Skocz do zawartości
Absence2K

Allekomp Ii Edycja

Rekomendowane odpowiedzi

Absence

 

- galeria otwiera mi co chwila zdjecia w wielkosci 1x1cm i trzeba zamykac i klikac na nowo, ewidentnie jest cos skopane a bylo dobrze jak byla tylko pierwsza modyfikacja. Chyba ze to tylko u mie tak swiruje.

 

- nie dalo by sie zobic zeby ten przepiekny skrypt galerii otwieral te foty od razu bez tego niesamowicie wk........ resizu ramki ? Jajko mozna zniesc od tego czekania i ogladania rozciagajacej sie ramki wzdloz i wszerz. Dobrze ze jeszcze nikt nie wpadl na to zeby w tym czasie pokazywac reklamy.

 

- wydaje mi sie ze po to jest zespoj jurorski aby nie tylko wybrac najlepsza modyfikacje ale tez aby wyeliminowac z konkursu pseldo mody lub mody "fabryczne". Dziwi mnie sposob podejscia do konkuru tak, jakbys w zyciu zadnego konkursu nie widzial

a) zrobiles temat z sondą przed rozpoczeciem konkursu ale w zasadzie nic to nie dalo bo konkurs w tej formie zostal juz (jak napisales) ustalony i zaakceptowany przez wladze allegro wiec nasze uwagi jak i caly temat nie mialy wiekszego sensu poza nielicznymi wyjatkami.

b) Powazne konkursy maja to do siebie ze poprzedzaja je nie mniej powazne eliminacje. Bo znow bedzie sytuacja ze do konkursu bedzie nadawalo sie nie 95% modow ale 50% a chyba nie o to chodzi. (I bedzie placz jak wygraja Czesi :)

c) Powiazane z tym sa moje pretensje, ze powinien byc okres zglaszania modyfikacji i ich akceptacji przez jury konkursu, po czym modyfikacje zaakceptowane powinny zostac wgrane hurtem na strone konkursu i od tego momentu konkurs by sie zaczynal dajac rowne szanse na prezentacje kazdemu z uczestnikow. W tym momencie albo sklece bude na szybko i zaprezentuje polprodukt albo bede liczyl na to ze zdaze ja ukonczyc do konca stycznia albo wogole sobie odpuszcze bo zglaszanie budy pod koniec terminu lub robienie jej na szybko mija sie z celem. Samo sciaganie detali to z UK, to z USA troche potrwa, no ale to juz moj problem.

 

- Obecnosc zwyciezców I edycju w jury jest dyskusyjna, bo jak wiemy nie mniej od jakosci modu liczyla sie ilosc znajomych. Wiec dla mnie Ci ludzie nie sa specjalnieautorytetami w dziedzinie modow ale moge sie mylic bo ich nie znam, chodzi mi tylko o klucz ich wyboru. Nie mowi w tym kontekscie o Pelzaku ofcourse.

 

- Moim zdaniem powinno byc 6 zdjec na konkurs + jedno dodatkowe, dla jury ze strona allegro w celu identyfikacji ze mod dziala skoro juz taki jest sposob ich weryfikacji (ktory tak naprawde nic nie weryfikuje). Powtarzajac schemat z edycji I znow marnujemy 1 z 6 zdjec na pokazywanie monitora zamiast modyfikacji. Z tego co widzialem zdjecia sa w bardzo niskiej rozdzielczosci wiec aby sfotografowac kompa + monitor trzeba zrobic zdjecie z daleka, czyli ze g.... bedzie na nim widac.

 

Moze sie myle, ale jesli zrobie to co mi chodzi po glowie to moja buda bedzie jedna z najbardziej pokreconych konstrukcyjnie modyfikacji (w Polsce) i jedna z najdrozszych. Nie bedzie najladniejsza, wiem o tym ale tez nie o to mi chodzi. Wiec moze jednak poczekam na edycje III. Zobaczymy.

