Skocz do zawartości
zak

Wymiana Na E1200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów :)

Posiadam takową konfigurację sprzętową:

 

Celeron D 320 2.4 GHz

AsRock P4i48

768 MB DDR GoodRAM

Sapphire Radeon 9600XT

HDD 40 GB Seagate

DVD BenQ DW-1650

Fortron 350W

 

W związku z tym mam pytanko czy opłaca mi się przechodzić na Celerona E1200 ? Syszałem że dość nieźle się kręci ten procek. Czy zestawik z tym prockiem byłby bardziej "energooszczędny"? Mój obecny zestawik chyba co nieco połyka prądu, choć nie wiem jak z tym jest do końca.

Dlatego zwracam się do Was forumowiczów co radzilibyście zmienić w moim zestawiku, żeby było miło, tanio, szybko i oszczędnie :D

Czy może zostawić mój zestaw i ewentualnie wymienić dysk twardy, dokupić ramu itp.?

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam szanownych forumowiczów :)

Posiadam takową konfigurację sprzętową:

 

Celeron D 320 2.4 GHz

AsRock P4i48

768 MB DDR GoodRAM

Sapphire Radeon 9600XT

HDD 40 GB Seagate

DVD BenQ DW-1650

Fortron 350W

 

W związku z tym mam pytanko czy opłaca mi się przechodzić na Celerona E1200 ? Syszałem że dość nieźle się kręci ten procek. Czy zestawik z tym prockiem byłby bardziej "energooszczędny"? Mój obecny zestawik chyba co nieco połyka prądu, choć nie wiem jak z tym jest do końca.

Dlatego zwracam się do Was forumowiczów co radzilibyście zmienić w moim zestawiku, żeby było miło, tanio, szybko i oszczędnie :D

Czy może zostawić mój zestaw i ewentualnie wymienić dysk twardy, dokupić ramu itp.?

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

duzo używam E1200 i uważam, że warto.

Energooszczędny na pewno będzie mniej, aczkolwiek różnice niezauważalne

 

Na tej płyycie to chyba za dużo z niego nie wyciśniesz :-/

no i najpierw sprawdź czy ona na pewno obsłuży tego proca

 

BTW: zmień grafe, no chyba, że nie grasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo używam E1200 i uważam, że warto.

Energooszczędny na pewno będzie mniej, aczkolwiek różnice niezauważalne

 

Na tej płyycie to chyba za dużo z niego nie wyciśniesz :-/

no i najpierw sprawdź czy ona na pewno obsłuży tego proca

 

BTW: zmień grafe, no chyba, że nie grasz

 

No jeśli chciałbym zmienić na tego proca to musiałbym wymienić i płyte główną, pamieć, grafe...

Macie jakies propozycje co do zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli już zmieniasz prawie wszystkie bebechy to lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

 

E2160 używany

Gigabyte p31 używana lub nowa

2x1GB ram A-Data EE+ 800Mhz

Grafa zalezy od tego czy grasz czy nie i ile masz do wydania na zestaw

 

Myslę że przy tych załozeniach co podałem złozysz cos taniego (przy obecnych cenach nowych rzeczy) i będzie wystarczająco szybkie do wiekszości zastosowań,

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny i tani zestaw zaproponowałem Ci w moim pierwszym poscie, dobry do Overclockingu, bezproblemowy i wydajny Dodasz do tego jakąś grafe pokroju 8600gt sonic + (lub droższą i pograsz w we wszystkie gry jakie wyszły), zrobisz co zechcesz, . Tak się składa że mam na sprzedaż proc i ram (napisałem Ci PW w tej sprawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje kasy można kupić g31ms2l - to samo co p31ds3l z tym, że 2 sloty na ram i integra. Odpadła by cena grafy. Później można coś dołożyć. Jak kupowałem swoją dałem 100 - ceny poleciały w górę. Na tym intelowskim shicie :wink: da się płynnie grac w vice city w 1024 - nic innego nie próbowałem - komp stricte do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie troche ubogo z $$

Nie wiem mógłbym dorzucić z jakies 400-500zł (cudna kwota) i nie wiem czy jest sens sie w ogóle przesiadać

Vice City to mi teraz też działa :P

Jakoś też nie jestem przekonany do tych intelowskich układów graficznych i jakoś nie cierpie mATX (chyba że mnie ktoś przekona)

