Skocz do zawartości
Gość wra1th

Co Kupić, Lub Ewentualnie - Co Zrobić? :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wra1th

Może zacznę od przedstawienia tematu. :-)

Wyszedł niedawno fallout 3, gierka jest mega - a ponieważ komputera jednak głównie do gier używam, to fajnie by było, jakby wszystko działało bezproblemowo. Niestety tak nie jest...

Co mam w budzie? e6300, asus p5b, radeona hd4850, 2 gb ramu goodrama + z dupereli 2 hddki (dosyć stare), flopa i nagrywarkę DVD, ale to chyba mało ważne. No i do tego 3 wentyle. To wszystko... zasila modecom mc-350ATX 2.0 PFC. :-DDD Hardkowo, ale wszystko niby działa...

Aha, należy dodać, że mam bodajże 3letni system, który przeżył już 3 platformy: athlona 2500+ xp na bodajże VIA, potem była płyta z nForce 2, bodajże w marcu 2007 zmieniłem to na to co mam teraz. Zmieniałem też grafę z 7900 gs na obecnego radka. Nic nigdy nie sprzątałem, więc syf w systemie jest ekstremalny. Mimo, że to "pancerny xp", to widać, że nie działa to tak jak działać powinno. Do tego dochodzą dyski, na których stopień fragmentacji jest tak duży, że boję się odpalać defragmenter, bo by chyba 3 dni pracował. ;-)

I tu warto wrócić do Fallouta. Gram sobie, gram, fajno jest i w ogóle, bo chodzi mi w 1024 z pełnym aa i anizo, wszystkie opcje na maxa, nawet HDR. Lecz przy pewnych obiektach w grze - np. niektórych terminalach - *puff!* - i mam paski na ekranie. Nie od artefaktów, tylko zwiesza się komp. I muszę zrobić twardy reset. Jeszcze bym to przetrzymał, gdyby nie pewien bolesny fakt. Dwa razy mi to popsuło sejwy. Po prostu wszystkie sejwy z katalogu z nimi, przestały działać. Czyli przykładowo 4 dni gry w dupę. To zdecydowanie nie jest fajne! :-)

Generalnie, ja to obwiniam za to tego radka, no - może nie do końca samą kartę. Wcześniej miałem gf 7900gs i było bezproblemowo. Sama karta jest bardzo wydajna, ale panowie z ATi po prostu nie umieją robić sterowników (zmieniałem je, z jednych crashy w falloucie, zrobiły się inne w innych miejscach). Jak grałem w STALKERa, to za każdym przejściem obszaru ustawienia jasności mi się zmieniały. Takie te sterowniki są genialne. :->

Obwiniam też o to zasilacz. Chciałem sobie pograć w Crysis. Ale skończyło się na chęciach - po 2 minutach od odpalenia aplikacji komp się resetuje. Prawie pewne, że karta chce wyciągnąć maksymalny pobór mocy i zasilacz dostaje zadyszki. Dobrze, że nic mi się nie zjarało... ;-)

 

Biorąc pod uwagę wyżej wyskrobany tekst: co byście mi polecili? Mam budżet... załóżmy 1000 złotych. Ale może to być i 4000 zł, jeżeli byłoby rozsądnie wydane, przy czym tu trzeba wykazać się zrozumieniem, jak to jest wydać 4000 zł na części do komputera... to raczej niefajna opcja. :-]

Wymienić zasilacz? Grafikę? A może coś jeszcze, lub coś innego? Podejrzewam, że gdzieś w styczniu-marcu zmienię w ogóle całość, teraźniejsze przedświąteczne ceny z "bonusem" +15-30% do mnie nie trafiają. ;-)

Aha, format dysków w grę nie wchodzi zbytnio. Nie mam na co przenieść danych. Nie jest tego dużo, bo ze 300 gb. Ale kupowanie jakiegoś śmiesznego 500-1000 gigowego dysku raczej mnie nie obchodzi. Po co mi taki kloc? Jak go zapełnię to będzie to istny żółw. Myślałem nad systemowym SSD, a nawet dyskami SCSI. Jednak to 1 jest drogie, w dodatku nie jest wcale taką dobrą opcją, z uwagi na te "wypalające się" "komórki" (czy jak to nazwać). Druga opcja też nie jest fajna. Głośne, drogie... niektórzy by narzekali na pojemność, ale mi by odpowiadała. Chyba że patrzyć na to pod względem pojemność za gb - to owszem, to też nie jest fajna opcja. No i do tego dochodzi dobry kontroler w obydwóch przypadkach...

Kupowanie dwóch jednakowych dajmy na to barracud i robienie z tego RAID 0 też mi się jakoś nie podoba. Nie ufam niczemu co zintegrowane, bo to zazwyczaj ciach!o jest. :-)

Zmiana płyty i proca? Dodanie RAMu? Do ilu? Do 3? Mam xp, visty nie zainstaluję nigdy - prędzej się na debiana przesiądę. :-D

 

Jak widać, problemów dużo... :-(

 

Help! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 platformy sprzętowe i nawet windowsa nowego nie zapodać... podziwiam. Pracować/grać na takim systemie to musi być próba wytrzymałości.

Nie masz podzielonych dysków na partycje, że tak szkoda reinstala windy zrobić? Jak tak bardzo nie chcesz robić reinstala to może kup dysk ok 320 GB i na tym zrób system. Może być nawet mniejszy. Tylko podziel na partycje.

Fallout u mnie działa dobrze mimo 2 GB ramu. Moze problemy w grze to też nie tylko wina sterowników, ale ogólnego syfu. Zmiana płyty, proca na te problemy nie pomoże.

 

Więc sugerowałbym tak: dysk 300GB, zasilacz >400W markowy i najgorsze - zainstalowanie windows od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...