie tylko pompke, płytę główną i wiatraki z chłodnicy? bez grafy i dysków?

-jak dolewacie płynu do reza? wlewacie do reza na maksa potem turn on kompa, jak zejdzie płyn z reza turn off, znowu do pełna rez i turn on i tak w koło?

Dzięki z góry za pomoc

 

Ja leje do otanka plyn, zalaczam sama pompe i dolewam plynu. Pozniej male trzachanie buda zeby dobrze sie wszystko odpowietrzylo i znowu dolewka.

 

Ogolenie ladnie i schludnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ jestem zły........zalałem ,włączyłem zasilanie i co się okazało? że faser ładnie leje się na dół budy z rejonu reza, oczywiście bynajmniej nie słomkami ,a poprostu ordynarnie kapie na top od pomki. Pierwsza myśl :Dałem ciała przy szybkoskrętkach ale po sprawdzeniu wszystkiego zauważyłem to

Dołączona grafika

Dołączona grafikaKonkluzja :nie tylko uchwyty otanka są do pupy, dla mnie on cały jest denny. Oczywiście wyśle wadliwą sztukę do coolinga i znowu będe czekał na uruchomienie wc tydzień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony kabel łaczysz z czarnym

To wiem ale czym?, używasz zwykłego jakiegokolwiek kabelka?

 

zszywki to brzmi groźnie ;P

Edytowane przez ups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żołnierze hardcoru walczą do oporu :lol2: i odpalają kompa bez bawienia się w blak pluz grin ale widać tobie nie wychodzi więc zrób to co koledzy radzą i pamiętaj :

 

1 zalej całkowicie otanka

2 trochę spłynie do węży dolej do końca

3 upewnij się że pompka ma w komorze wirnika płyn

4 połącz dwa wspomniane kabelki

5 miej przygotowaną butelkę z płynem

6 włącz pstryczek przy zasilaczu

7 dolewaj płynu aż się nie skończy :lol:

 

Btw masz tego orniga na spodzie otanka ?

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zszywka działa :D , a myślałem ,żę jaja se robicie. Reza uszczelniłem silikonem i zalałem układ :) Tak to mniejwięcej wygląda w sumie nawet podoba mi się.Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla żołnierzy hardcoru wielkie dzieki za pomoc. Teraz tylko podłączyć wszystko , znowu mam stresa czy będzie hulać ale co tam. Zobaczymy.

Edytowane przez ups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kompa ustawiłem już na miejsu pracy ,wszystkie kabelki podłączone i o dziwo działa :D wzorowałem się na układzie Malika z galerii na shackit

(o obieg mi chodzi, kolejność elementów itp) .

Powiem tak wygląda to nawet estetycznie , kabelki nie rzucają sie zbytnio w oczy, temperaturki pospadały ładnie jedynie sb mnie troche martwi, myśle że muszę blok mocniej dokręcić, bo liczyłem na mniej jak 40stC (z drugiej strony radek dwujajowy daje czadu i dobrze wode podgrzewa oraz wszystko co w pobliżu). Dziś kompa zostawiłem włączonego na nocke dla testu i rano zerwałem się aby sprawdzić czy papierowe ręczniki są gdzieś "pokrwawione" na niebiesko ale nie były :thewave:.

Generalnie jestem zajebiście zadowolony i co gorsza już myśle o drugim obiegu hihi. To jest jak choroba, a że mam drugiego termochila 3x120 i jeszcze Black Water Ultimate 122 to już kompinuje jak drugi obieg zrobić albo w szereg to podpiąć :boink: muszę tylko drugiego lainga skołować.

Co zostało do zrobienia: gril z siatki tuningowej na front ,żeby gołego wiatraka nie było widać plus okno.

Myślę ,że jak na pierwsze wc jest przyzwoicie, oczywiście nie było by sukcesu gdyby nie pomoc chłopaków z 4um pclaba i purepc i tu wielkie dzięki dla nich.

 

Btw. te tarcze do metalu , co polecał Seba do dremelka to mistrzostwo świata , nie wiem jak ciąłem normalnymi także myśle ,że sprawa okna pójdzie sprawnie.

Ok rogadałem się ,no to kilka fotek z góry przepraszam za jakość tych bez lampy ale nie mam jakiegoś specjalnego aparatu.

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

No to na koniec może jeszcze co wchodzi w skład mojego lc:

-blok na cpu

-blok na nb

-blok na sb

-2 x blok na mofy

-blok na 4870x2

-top na lainga

-13szybkozłączek prostych ,1kątowa, 8z łączek 45st (10/13=3/8'')

wszystko od koolance-a do tego tygon wąż R3603 9,5x12,7mm, o-tank250, laing DDC 1T ,3x noiceblockery120, 2xnoiceblockery80,podwójna katoda blue od revolteka 10cm i panel ZM-MFC1 Plus, a to wszystko w bigtowerze od chieftecka dragonie wyłożonym matami bitumicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dziwnie wygląda wąż pomiędzy:

Cpu a gpu

nb a sb

rez a sb

nienaturalnie wygięty ze względu na złączki 45st, ja bym to poprawił ;)

dodatkowo zygzak pomiędzy ddc a chłodnica też można poprawić.

 

dołóż zaślepki-śledzie do budy

80mm potrzebne Ci w ogóle :unsure:

 

generalnie ceikawy kibel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do przedmówcy B-) :

-Ułożenie węży i zastosowanie złączek 45st podyktowane są niestety tym ,że na blokach od mofów nb,sb zwykłe proste szybkozłączki 10/13 się nie mieściły :mellow: , oczywiście musiałem to odkryć gdy już brat wrócił ze stanów i w efekcie musiałem dalej ,żeby jakoś sfinalizować dzieło przepłacać w coolingu (nie musze pisać ile kosztuje jedna złączka 45st!!? bo jak pomyślę to mnie serce boli)

-nienaturalnie wygięta słomka między ddc ,a chłodnicą to zabieg zamierzony (chciałem przysłonić wtyczkę atx ale i tak na zdjęciach ja widać :ph34r: , oczywiście bez problemu da się to poprawić.

- zaślepki dołozę :)

-co do wentyli niestety nie dało się zamontować jednej 120, zawsze spokojniejszy jestem jak coś wyciąga ciepłe powietrze z budy, poza tym ja tych wiatraków nie słysze jak pracują :) ,także dla mnie mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...