 

 

Samhain

"w tym konkursie nie ma selekcji wstepnej... wiec beda modyfikacje wg definicji uzytkownika - uszanuj to "

 

Czyli mamy powtorke z rozrywki z serii Gminny Osrodek Kultury organizuje Miedzynarodowy konkurs na najlepszą babke z lukrem. Babka moze byc w/g wlasnego przepisu, z paczki ala Dr. Etker lub gotowa z cukierni. Wiem ze sie czepiam i zaden ze mnie stary modder, ale robcie profesjonalny konkurs, albo dalej bedziecie utwierdzac ludzi w przekonaniu ze fabryczna buda z oknem + dodatkowy wiatraczek lub neonek to juz extra mod na konkursy. Niewiem, moze ja za duzo wymagam albo ktos sie boi ze bylby to konkurs 5 modow w efekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do organizatorów

 

Czy buda z pierwszej edycji może być pokazana w drugiej ?

 

Czy opis może mieć 1000 znaków dla wersji polskiej czy ogólnie? Chciałbym dla przykładu dać opis dwujęzyczny więc musze skrócić tekst do 500 znaków czy jak?

 

 

PolandMET

u mnie foty otwierają się normalnie bez większych opóźnień

 

 

Czesi jak na razie za dużo nie pokazali więc spokojnie... modyfikacje co podobały się 2 lata temu nie koniecznie mogą się nadal podobać / istnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie można zmienić regulaminu itp konkurs idzie ludzie dodają budy teraz nie da się już nic zmienić bo to by było dla tych którzy już wysłali nie fer więc wysyłajmy budy i patrzmy na rozwój sytuacji.

 

Zgłosiłem swojego moda ale ucięli mi text z linkiem do workloga szkoda :(

 

No i zaostrza się rywalizacja bo już 2 fajne mody są z PL

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wydaje mi sie ze po to jest zespoj jurorski aby nie tylko wybrac najlepsza modyfikacje ale tez aby wyeliminowac z konkursu pseldo mody lub mody "fabryczne". Dziwi mnie sposob podejscia do konkuru tak, jakbys w zyciu zadnego konkursu nie widzial

ale po co, skoro je zweryfikuje samo życie... ;]

 

a) zrobiles temat z sondą przed rozpoczeciem konkursu ale w zasadzie nic to nie dalo bo konkurs w tej formie zostal juz (jak napisales) ustalony i zaakceptowany przez wladze allegro wiec nasze uwagi jak i caly temat nie mialy wiekszego sensu poza nielicznymi wyjatkami.

jak z nielicznymi, jest np jury ;] imo to duża zmiana

 

b) Powazne konkursy maja to do siebie ze poprzedzaja je nie mniej powazne eliminacje. Bo znow bedzie sytuacja ze do konkursu bedzie nadawalo sie nie 95% modow ale 50% a chyba nie o to chodzi. (I bedzie placz jak wygraja Czesi :)

nie pamiętam aby na targach były jakieś wstępne eliminacje. Kto chciał ten się zgłaszał

 

- Obecnosc zwyciezców I edycju w jury jest dyskusyjna, bo jak wiemy nie mniej od jakosci modu liczyla sie ilosc znajomych. Wiec dla mnie Ci ludzie nie sa specjalnieautorytetami w dziedzinie modow ale moge sie mylic bo ich nie znam, chodzi mi tylko o klucz ich wyboru. Nie mowi w tym kontekscie o Pelzaku ofcourse.

no mam nadzieję :twisted:

 

Powtarzajac schemat z edycji I znow marnujemy 1 z 6 zdjec na pokazywanie monitora zamiast modyfikacji.

ja robiłem zdjęcie komputera z widocznym monitorem. Stronę allegro każdy pozna z daleka.

 

Moze sie myle, ale jesli zrobie to co mi chodzi po glowie to moja buda bedzie jedna z najbardziej pokreconych konstrukcyjnie modyfikacji (w Polsce) i jedna z najdrozszych. Nie bedzie najladniejsza, wiem o tym ale tez nie o to mi chodzi. Wiec moze jednak poczekam na edycje III. Zobaczymy.

Jeśli masz jej nei ukończyć, a pokazanie jej teraz spowoduje że nei bedziesz mógł potem pokazać jej w 3 edycji no to lepiej odpuścić. Nieskończona buda nie zawsze wygląda tak świetnie. Z drugiej strony, nie wiadomo czy 3 edycja będzie i czy regulamin nadal będzie zabraniał ponownego wystawiania ;]

 

 

Czy można wygrać głosowanie poprzez głosy od userów i poprzez głosy jury? Czy jeśli wygrywamy w jednej "kategorii" to nie możemy w drugiej, tak?

