Skocz do zawartości
Absence2K

Allekomp Ii Edycja

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj zrobilem cos w co nie uwierzylby mi nikt.....

Jako, ze zostalo mi chlodzenie z gtx 260 hr-03, a na 8400 mialem zalozony jakis marny cooler pentagrama alcu 80, postanowilem w ramach walki z niedzielna nuda zrobic przerobke hr-03 montujac go na cpu.

Sposob prosty bo wzialem go w rece i odpowiednio uksztaltowalem pipki, tak aby nie chaczyly o nic i ulozyly caly radiator w odpowiednim miejscu.

Po okolo 2 godzinach giecia rur i dopasowaniach mocowania na socket, urodzilo sie nowe rozwiazanie bardzo wydajnego i calkiem fajnie wygladajacego chlodzenia o nazwie "hr-8400 silverpas" :lol2:.

Temperatury sa wrecz zachwycajace jak na wyocowanego e8400 @ 4.0 ghz. Niestety procesor mam w rewizji C0 wiec wskazania czujnikow sa bledne dla tego nie bede sie rozpisywal o temperaturach z odczytu programowego.

Ogolnie radiator jest letni przy katowaniu ortchosem w blind test.

Aha...jak widac nie mam zadnej grafiki godnej pokazania, a to co tam jest to mach64 z 1mb pamiecia sdr 32 bit :damage_wall:.

Dla poparcia moich wypocin dodaje pare fotek....

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No i kto mnie pobije w najglupszych pomyslach :? .

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie do Ciebie.

Da sie zdjac te klocki z NB ?

Bo chyba przy okazji moda zmienilbym plyte proc itp. Podobaja mi sie te DFI. Ja niestety nie moge wlozyc kazdej plyty bo chce chlodzic i CPU i NB poza tym musze miec dwa sloty PCI-E zeby grafika nie zaslaniala Xonara :D

 

Czy wtedy trzeba dawac jakies dodatkowe chlodzenie na sekcje zasilania ?

Bo tak moim zdaniem to bez sensu WC tylko na proc a jakos wszyscy sie teraz uparli na wlepianie w plyte kilometrow heat pipow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NB sa srubki, ktore normalnie odkrecasz.

Na SB sa zatyczki.

Plyta ma dwa pci-e, ale w CF. Jedynie "radzie" pojda w parze.

Teraz jak widac nie ma chlodzenia-nawiewu na radiatorki mosfetow i NB, jednak plyta jest doskonale wykonana i nawet po godzinie ortchosa chlodzenia NB i sekcji zasilania sa doslownie cieple. Poza tym na przodzie budy mam dwa coolerki 12 cm jako nawiew do srodka.

Jak widac na grafike jest sporo miejsca wiec nie ma obawy o zalozenie jakiegos gtx 295 :D czy dwoch osobnych kart.

 

Btw...ta niebieska ramke pomaluje na czarno bo mnie drazni ten kolor.

Fotki wrzucilem na szybkesa co widac po godzinie dodania postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

Bo ja te heatpipy musze wywalic w cholere. SB moze zostac, ale NB musi byc z blokiem.

I pytanie bo nie widze zworek jak w Lanparty moim.

Ja bede mial 1 karte tylko nie SLI ale chce ja dac do dolnego slotu a do gornego PCIE 1x dziekowke. Czy w dolnym ona ma x8 czy x16 jak bedzie jedna ? I czy mozna tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko na co, bo chyba nie na te parade choinek z paroma jakimis normalnymi modami posrodku :/ przeciez to parodia jakas jest... szczegolnie gdy widze mod w stylu 'okno od thermaltake + katody od thermaltake' i to caly mod. No bez przesady, panowie z allegro powinni robic jakas filtracje tego shitu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że już można głosować? :)

Wiemy ;]

 

Jakis nienormalny zaglosowal na moja bude - zlota malina :blink: Ja rozumiem, ze sa gusta i gusciki, ale moja buda < codegen ze zmieniona dioda? No bez jaj.

 

Ogolnie to straszna kicha: 124 budy, z czego ponad polowy nie powinno tam byc. Nastepnym razem domagajmy sie preselekcji przez organizatorow. Bo jak ktos ma przegladac 124 budy przy tak miernym systemie strony? Mi by sie nie chcialo.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko na co, bo chyba nie na te parade choinek z paroma jakimis normalnymi modami posrodku :/ przeciez to parodia jakas jest... szczegolnie gdy widze mod w stylu 'okno od thermaltake + katody od thermaltake' i to caly mod. No bez przesady, panowie z allegro powinni robic jakas filtracje tego shitu :/

Masz rację !

 

Ryba ja też dostałem Złotą Malinę ! hehe

Dla mnie system głosowania tylko jest bezsensu nie wspominam już o systemie przeglądania zdjęć no ale cóż jest jak jest no i organizatorzy na pewno wezmą sobie do serca błędy swoje i następna edycja będzie lepsza !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie rozumieją co to jest Złota Malina bo moi znajomi raczej głosowali 'Malinami' na najlepsze mody. LOL

Raczej nie rozumieją bo dają ostatnio maliny ludziom których mody są dobre i jeszcze komentarze dają że te mody są najlepsze i zasługują na Złotą Maline normalny LOL

 

A ogólnie poziom głosowania jest dziwny dzisiaj zobaczyłem jak głosują ludzie i na co to się załamałem no cóż widać kolega kolega i jeszcze raz kolega a nie wkład włożony w moda

 

