Skocz do zawartości
Dż0ki

Forwardowanie Portów Na Gembird Is-br4

Rekomendowane odpowiedzi

Na stancji mam net od Aster 3 mbit, ip prywatne (za public sie dopłaca). W mieszkaniu stoją 3 komputery, więc dokupiłem w/w router. Korzystając z utorrenta zauważyłem, że mam poblokowane porty, więc skorzystałem ze stronki http://www.portforward.com/ aby sforwardować sobie port dla utorrenta. Zrobiłem wszystko wg instrukcji, czyli ustaliłem statyczne IP i dodałem port z utorrenta w ustawieniach routera (strona 192.168...). Niestety to nie pomogło i wciąż nie łączę się z większością użytkowników sieci torrent, a transfer downloadu pozostawia wiele do życzenia. Stąd moje pytanie, co robie nie tak? Czy jest to wina prywatnego IP? Z tego co wyczytałem, publiczne ip załatwia sprawe, ale czytałem również, że można przy prywatnym poradzić sobie z tym problemem. A może to router coś nawala? Ew coś pochrzaniłem przy forwardowaniu, co raczej jest sztuką przy tak prostym zabiegu ;) Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wina wewnętrznego IP. Można to obejść np. poprzez postawienie jakiegoś tunelu, ale to rozwiązanie raczej się nie sprawdzi - musisz mieć gdzieś maszynę z zew. IP. Poza tym prędkości będą zależeć od szybkości połączenia tunelowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...