Skocz do zawartości
pucu

Po Instalacji Tomato :/

Rekomendowane odpowiedzi

mam routerek Linksys WRT54G ver.2 :)

 

problem polega na tym ze po zaistalowaniu tomato ver.1.21 nie ładują mi sie wszytkie strony dostaje komunikat jakbym nie mial połączenia z netem albo jak bym źle wpisał adres. taką stroną np. jest bash i mozilla.org jest jeszcze wiele takich stronek bo praktycznie co trzecia mi sie nie ładuje :/

 

jak ktos wie jak to naprawić prosze o pomoc :)

 

jak nikt nie wiem to napiszcie chociaż jak wgrać oryginalne oprogramowanie linsysa na router.

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

 

własnie odkryłem że strona tomato też mi nie dziala ;/:/

Edytowane przez pucu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm u mnie bash i mozilla dzialaja poprawnie. Co Ci z nich sciagnac? Podaj maila to podesle. ;)

 

Wiesz, jesli wgrales poprawnie tomato, to lepiej juz nie kombinuj z wgrywaniem oryginalnego firmwaru. Moze masz modem od kablowki? Dobrze gdybys go zrestartowal o ile go posidasz ;) Albo podlacz internet bezposrednio do komputera i sprawdz jak to wszyskto dziala. No i w samym routerze mozesz przywrocic ustawienia domyslne.

 

Podejrzewam, ze sprawa tyczy sie dnsow, ale to takie moje przypuszczenie...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co jednak nie cały czas coś jest zepsute przez chwile dziala a potem sie kaszani niektóre stronki wchodza inne nie myśle ze to wina routera bo kurde bez niego jak mam kompa bezpoośrednio do neta podłączonego to wszytko dziala.

 

moze faktycznie oprogramowanie linysa wrzuce tylko napiszcie mi jak bo nie chce experymentować

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio instalowałem komuś 1.21 i żadnych problemów nie było...

 

Czyściłeś NVRAM? Jeżeli nie to zrób to i skonfiguruj router od nowa. Poza tym w zakładce DHCP / DNS zaznacz tylko "Use Received DNS With Static DNS".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu wydaje mi sie ze jakos problem sie rozwiązał ale pewien nie jestem, okazuje sie ze problemem moze być nowy komp który jak jest podłaczony do sieci, ta wlaśnie wywala router nie wiem czemu ale chyba to możliwe. nie wiem nie wiem w kazym razie bede zapoisywał obserwacje moze komuś coś sie nasunie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialme problem z wersja 1.21, ale dziwniejsze jest to ze ta wersje uzywalem bardzo dlugo i jakies miesiac temu zaczely sie problemy..

 

w tle torrent + emule, gg i www, a tu nagle pyk i router sie zawieszal, nie bylo z nim zadnego kontatku dopoki mu sie nie zafundowalo power reseta

a co najlepsze, podczas gdy on sobie tak wisial, diody od interfejsow LAN (dwa kompy mam podlaczone) mrugaly rownoczesnie, tak jakby byly zsynchronizowane..

 

 

problemy znikly wraz z pojawieniem sie wersji 1.22

 

 

moze Tobie tez pomoze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio instalowałem komuś 1.21 i żadnych problemów nie było...

 

Czyściłeś NVRAM? Jeżeli nie to zrób to i skonfiguruj router od nowa. Poza tym w zakładce DHCP / DNS zaznacz tylko "Use Received DNS With Static DNS".

Co do tej opcji "Use Received DNS With Static DNS". Wlaczyc ja tylko, gdy ma sie wpisane adresy dns? Zauwazylem, ze serwery dns mojego uslugodawcy dzialaja jednak lepiej od tych tepsy np, wiec opcje te mam odznaczona i nie mam wpisanych adresow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...