Skocz do zawartości
Rafalox

Dziwny Mnożnik (15) W Nowym Amd 6000+ Brisbane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dłuższego czasu czytam to zacne forum ale jest to mój pierwszy wpis.

 

Kupiłem i zamontowałem procesor AMD 6000+ Brisbane na płycie Gigabyte GA-MA69G-S3H. Według specyfikacji procesor ma mnożnik 15,5 co przy FSB 200 daje wynik 3,1 Ghz.

 

U mnie natomiast mnożnik jest 15 co daje procesorowi tylko 3 Ghz. Wszedłem do biosu i tam podniosłem mnożnik na 15,5 ale dalej procesor pracuje w mnożniku 15.

Tak jakby ustawienie mnożnika wbiosie nie wpłynęło na mnożnik procesora. Bios sobie, a procesor sobie. Ja mu w biosie 15,5, on mi w windows 15.

 

Poprzednio na płycie zamontowany był AMD X2 4000 + i wszystko było okey, to znaczy mnożnik w specyfikacji procesora zgadzał się z tym co rzeczywiście było.

 

Zastanawiam się czy nie kupiłem wadliwego procesora z zablokowanym mnożnikiem 15,5.

 

Jeszcze jedno może ważne: po wymianie procesora nie robiłem reinstalki systemu.

 

Co to może być?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15x200 ma Windsor, jesteś pewien że kupiłeś Brisbane? Jeśli tak to spróbuj aktualizacji BIOSu, możliwe że masz starą wersję nie widzącą prawidłowo 65nm. Oba mają zablokowany mnożnik więc nic tym nie zdziałasz, chyba że kupisz Black Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% Brisbane, cpuz tak podaje i 2X 512 caszu. Mnożnik w biosie ma opcje 15,5 i jest to mnożnik maksymalny zgodny ze specyfikacją procesora. Tylko że po jego wybraniu w biosie, w windows dalej jest mnożnik 15 i taktowanie 3 Ghz.

 

Ale tak jak piszesz, może to to jednak wina starej wersji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...