Skocz do zawartości
kredek

Pyta Glowna Pod C2d 8200

Rekomendowane odpowiedzi

padl mi chpset na plucie Gigabyta GA-P35-DS3R/DS3/S3 plyta jest w naprawie, ale nie chcem juz tego shitu, padla bez powodu a nawet nie zdazylem jej podkrecic......jaka plyte proponujecie, dla mnie jest wazne zeby byla stabilna i do OC.... i komp sluzy glownie do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co pchac sie w drozyzne na wylatujacej juz platformie?bierz ep35 - sa tanie i dobre - a to ze miales pecha no coz - zdaza sie najlepszym....

a inwestycja w jakies x to pomylka chyba ze chcesz rekordy w oc bic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inwestycja w jakies x to pomylka chyba ze chcesz rekordy w oc bic

X38 albo X48 do rekordów OC? :lol: Jak już to P35/P45. X38/X48 dobre jeśli chcemy miec pełne CF i coś pokręcić (w okolicach FSB 500mhz). Jak możesz bierz P5Q-E albo DFI DK P45 T2RS/Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie rozni P5Q-E od P5Q PRO oprocz tego ze ta pierwsza ma chlodzenie na sekcji zasilania??

 

i jeszcze co do P5Q-E to przegladajac rozne fora natrafilam na wiesci ze plyta padla paru osobom wiec troche boje sie jej brac, drugi raz juz bym tego nie zniosl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=548

 

Akurat to że padnie to może ci się przytrafić przy każdej płytce, na to nie ma reguły. Bierz to P5q-E. A jak z DFI to tylko t2rs plus, gdyż w zwykłym t2rs było dużo problemów z fsb około 400 i 450 jeśli dobrze pamiętam i nie wiem czy zostało to już naprawione. Ale wersja plus już jest sporo droższa od tego asusa

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reguly moze nie ma ale chyba sa jakies plytki bardziej podatne na crash niz inne.....jeszcze zeby bylo smieszniej to powiem wam co robilem ze mi taplytka Gigabyta padla...otoz czyscilem ja z kurzu, pedzelkiem, a jeszcze lepsze jest to ze nie pierwszy raz,tylko juz ktorys z kolei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to że padnie to może ci się przytrafić przy każdej płytce, na to nie ma reguły. Bierz to P5q-E. A jak z DFI to tylko t2rs plus, gdyż w zwykłym t2rs było dużo problemów z fsb około 400 i 450 jeśli dobrze pamiętam i nie wiem czy zostało to już naprawione. Ale wersja plus już jest sporo droższa od tego asusa

Bez Plus-a płytka robi spokojnie FSB około ~515mhz, taki ostatnio wynik widziałem na forum. A P5Q-E jest bardzo dobra i to że komuś padła to się zdarza każdemu producentowi więc się nie zrażaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry może źle się wyraziłem chodziło mi o problemy z taktowaniem w okolicach tych częstotliwości, a nie że to już max płytki. Z większymi taktowaniami nie ma problemu, tylko że ten zakres fsb jest chyba najczęściej nam potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem Asusa P5Q PRO i mam kilka pytan:

1. czy to normalne ze mobo osiaga temperature do 39 stopni C (przy zamknietej obudowie) kiedy zadne operacje nie sa wykonywane po prostu uruchomiony windows vista i tyle??

 

az sie boje krecic plyte a nawet odpalac jakas gre skoro w spoczynku dochodzi do takiej temperatury

 

2. co sie podlacza do 3-pinowego connectora o nazwie POWER FAN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem Asusa P5Q PRO i mam kilka pytan:

1. czy to normalne ze mobo osiaga temperature do 39 stopni C (przy zamknietej obudowie) kiedy zadne operacje nie sa wykonywane po prostu uruchomiony windows vista i tyle??

 

az sie boje krecic plyte a nawet odpalac jakas gre skoro w spoczynku dochodzi do takiej temperatury

Spoko jest dobrze. 39*C to nie jest przecież wysoka temperatura. W stressie wzrasta jakoś bardzo? Jakby co to popracuj nad obiegiem powietrza w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś pograł trochę w coś a następnie dotknął radiatora chipsetu i mosta południowego. Na przykład na starszych płytach asusa po godzince grania dotykając radiatory się kilka razy sparzyłem. Niby jest to normalne dla asusa ale, jeżeli chcesz przedłużyć życie swojej płytki to polecam przykręcić do tych radiatorów wentylatorek 40 mm idealnie pasują i dużo zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest dobrze. 39*C to nie jest przecież wysoka temperatura. W stressie wzrasta jakoś bardzo? Jakby co to popracuj nad obiegiem powietrza w budzie.

[/q

 

poscilem 3Dmarka 06 i wzroslo mi do 45*C, czy to normalne?? no a co to obiegu powietrza to mam tube w budzie ale nic pozatym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45*C to akceptowalna temperatura ale widzisz...daje się we znaki kiepska wentylacja. Tuba to mało! Co najmniej wyciągający powietrze wentylator z tyłu obudowy a dla poprawnej cyrkulacji jeszcze z przodu wciągający by się przydał...wtedy tempy będą jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...