Skocz do zawartości
misieek

Xp Vs Vista Na Asus F5z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na elektrodzie gdzieś wyczytałem (czuje że glupoty) że na F5Z trzeba raczej instalować Viste by jak to nazwano "laptop działał w pełni". Chodzi mianowicie o tryby oszczędzania energii i tak dalej.

 

No i tu też nasunęło mi się pytanie.

 

Lapek mi na XPku wytrzymuje około trzech, trzech i poł godzin przy normalnej pracy i sciemnionej matrycy. Ale przewaznie jak włączam to ma 950MHz, nawet jak go obciąże czymś to ma 950MHz, dopiero jak przełącze go na stan wstrzymania i wzbudze to pracuje z częstotliwością 1900MHz. Kolejną sprawą są pamięci. Unganged i ganged. Czasem lepiej tak, czasem inaczej. U mnie działają jako unganged, w biosie nie mam możlwiości zmiany.

 

Czy XP moze być przyczyną tych problemów?

 

Asus normalnie daje sterowniki do XP na stronie, może coś jeszcze raz mam zainstalować żeby pomogło (SM Bus driver?) etc.

 

Pomijając sam fakt że pod Vistą mógłbym używać SmartLogon bo do XP nie ma...

 

No ale oczekuje też wydajności i prostoty jaką daje mi XP...lecz gdy się okaże że to przez to że Pumcia nie jest wspierana przez XP to przejdę na Viste, chciałbym się upewnic czy to moze byc tym spowodowane a wiec prosze o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...