Skocz do zawartości
Shakell

Niedopasowanie Radiatora Do Procka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zalozeniem AC freezera 7 na mojego e4300.

 

Kupiłem to chłodzenie od extreme addicta, załozyłem... i załama, temperatura w stresie skoczyła do 70'C. Sprawdziłem ze radiator praktycznie nie jest nagrzany nawet w stresie, a po zdjeciu go, prawie nie było na nim sladów pasty termo-która powinna na nim zostac po kontakcie z procesorem. Pasta tworzyła tylko lekkie obramowanie na radiatorze.

 

Próbowałem 10-krotnie zakładać go na różne sposoby... i ciągle nic, wogóle nie dotykał proca. Dopiero nalozenie grubej wartstwy pasty spowodowało jako takie połączenie- co z tego, skoro temperatury jakie teraz mam są skrajnie beznadziejne - gorsze niz box :\

 

Może temat wygląda głupio "kolejny nieumiejący zalozyc radiatora" ale zaręczam ze próbowałem juz wszystkiego i skonczyly mi sie pomysly. ktos ma jakas idee dotycząca załączenia freezera tak zeby działał?

 

 

Pasta która byl zarówno na boxie, jak i AC to spire-420.

 

Ps. wiem, ze temat dotyczący freezera jest juz podklejony sa tam nawet podobne problemy, ale bez rozwiązania. Zaglądają głównie posiadacze tego coolera a ja szukam pomocy wszystkich którzy maja jakikolwiek dobry pomysł.

 

 

 

temp na freezerze:

Dołączona grafika

 

temp na boxie:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź linijka czy podstawa jest prosta jak nie to rób szlifa i zmień paste na cos konkretnego

Tylko żeby linijka była prosta :wink:

Sprawdź też w ten sposób powierzchnię procesora i docisk zapinek (już nie linijką).

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wyłącze kompa i bede mierzył...

pomyslałem ze problemem moze byc na przyklad to ze cos nie tak z bolcami mocującymi... moze by tak spróbować mocowania srubami jak tutaj:

 

Dołączona grafika

 

dałoby cos takie przymocowanie freezera?

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie chodziło mi o wzrost wydajnosci w normalnej sytuacji... tylko w tej mojej specyficznej.

 

Sprawdziłem wyrównanie z linijką pod światlo, i wydaje mi sie ze freezer jest odrobinke wgnieciony, jak gdyby był na nim odciśniety ihs, natomiast na moim procku jest jak gdyby slad boxowego coolera.

Nie wiem cyz to jest mozliwe, ale wydaje mi sie to prawdopodobne zwlaszcza na freezerze, poniewaz podczas zdejmowania pasty, po pierwszym przetarciu alkoholem, zostawało jakgdyby obramowanie proca.

 

To oznacza ze mam sie brac za szlif proca i radiatora?

 

Próbowałem szlifowac, ale papier scierny ktory akurat poniewiera sie po domu, niestety byl zbyt ziarnisty, i zrrezygnowalem gdy zobaczyłem rysy. Jakie oznaczenie powinien miec papier do szlifowania radiatora?

 

 

Ps: Skonczyla mi sie pasta, wiec nalozylem resztki, i znowu siedze na boxie. Wie ktos gdzie w krk mozna kupic ac silver 5?

Ps2: próbowałem równiez przekladac bolce z boxa, do freezera, nic nie dało tylko jeden z bolców sie ulamal... wie ktos gdzie mozna zaopatrzyc sie w zapasowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales nalozyc delikatna warstwe pasty na procka i przylozyc go np do lustra? Ja w ten sposob doszedlem do tego, ze mam mega krzywa czape ;)

 

A as5 powinna byc w apollo (tylko zadzwon najpierw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Komputronie , bicie na serwisie ,apollo serwis, pcp pytaj jesli chodzi o bolce, o paste na sklepie

 

jesli fryzijer ma wklesła podstawe to szlifowanie będzie trudniejsze i bedzie dłużej trwało ale da sie zrobić. Szlif papierami o coraz gęstszej gramaturze zaczynając od 320 na 2000 kończąc. Napierw kup porzadna pastę i sprawdź na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...