Skocz do zawartości
kurczakin

Czy Warto Kupić Coś Takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w swoim komputerku jedynie zintegrowanego geforsa 7100 2 potoki, ileś shaderów i brak klasycznego tvout. Ogólnie minimum ale flatout 2 chodzi ładnie. Teraz wypatrzyłem na allegro w cenie 33-45(z panelem tvout) geforsa 6600 na kilku aukcjach.

Moje pytanie jest następujące czy opłaca się tyle wydać za taką kartę dla samego tvout i jaki będzie skok wydajności. Nie mam obecnie kasy na inwestowanie w komputer powiedzcie tylko czy różnica wydajności będzie mocno odczuwalna.Ewentualnie co jeszcze w takiej cenie można by upolować. swoją drogą ciekawe jak radeon działał by na chipsecie nvidja :P

 

Obecnie mimo procka c2d 3000 z fsb 1333 oblivion lepiej chodzi na staruszku z pentium 3 i radkiem 9800 (detale medium low-18-35fps) no ale gdzie dwum potokom do ośmiu :] ale stary komp był budowany maksymalnie więc nie ma się co dziwić (p3 tua 1,4, sdr 133cl2 itp)

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest medion to nawet nie beż. strasznie awaryjne są te karty, trudno jest trafić na sztukę która posłuży dłużej

No akurat ja mam w starszym kompie mediona i nie narzekam . Karta ma być rozwiązaniem chwilowym nie będę jej katować zbytnio a i obudowę mam przewiewną . Gdyby to był pudełkowy msi o identycznym wyglądzie to chyba by nikt nie narzekał bo o awaryjności tych właśnie medionów czytam tylko na polskich forach.

gdzieś wyczytałem że to jest model pośredni pomiędzy 6600 a 6600gt (po zegarach by sie zgadzało) więc może po prostu go troszke odkręcić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat po raz kolejny trafiłem na aukcje z opisem "leżak magazynowy" mój radeon rzeczywiście był nieużywany miał zaklejone gniazdka dodatkowego zasilania brak kurzu na radiatorze i zupełnie lustrzane niepodrapane styki agp więc może te leżaki też są nowe :] do świąt wytrzyma gwarancja jest na miesiąc :P więc jak by padł zawsze można go zwrócić

tak więc medion z panelem tvout + euro + rgb został zakupiony za 43zł spodziewany termin dostawy początek przyszłego tygodnia

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry za off topic. ale Medion złą sławę zyskał dzięki wiecznie padając radeoną 9800. Gdybym to ja kupował to bym mógł poświęcić te 50 zł, najwyżej by padła. Ale jakoś nie moge tego polecić osoba z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co masz na myśli sam jestem niezłym eksperymenciarzem. Kiedyś nawet mpf-y fujitsu kupowałem na dyskietki po 7zł za 10gb a to już totalna padaka. Albo cusl2 kupiona z myślą o podkręcaniu tualatina :P.

Niemniej jednak karta o wydajności 80-90% 6600gt za 40 złotych jest kusząca. Zawsze jest ta rozruchowa gwarancja a w dobrych warunkach środowiskowych, jak zapas mocy na zasilaczu , dobra stabilna płyta itp. Jak już będzie działać przez ten miesiąc to i paść zaraz po nim nie powinno.

A radeony (9800xl) padały bo je w jednym worku bez opakowań rzucali mi też za pierwszym razem przysłali z jakimś felerem pamięci. Odesłałem, poprosiłem o przetestowany egzemplarz w torebce antystatycznej i działa do dzisiaj i jestem zadowolony bo ma świetny tvout + svideo oddzielnie. Fakt że nie bardzo lubi jak podkręcam fsb/agp ale jakoś się dogadujemy. Z resztą kupiłem go do starego kompa też dlatego że była to najtańsza karta na allegro z ps i tvout :]. Notorycznie walające się po domu mx200 kompletnie przestały mnie bawić (chociaż jednego mx400 przelutowałem na quadro śrubokrętem rozgrzanym nad kuchenką :P).

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie byłeś zanim kupiłem :] jak już wyżej napisałem karta została zakupiona więc teraz powinienem zamknąć temat a nie słuchać ludzi którzy po fakcie krytykują z resztą gdybym miał do ruszenia więcej kasy pewnie szukał bym czegoś nowszego i nie pchał się w zacofaną technologie bo mi prądu zbraknie w chaupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - X800 nie ma shaderów, ale w porównaniu do każdego Mediona, to jest ........

 

 

 

A temat, to może zamknąć moderator lub administrator.

 

 

A gdzie byłem wczoraj? Jakieś 200km od domu.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...