Skocz do zawartości
WBWT

Problem Z Instalacja Windowsa Xp Na Laptopie Iqon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, kumpel przyniosl mi laptopa zeby zainstalowac windowsa... nie wlaczal sie bo na poczatku wyskakiwal brak pliku ntldr... wlozylem plyte, zmienilem boot'a na plyte i wszystko idzie ok do momentu kopiowania plikow... zatrzymuje sie na driver.cab i dalej nie idzie... gdzy wylacze i wlacze znowu zatrzymuje sie czasem na 5 lub 3%, co moze byc tego przyczyna? czytalem ze te laptopy to ogolnie dno ale moze ktos wie jak to zainstalowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzales inne plyty? jak tak to problem bedzie z napedem ( tak na 80%)

2. Nie potrzeba przeinstalowywac systemu gdy jest brak NTLDR

- uruchom Dysk XP

-wejdz w konsole

-przekopiuj plik z plyty na (99.9%) C:\

-zrestartuj kompa i obadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymuje czy wywala bledy?

jak wywala bledy to moze byc padniety zarowno RAM jak i naped/plyta (moze tez dysk ale nie wydaje mi sie)... u mnie byla taka sytuacja i po wyciagnieciu jednej kosci (ktora pozniej nawet testow nie przechodzila) instalacja przeszla bez najmniejszych problemow... albo porysowana plyta ;)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem realna jest jednak opcja uwalonego dysku, zobacz:

 

1. ntldr znikł, czemu znikł? Bardzo możliwe że dysk padł i ma w tym miejscu bady.

2. Instalacja zatrzymuje się na driver.cab bo nie może go zapisać na uwalonym dysku.

 

Proponuję sprawdzić jakoś ten dysk, może bootowalnym programem do wyszukiwania badów który zastartujesz z CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virusy, posypana struktura dysku też może dawać taki efekt i wcale nie musi być uszkodzony chociaż wiele na to wskazuje!

 

BootCD i dogłębny format dysku z wywaleniem wszystkich partycji prawdę Ci powie!!!, dopiero później możesz męczyć instalację systemu

 

http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-u...ra-t257590.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...