Wg moich założeń tak powinno być. Ale ja tu tylko sprzątam. Regulamin chyba nie wyklucza tego. W końcu czasami się zdarza, że najlepsze rękodzieło podoba się ludziom ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można pokazać TEJ samej budy co była w pierwszej edycji tak nawet jeśli będzie jakoś przerobiona inaczej podświetlona zmienione chłodzenie ale ogólny pogląd się nie zmieni ? Żeby było jasne co i jak

 

Dwa - jak to jest z obróbką zdjęć ? Mogą być dotknięte jakimś programem do obróbki czy nie ? Tagi ofc nie dozwolone ale czy zmiana kontrastu , usuwanie tła itp dozwolone ? Na jednej z fotek widzę jakąś lipną ramkę... dozwolone to ?

 

Trzy które miejsca są nagradzane ? 1-3 ? 1-5? Na stornie konkursu niby jest od 1-3 a ja to będzie w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targi nikt nie przyjedzie ci z choinką bo to z reguły jakieś dzieci wystawiają coś takiego z konta tatusia.

 

Co to za zabezpieczenie co trzeba zrobić zdjęcie kompa z str allegro jak dużo osób daje sam monitor

Kilka to są tak naprawdę zmodowane a reszta to niestety Ledy i okienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson chodzi Ci o steampunka ? Takie miało być założenie autora..śledziłem worklog i jak na razie stwierdzam że to jest to projekt który miał największy nakład pracy i dbałość o szczegóły tylko szkoda że tylko na zewnątrz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa teraz zobaczyłem ... no muszę przyznać że bardzo estetycznie i ciekawie... można to nazwać modem...

 

btw

 

to jest idol :D

"Moja Modyfikacje rozpocząłem od kupienia podświetlanych wentylatorów. Jak wiadomo "apetyt rośnie w miarę jedzenia" wiedz postanowiłem zmienić w moim zestawie obudowę. Obudowa marki NZXT, posiada ona bok z plexi. Trzeba było wymienić chłodzenie żeby ładnie się prezentowała. Na procesorze umieściłem Zalmana 9700CNPS Led, na grafice to Accelero s1. Rev 2 chłodzone 2 wentylatorami 120mm SilentiumPC Zephyr LED potem zostało dodane chłodzenie dysku od ThermalTake i radiator ram od Akasa. Wszystko pięknie wygląda w nocy dzięki katodom i kablom SATA i Ide marki Revoltec. Prace Wentylatorów nadzorują Fan Mate 2 i GateWatch 2."

 

nie ma to jak solidny mod!

 

 

ps1 CarsonPL dałeś już tą bude?:>

 

ps2 Drewno przypomina mi deskę barlinecką :P

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No polowa tych "modow" ma takie swietne opisy. Jest tez jeden co "robi sobie magistra" w upychaniu jak nawiekszej ilosci losowych przedmiotow do malej obudowy :D ale nie pamietam ktory to unit. A swoja juz wystawilem, unit3. Ale fot za malo i zdjecia amatorskie :) Gdybym mial zrobiony ladny stolik na bude i ciekawe "tlo" to lepiej by sie to prezentowalo.

 

Przez przypadek nabyłem czerwone katody i tak zostały wchłonięte w moja małą obudowę.

Myślę że na uwagę zasługuje dobrana kolorystyka i odwzorowanie barw zimnego lodu oraz gorącego słońca przenikającego się wzajemnie. Jako druga rzecz warta uwagi myślę że jest to co można zrobić z tak mała i ciasna obudową a jeszcze można w nią wcisnąć sporo różności.

Wiem ze mamusia w dziecinstwie uczyla ze nieladnie jest smiac sie z innych ale ja juz nie moge z ty opisow :lol2:

 

I jeszcze jeden:

Tuning mojego PC-ta ciągle idzie do przodu. Narazie główna jego atrakcja są niebieskie noeony, 7 wiatraków i szklana boczna ściana, przez którą wiac wnętrze.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson czemu użyłeś tacki ze starej budy

Chciałem zaprezentować obudowę desktop wykonana od podstaw przeze mnie.

