Skocz do zawartości
pvl

Badanie Wzroku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 4 lat nosze okulary. Początkowo miałem niedużą wadę ( -0.5 Oko prawe i -0.25 oko lewe )

 

3 miesiące temu byłem na badaniu w prywatnym salonie optycznym wyniki były -0.75 oko prawe i -0.5 oko lewe

 

Natomiast wczoraj byłem w Vision Express w CH Arkadia gdyż przy kupowaniu soczewek badanie jest gratis i wyniki były -1 oko prawe i 0 oko lewe, co mnie bardzo zaskoczyło i jednocześnie zaniepokoiło.

 

Pytanie mam więc takie: gdzie jest błąd i komu mam wierzyć ? Czy w Vision Express by puścili takiego babola ? Podczas badania nie było żadnego pośpiechu, według mnie wszystko szło sprawnie ? A może podczas poprzednich badań były błędy ( pierwsze 2 badania były wykonywane u tego samego okulisty )

 

Owszem, zgodzę się że na prawe oko mam -1 ale gdy na lewe założe -0.25 to widzę wyraźniej. Więc czemu wykazało na badaniu 0 ?

 

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to jest forum spzetowe podejrzewam że pada ci napęd optyczny ;)

 

a tak na serio to moze miałeś bardizej zmęczony wzrok tego dnia... przeciez takie badanie przeprowadzone w sile dnia i wieczorem bedzie się róznic na sto procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to jest forum spzetowe podejrzewam że pada ci napęd optyczny ;)

 

a tak na serio to moze miałeś bardizej zmęczony wzrok tego dnia... przeciez takie badanie przeprowadzone w sile dnia i wieczorem bedzie się róznic na sto procent

z tego wynika ze powinienem mieć większą wadę na lewe oko, a jest 0 ...

Edytowane przez pvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales wkraplane krople na roszerzenie źrenic i badanie robione na takiej specjalnej maszynie czy tylko czytanie znaków z tablicy?

czytanie znaków + jakieś 2 maszyny i lampeczka. Kropli nie było żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem jeśli jedne badanie wykazuje tak, a drugie tak to trzeba zrobić trzeci które i tak pewnie wykaże co innego.

Z własne go doświadczenia wiem że osoba która bada też może sie pomylić, a konkretnie kiedyś pewna pani okulistka stwierdziła że muszę nosić okulary, a inna z kolei że nie, pytanie komu wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytanie znaków + jakieś 2 maszyny i lampeczka. Kropli nie było żadnych.

 

Nie znam się, ale wydaje mi się że dokładne badanie zaczyna się od wkroplenia do oczu atropiny.

Ostatnio jak byłem u okulisty tłumaczył mi on, że krople wkrapla sie po to, aby rozluźnić mięsnie w oku (nie wiem jak się fachowo nazywają). W moim przypadku na początku zbadał wzrok taką specjalną maszyną bez kropel i kazdy wynik wychodził inny + nie pokrywał się z badaniem takim normalnym (czytanie literek itd). Po wkropleniu wyniki wychodziły powtarzalne i od paru dni nosze juz soczewki (-0.75 -1). Lekarz tłumaczyl mi cos także, ze powyzej pewnego wieku kropel stosować nie trzeba...

 

Z doświadczenia wiem jeśli jedne badanie wykazuje tak, a drugie tak to trzeba zrobić trzeci które i tak pewnie wykaże co innego.

Z własne go doświadczenia wiem że osoba która bada też może sie pomylić, a konkretnie kiedyś pewna pani okulistka stwierdziła że muszę nosić okulary, a inna z kolei że nie, pytanie komu wierzyć?

Wierzyć...prawidłowo przeprowadzonym badaniom no i sobie, czy widzisz dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własne go doświadczenia wiem że osoba która bada też może sie pomylić, a konkretnie kiedyś pewna pani okulistka stwierdziła że muszę nosić okulary, a inna z kolei że nie, pytanie komu wierzyć?

Od dłuższego czasu miałem problemy ze wzrokiem. Poszedłem do zakładu, zrobiłem na miejscu badania i zamówiłem szkła. Pół roku później udałem się na badanie wzroku do prywatnej placówki, gdzie lekarz zaczął WMAWIAĆ mi, że mój wzrok jest idealny. A siedziałem na przeciwko niego i powtarzałem mu, że widzę tylko połowę liter na tablicy, bo reszta jest rozmazana. Przekonać się nie dał, to powiedziałem mu co o nim myśle i trzasnąłem za sobą drzwiami :mur:

 

EDIT:

 

Po wkropleniu atropiny na odległość widziałem lepiej, ale za to z bliska masakra była :P

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja regularnie od bodajże 12-13 lat co rok mniej-wiecej chodzę na badania do różnych okulistów, zawsze są to prywatne placówki i jeszcze ani razu nie wkrapiali mi nic do oczu. Po prostu najpierw komputerowe badanie taka maszynka i potem tablica i literki. Wynik który podaje maszynka czasami sporo różni sie od stanu faktycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakrapiania oczu. To jak byłem mały to krople na mnie stosowali. Teraz nie. Może oszczędności?

Od kilku już lat tylko maszyna. I jakieś swiatełko + literki. A okulary to nosze od bardzo młodego wieku ;)

Z tym że u mnie wada jest stała i dość mała.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezu... :blink: :blink: :blink:

 

Czy Wy macie jakiekolwiek pojecie o okulistyce, budowie oka i wadach wzroku?

Chyba nie :/

 

Wade wzroku w sensie plusy/minusy bada sie BEZ zadnych kropelek!!!!

 

Oko sie zakrapia (roznymi kroplami - nie tylko atropina) w celu badania dna oka.

Krople sprawiaja, ze zrenica sie rozszerza i/lub oko znieczula na bodzce fizyczne (na jakis czas).

Wtedy mozna zbadac dno oka, czy siatkowka sie nie odkleja itp.

Wtedy powstaja zaburzenia widzenia, nadwrazliwosc na swiatlo itp.

To normalne.

Ale powtarzam - by ocenic jak duza wade masz (ile dioptri) oka sie nie kropi.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...