No cóż trudno ale jako mój zestaw 13 nawet nie jest tak źle trochę punktów już zebrałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System glosowania jest lekko mowiac prymitywny :) To ze w glosowaniu publicznosci wygraja ci co maja "wiecej znajomych" bylo wiadome od poczatku ale to co niektorzy odwalaja jest smiechem na sali :D sa typy w ktorych 2,1 pkt i zlota malina przyznawane sa jednej obudowie :D albo 3pkt i jednoczesnie zlota malina dla tego samego unitu :lol: Ja tam juz nawet nie licze ze sie zalape na 3 miejsce no ale ja nie robilem budy specjalnie na konkurs wiec mi to lotto :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko na co, bo chyba nie na te parade choinek z paroma jakimis normalnymi modami posrodku :/ przeciez to parodia jakas jest... szczegolnie gdy widze mod w stylu 'okno od thermaltake + katody od thermaltake' i to caly mod. No bez przesady, panowie z allegro powinni robic jakas filtracje tego shitu :/

Nie przesadzaj, było tam ze 20 modów na które warto poświęcić kilka chwil ;). Z allegro jest tam tylko jeden opiekun, a jedna osoba nie powinna przesądzać czy kogoś dopuścić czy nie.

 

System glosowania jest lekko mowiac prymitywny :) To ze w glosowaniu publicznosci wygraja ci co maja "wiecej znajomych" bylo wiadome od poczatku ale to co niektorzy odwalaja jest smiechem na sali :D sa typy w ktorych 2,1 pkt i zlota malina przyznawane sa jednej obudowie :D albo 3pkt i jednoczesnie zlota malina dla tego samego unitu :lol: Ja tam juz nawet nie licze ze sie zalape na 3 miejsce no ale ja nie robilem budy specjalnie na konkurs wiec mi to lotto :]

Tak samo było poprzednio, z tym się nie da nic zrobić. Jak mówisz że Ci to lotto, to przypomina mi się scena w żabce, pewna pani puszcza totolotka i mówi,.. "eee ja nie wierzę, że wygram, tak tylko puszczam", na co odrzekłem, Gdyby pani nie wierzyła, że wygra to by pani nie grała... ;)

 

Podsumowując, ciężko było to wszystko przejrzeć na raz... 4h spędziłem na ocenianiu, każdy mod przejrzany, opis przeczytany (przynajmniej pobieżnie). Każdy mod dostał ode mnie ocenę ważoną w skali szkolnej 1..6 w skład której wchodziło 6 kryteriów: pomysł (innowacja), realizacja pomysłu, estetyka wykonania, ergonomia serwisowania, ergonomia codziennego użytkowania i nakład pracy. Oczywiście moje oceny to jedynie 1/4 głosów, ciekawe ile z moich typów będzie na podium ;)

 

W tej chwili jedyne co mogę pokazać, to rozkład mojej punktacji w zależności od miejsca. Widać małą czołóweczkę, która się wybiła, potem uskok... długi płaski opad i kilka modów, które były zupełnie nietrafione.

post-9292-1233683719_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System glosowania jest lekko mowiac prymitywny icon_smile3.gif To ze w glosowaniu publicznosci wygraja ci co maja "wiecej znajomych" bylo wiadome od poczatku ale to co niektorzy odwalaja jest smiechem na sali icon_biggrin3.gif sa typy w ktorych 2,1 pkt i zlota malina przyznawane sa jednej obudowie icon_biggrin3.gif albo 3pkt i jednoczesnie zlota malina dla tego samego unitu icon_lol.gif Ja tam juz nawet nie licze ze sie zalape na 3 miejsce no ale ja nie robilem budy specjalnie na konkurs wiec mi to lotto :]

więcej znajomych więcej pktów... prawda a czemu ? proste: brak bannera na głownej nawet w komputerach wtf ? ! :| pocztówka z blokowiska w komputerowym dziale a o konkursie bud cisza ... Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze organizatorzy nie dolaczyli do regulaminu glosowania definicji "zlotej maliny" :ploom: duza czesc glosujacych ma problemy z rozszyfrowaniem znaczenia tej tajemniczej kategorii :)

 

edit: wlasciwie to dolaczyli :lol:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze organizatorzy nie dolaczyli do regulaminu glosowania definicji "zlotej maliny" :ploom: duza czesc glosujacych ma problemy z rozszyfrowaniem znaczenia tej tajemniczej kategorii :)

 

edit: wlasciwie to dolaczyli :lol:

http://allekomp.allegro.pl/nagrody

 

Tak to jest, jak sie nie czyta wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze profesionalne podejscie do oceniania, wykresy, kryteria itp. Reszta jury tez tak robi? :D A co do sceny ktora opisales to powiem tak: lepiej byc mile zaskoczonym niz rozczarowanym ;)

Nie wiem jak reszta, ale tytuł mgr inż. zobowiązuje :D

 

więcej znajomych więcej pktów... prawda a czemu ? proste: brak bannera na głownej nawet w komputerach wtf ? ! :| pocztówka z blokowiska w komputerowym dziale a o konkursie bud cisza ...

Myślę, że zwykły szary człowiek nie przeszedł by 124 modów... Głosowanie publiczne otwarte było by dobre gdyby część modów została odrzucona, a zostały tylko rodzynki.

 

 

jak dla mnie to głosowanie powinno byc tajne (mozna by jeszcze sprawdzac IP ludzi oddających głosy na te same obudowy na danym miejscu)

A co, moja żona nie może zagłosować z mojego komputera? Poza tym, ja mam np sporo znajomych którzy mieszkają po całej polsce.. podejrzewam, że nie jestem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Thorn!! ;D zasłużyles na tą wygraną ;)

Dziękuję chociaż nie liczyłem na tak wysokie miejsce raczej na 2 lub 3 ale udało się zająć pierwsze !

 

Fajnie da to na pewno nowe siły do next modów bo dobry modding doceniany już jest w PL !

 

Gratulację dla pozostałych uczestników i dziękuje za głosowanie na mnie chociaż tam zajołem 12 miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...