Skocz do zawartości
Svensson

Maly Upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje sprzedac obecny komputer (dfi siadlo juz niestety) wiec postanowilem wymienic na cos aktualnego, oto moje typy:

 

- Athlon X2 6000 czy 5600 (poczatkowo chcialem 5600, jednak slyszalem opinie ze mocno sie grzeje, 6000 ma lepsze chlodzenie, nie jest do dla mnie powod, gdyz i tak zamierzam wsadzic docelowo inny, lepszy cooler)

 

cale zycie jestem z AMD, i niech tak pozostanie, zdaje sobie sprawe, ze intel w tej chwili goruje, jednak wole za kase przyoszczedzana na procku kupic lepsza grafe

 

- pamiec Geil 4gb (800 mhz) - komp bedzie sluzyc takze do grania, wiec 2gb to jednak niewystarczajaca ilosc

 

- mobo : tutaj mam kompletna niewiedze, z wiedzy w jaka sie ostatnio wglebilem planuje zakup plyty Gigabyte, jednak konkretnie nie wiem, moze jakis dokladny szczegolowy model mi doradzicie (badz inna firma, MSI ? Asus ?)

 

- grafika oczywiscie .... 4850 ;)

 

- zasilacz tagan, ktory mam w sygnaturce juz dawno sie rozsypal, aktualnie mam amacroxa, jednak chcialbym cos mocnego kupic, cena - + - 300 zł, jakies typy... Chce zasilacz ktory bedzie mial jeszcze pewien zapas w uciagnieciu tej konfiguracji, ma byc cichy i niezawodny

 

mam ups, jednak nie jest to super hiper sprzet, wiec takze go sprzedam i teraz pytanie, kupic zasilacz z pasywnym PFC i pozostac przy upsie, czy jak jest okazja sprzedac go i kupic zasilacz z aktywnym pfc ?

 

koszt tych klamotow wyniesie okolo 1700 zl wiec w tej kwocie chce pozostac, jednak oczywiscie moge nieco budzet nagiac (tym bardziej ze biore to na raty) dysk mam hitachi 160 GB, dzwiek Creative Extremem X-Fi, obudowa Thermaltake Soprano, napedy - nagrywarka, dvd = to pozostaje, gdyz nei ma sensu wymieniac

 

Wszelkie sugestie i opinie mile widziane, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp. cale mnostwo :P

 

zamowilem nastepujacy zestaw (jesli cos byscie wzieli na moim miejscu lepsze to bardzo prosze o odp.)

 

- Athlon X2 6000+

- plyta Foxconn z chipsetem nf590

- 2 x 2GB OCZ

- Sparkle 9800 Gtx+

- Zasilacz OCZ 600 W

 

mysle ze w tej cenie (1800 zl) to optymalne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, ale ja poleciłbym Tobie coś takiego:

 

e5200

Gigabyte EP45-DS3L /intel P45/

a-data 2x2gb EE 800mmhz

palit hd4870 512mb

Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S

 

SUMA (esc.pl): 1837 zł

 

Za jakiś czas kupiłbyś dobre chłodzenie i podgonił intela.

 

Nawet jeżeli tak bardzo chcesz Athlon X2 6000+ to:

 

Athlon X2 6000+

Gigabyte MA74GM-S2H /AMD 740G/ (albo coś innego na chipsecie amd)

a-data 2x2gb EE 800mmhz

palit hd4870 512mb

Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S

 

SUMA: 1738 zł

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...