A ile dostałbym tak za te moje "bachory" ? Chyba niewiele

No i chyba też wypadałoby wymienić HDD juz pod SATA 2 bo na tych nowych płytkach jest tylko jedno gniazdo ATA, chyba że podepne moją poczciwą 40 razem z nagrywarką

Ach marzyła by się tak GA-EP31... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że działa - dawno temu miałem mx440 później 9550 i też działało - powiedziałem co wiedziałem tylko ;p A cóż jest złego w matx za dożo miejsca dla kurzu zostaje :plum: ? Technicznie rzecz biorąc p31, ep31 i g31 to to samo. Podobnie sie kręcą i podobne mają problemy (ach te resety ustawień - których mi nie było dane doświadczyć ;p). Obsadzenie 4 slotów pamieci w p31 to tylko przy jednostronnych kościach i w takim budżecie raczej tego sie nie robi. Poza tym jak już masz ochotę na 4 Gb to kupujesz teraz kostkę 2 gb a za jakiś czas 2. i wtedy wystarczą 2 sloty. To oszczędzanie energii w ep to marketingowy chłyt. Miałem przez jakiś czas dysk i nagrywarke podpiete pod 1 taśmę - bez problemów (badziewny liteon).

W temacie jeden użytkownik sygnalizował że płyta długo startuje przez palnik samsunga - gryzą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, plyta matx z g31 nie jest gorsza od tej z p31, pomijajac taka "wade" jak to ze jest tansza i masz gratis zintegrowana grafe. Straszne te wady.

 

Totalnie nie rozumiemi ludzi z tym ich pedem do ATX, po co wam te 3-4 pci, 2-3 pcie x1. moze jeszcze jakies pciex4. No naprawde zyc sie bez tego nie da. Mi sie nie udalo znalezc zastosowania dla zadnego zlacza poza tym pod grafike i kiedys moze lepsza muze kupie i tyle, czego wiecej potrzetba przecietnemu zjadaczowi chleba?

 

Jedyne co trzeba zaplanowac to wlasnie pamiec i kupic po prostu 1x2gb i tyle. I obiektywnie dwa rdzenie w celku sie czuje nie to co pojedynczy. Wedlug mnie warto zmienic chocbys mial teraz tylko kupic plyte G31+procek e1200+ram 2gb. Opylic stare grzmoty i moze starczy na jakas niezgorsza graficzke. Ale juz sam komfort pracy pod Windowsem jest odczuwalny. A nawet 7900gs z allegro zapewni niezly skok wydajnosc.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie detale, roznica tkwi w mostkach i biosie. Bios ze ma mniejsze mozliwosci o/c(g31). Mostek to kwestia mniejsza ilsosc sata/ brak raida/mniej usb. Porownujac liste obslugiwanych prockow przez te chipsety nie znajdziemy roznic. Jak brakuje RAID-a, bedzie okazja wykorzystac wkoncu jakies zlacze z ktorymi nie ma co robic. Bo im drozsza plyta tym jest wieksza, ma wiecej bajerow i zlacz i slotow, tylko nie bardzo jest sens i co do nich wkladac skoro plyta ma wszystko(bledne kolo).

 

Ale wedlug mnie te plytki z g31 to rewelacja, za grosze masz platforme obslugujaca praktycznie wszystkie procki intela s775. Poki nie planujesz uzywac wiecej niz jednej grafiki to swietna platforma pod tania modernizacje, szczegolnie pod stopniowa gdyz nie trzeba od razu kupowac grafiki. Ja ze swojego celka jestem zadowolony i za nic nie wrocilbym do jednordzeniowca. Teraz planuje modernizacje GPU na bardziej cywilizowane, to bede mial powod podkrecic cpu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomiales o jeszcze jednej waznej roznicy... zasilanie procka (w mATX to zazwyczaj 3 lub 4 fazy)

na quady to bym nie porywal ale dla budzetowych prockow wystarczy :) Ale gdyby ktos mial kase na quada to by nie bylo problemu z adekwatna plyta. Ale sie chwali ze chipset teoretycznie suportuja wszystkie procki. A praktycznie to jest winny producent plyty za budzetowe wykonanie, ale wiadomo ze gdyby zrobili zbyt dobra budzetowa plyte kto by im kupowal te kilka razy drozsze :P Nie mowiac ze wowczas nie bylaby to juz pewnie taka budzetowa plyta :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że bez OC taka 3 fazowa sekcja zasilania pociągnęłaby Quada. Wszystko zależy od jakości wykonania tych faz bo były i płyty co wymiękały pod Quadem a miały 4 fazy zasilania (z tym że było OC wtedy już)

