Skocz do zawartości
tasiek

filtr pow przy wentylach

Rekomendowane odpowiedzi

a po co ten filtr ?? tylko zmnijszy wydajnosc chłodzenia mniej powietrz bedzie wdmuchiwane ....( tylko nie pisz ze ci sie kurzy nbardzo .) ja od rku jade z otwrta buda i jakos syfu nie ma ... fakt ze w cigu roku kom 3 razy zmieniany ;] a tak do topicku mozesz wsadzic byle szmatke nawet ładne płucineko i bedzie działąc jak filtr ..najlepiej z tworzywa sztucznego tak jak w odkurzaczach ..taka niby to wata tylko ze ma konstencje jak materjał nie wiem jak to opisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym, ale dawno ;p

 

wiec......

moj ojciec w robocie ma centrum mikroanalizy......

tam na wentylach sa takie filtry....metalowe...no....

powiedzmy takie metalwoe rajstopy ;]

 

tylko qwa, to bylo w UK kupione... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poprostu przed wentylami wciagajacymi przyklejoną chusteczkę jednorazową :P . Nie oganicza przepływu az tak bardzo, a jednak działa bo się brudzi :) . W budzie jest mniej kurzu ale dalej się zbiera (nie wiem z kąd, bo sprzątam w pokoju czesto :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kanal powietrzny ktory zaczyna sie na bocznej scianie wentylem 80mm, nastepnie tunel ktory sie konczy z 2mm nad titanem (80mm), po miesioncu zbiera sie tyle kurzu na radiatorze, ze temperatura rosnie o 5 stopni.

W pokoju mam czysto, dosyć :P, przypuszczam ze tyle kurzu sie tam gromadzi bo wentyle chodza na 2000 obrotow i niema takiego przeplywu zeby przepchac kurz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ten filtr ?? tylko zmnijszy wydajnosc chłodzenia mniej powietrz bedzie wdmuchiwane ....( tylko nie pisz ze ci sie kurzy nbardzo .) ja od rku jade z otwrta buda i jakos syfu nie ma ...

tylko IMO jest pewna roznica miedzy otwarta buda a buda zamknieta z wymuszonym obiegiem powietrza zasysanego z zewnatrz - wez pod uwage ze nawet 1 bardzo wolny wentylatorek np 80x80x25 na 1600rpm (~20CFM) przepompowuje w ciagu 1 godziny okolo 35 metrow szesciennych powietrza czyli w ciagu 1 doby przepompuje tyle powietrza ile miesci sie w pomieszczeniu o wymiarach 15 metrow x 20.3 metrow x 2.75 metra :!:

 

BTW duzo zalezy od okolicy w jakiej mieszkasz - ja np musze czesto czyscic kompy z kurzu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4max.pl dział wentylatory: osłona plastikowa z filtrem. Ew. możesz do zwykłego grilla wstawić filtr od okurzacza, działa całkiem dobrze i nie ogranicza tak bardzo przepływu powietrza.

 

No fakt, zamontowanie tego filtru ograniczy tobie ilość kurzu, ale tylko na tym wiatraku. A co zrobisz z resztą otworów w obudowie którymi razem z powietrzem włazi też masa kurzu?? (np. dół obudowy koło wyprowadzeń portów USB, czy też miejsce na flopa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze wzgledu na lokalizacje (slask... :? ) kurz osiada w tempie lotu Concorde'a :x

jak z nim walcze :?: odkurzam co miesiac  :?  :(  :x  :evil:

To rzeczywiście bardzo czesto..., ale chyba mówisz o kompie, a nie o mieszkaniu ;-) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze wzgledu na lokalizacje (slask... :? ) kurz osiada w tempie lotu Concorde'a :x

jak z nim walcze :?: odkurzam co miesiac  :?  :(  :x  :evil:

To rzeczywiście bardzo czesto..., ale chyba mówisz o kompie, a nie o mieszkaniu ;-) :mrgreen:
w mieszkaniu to ja mam juz pajeczyny na scianach :P poza tym komy by sie chcialo co tydzien 100m2 odkurzac :D ;)

kom to co innego... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wymienialem filtr powietrza w Poldku. Caly sie nie bardzo nadaje, bo duuuuuuzy, ale jest tam od zewnatrz taka warstwa waty/bibuly/wlokniny (niewazne) i mozna ja latwo zdjac.

wystarczy to przyciac i zalozyc na wentylos. Przeplywu nie ogranicza bardzo, chociaz jest prawie 1cm gruba. No i jezeli dziala w aucie, to w kompie tez powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...