Kłamiesz!

:D

+ dla Ciebie że używasz określenia drewno na coś co jest drewnem a nie płytą wiórową :D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson czemu użyłeś tacki ze starej budy

 

Kłamiesz!

:D

+ dla Ciebie że używasz określenia drewno na coś co jest drewnem a nie płytą wiórową :D

No wiesz... staram sie odrozniac jeden material od drugiego :lol2: A tacka jest ze starej budy bo... no bo tak, i juz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżeli konkurs będzie odpowiednio nagłośniony i głosujący otrzymają jakąś nagrodę ...jak na razie konkurs zniknął z głównej allegro...

 

 

 

jednak banner nadal jest ;)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia głosowanie jak będzie wyglądać czy tak jak myślę czyli kto ma więcej kumpli to wygra ? :)

 

Z pewnością tak będzie...

Kto załatwi sobie najwięcej głosów ten wygra...

Tak było zawsze na każdym konkursie, gdzie głosy przydzielała publiczność. Ale nie zapomnijcie, że te lepsze nagrody rozdają 4 osoby więc ich ilość jest... stała ;] Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było zawsze na każdym konkursie, gdzie głosy przydzielała publiczność. Ale nie zapomnijcie, że te lepsze nagrody rozdają 4 osoby więc ich ilość jest... stała ;]

każdy z jury ma 3,2 1 czy ocenia każdą "modyfikacje" w jakieś skali z osobna?

 

 

 

Dołączona grafika

 

nie ma to jak motywy świąteczne ;)

 

 

edyta:

 

 

Winner!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111

 

http://allekomp.allegro.pl/galeria/zestaw/80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wiekszosc tych gosci jest nienormalna (zglaszajac stockowe budy i piszac piekne wiersze o wpanialosci dzwieku 7.1) albo od razu celuja w zlota maline, chociaz moim zdaniem to po prostu GLUPOTA i nic wiecej. Jury powinno zrobic przesiew bo polowa tych "modow" w ogole nie powinna sie znalezc na stronie konkursu. Zwlaszcza ze okupuja praktycznie pierwsze pozycje na liscie. No masakra po prostu jak czytam te elo pro opisy na temat tego jak ktoremu chodza gry itp to nie wiem czy sie smiac czy plakac :wisielec:

 

Chciałem zaprezentować swój komputer służący głównie do grania. Posiada procesor Q6600 wykręcony na 3,86ghz , 4 GB pamięci Crucial Lanfest, kartę grafiki ATI Sapphire 4870X2 oraz kartę muzyczną Creative X-FI Elite -Pro . Całość znajduje się w bardzo dużej i świetnie wentylowanej obudowie Thermaltake Mozart TX, którą wyposażyłem w wydajne wentylatory dzięki czemu w środku jest naprawdę chłodno :-)

 

To wejdz do niej i schlodz sobie lepetyne :mur:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

Dlatego uwazam ze to bedzie ostatnia edycja. I znow bedzie wielka kompromitacja Allegro. Bo bedzie konkurs jak w kole gospodyn wiejskich.

 

Przesiew jest niezbedny, chyba ze to ma byc po prostu chała.

Az juz sie boje kto wygra konkurs

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jury powinno zrobic przesiew bo polowa tych "modow" w ogole nie powinna sie znalezc na stronie konkursu. Zwlaszcza ze okupuja praktycznie pierwsze pozycje na liscie. No masakra po prostu jak czytam te elo pro opisy na temat tego jak ktoremu chodza gry itp to nie wiem czy sie smiac czy plakac :wisielec:

Spokojna Twoja rozczochrana, ja przynajmniej przejrzę każdą budę, więc kolejność nie ma dla mnie znaczenia ;). Z opisami to jest tak, jak z reklamówkami z mediamarktu. Tandetny sprzęt ma zawsze najbardziej wypasiony opis :).. profesjonalnego sprzętu zachwalać nie trzeba, bo i tak kupują go ludzie którzy się na tym znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...