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że bez OC taka 3 fazowa sekcja zasilania pociągnęłaby Quada. Wszystko zależy od jakości wykonania tych faz bo były i płyty co wymiękały pod Quadem a miały 4 fazy zasilania (z tym że było OC wtedy już)

EOT.

Pewnie tak ale w praktyce rzadko kto sie porywa na quada z taka plyta.

 

 

Na forum tez jest zbyt wielkie przekonanie to tego maksymalizowanego potencjalu o/c. Dobrze jest to uwyplulic, ale bez przesady z ta totalna negacja plyt z mniejszymi mozliowosciami o/c. Ja jakos nie odczuwam tego braku w optymalnym(maksymanym) o/c. Nawet bez o/c modernizacja na nowoczeniejsza platforme zapewni koledze znaczny skok komfortu uzytkowego, i naprawde nie trzeba zaraz miec kilera o/c. Na takiej zwyklej plytce tez sie da wycisnac cos extra, a ze bedzie to "tylko" 60% z max mozliwosci procka, nie wiem jak z tym zyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jakbym do mojej płytki wsadził sobie procek Pentium 4 3.0 GHz Presscot 1MB cachu 800 ?

i do tego dokupił pamięci dało by radę?

bo znalazłem takiego pentiumka za ok. 65zł byłby przyrost wydajności? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic na stronie producenta plyty czy suportuje te procki. Teretycznie twoj procek i ten pentiak sa na rdzeniu prescot, z tym ze wyzsze taktowanie i wiecej cache powinno ci poprawic wydajnosc o jakies 40%, z dokupieniem pamieci wyszloby ci taniej niz normalna modernizacja, ale szkoda reanimowac trupa.

 

Taki e2160 bedzie szybszy o kolejne 50% od tego pentiaka i komfort uzytkowania dwurdzeniowca rozklada takiego starocia. Kup jakas plyte matx ze zintegrowana grafa(g31) ~150, rozejrzyj sie na allegro za jakims e2140/e2160(~170) bo mozna wyrwac taniej niz nowego celka e1200, do tego 2gb ram(~80). I za 400 zl masz nieporywalnie lepsza pltforme, nowczesna i przyszlosciowo, z czasem dorzucisz lepsza grafike, kiedy wymienisz procka na jakiego e5200 i bedzie niezly kompik. Teraz wydasz pewnie ze 150-200 i dalej bedziesz w kropce za pol roku.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam troszke temacik ;)

Tak odnośnie modernizacji co powiedzielibyście o prockach Athlon X2 ?

Nie wiem może platforma taniej by na tym wyszła? Jak w ogóle kręcą sie te procki?

Aha i ja musiałbym chyba wymienić też zasilacz, bo mam Fortrona 350W ale on ma chyba wtyczke 20 pinową, a teraz wszędzie już są 24 pinowe.

Jaki polecalibyście też zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki kręcą się różnie ale 3,2ghz można i wycisnąć na nich spokojnie. Na zasilacz mógłbyś przeznaczyć te parędziesiąt złotych ale przynajmniej na porządny czyli ModeCom MC 350 ATX 2.0 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam troszke temacik ;)

Tak odnośnie modernizacji co powiedzielibyście o prockach Athlon X2 ?

Nie wiem może platforma taniej by na tym wyszła? Jak w ogóle kręcą sie te procki?

Aha i ja musiałbym chyba wymienić też zasilacz, bo mam Fortrona 350W ale on ma chyba wtyczke 20 pinową, a teraz wszędzie już są 24 pinowe.

Jaki polecalibyście też zasilacz?

Watpie zeby amd wyszedl taniej. Niezgorsza plyte pod intela masz za ~150zl nowke(g31) i to taka ktora obsluzy wszystkie procki dostepne na rynku pod LGA775. Do tego celek e1200 albo jakis e2140 z allegro i za 300 masz naprawde mila platforme ze sportmi mozliwosciami o/c

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...