Skocz do zawartości
wyyzy

750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na święta zamierzam 'coś' wymienić w moim kompie. Dysponuje kwotą 750zł - i tu pojawia się moje pytanie - co wymienić aby mój aktualny pecet chodził szybciej i lepiej? Głównie mam na myśli oprogramowanie graficzne - jak i gierki + przesiadka w najbliższym czasie na Viste / Windows Server 2008.

 

Aktualna konfiguracja:

X2 5600+, GA-M56S-S3, 2GB DDR2 800 MHz, GF9600GT

 

Myślałem nad wymianą procesora + płyty głównej + ram [po sprzedaży aktualnego sprzętu]... tylko jest jedno - ale - 4 rdzeniówki Intela troszkę kosztują - a AMD, są dość tanie... przykładowo:

http://www.agito.pl/phenom-x4/amd-phenom-9...038.329825.html

Opłaca się pakować w coś takiego?

 

Czy może lepiej - dokupić wyłącznie ramu + wymienić kartę graficzną?

 

Czekam na propozycje [tu jeżeli można - to dokładne modele], dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... to fajnie.

 

A jak w ogóle z tymi Phenomami? Opłaca się wymiana z X2 na te 4 rdzenie? I dużo gorsze są od Quadów Intela? Pytam, bo komentarzy uzytkowników aktualnych doszukać się nie mogę.

 

Dziękuję z góry - i jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś 'ale' to pisać śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jeżeli 4 rdzenie to tylko Quady?

 

Co do karty - jaką? ...to samo z ramem, bez różnicy, czy coś polecicie? 4GB lub 2GB - w zależności czy aktualny sprzedać się mi opłaca ;) - no chyba, że opłaca się pozostawić aktualne + dołożyć 4GB - i zostać z 6? [tutaj już chyba bardziej można patrzeć pod kątem oprogramowania, bo gierki chyba nawet tego nie wykorzystają aktualnie?]

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał wszystko to co masz teraz za wyjątkiem karty graficznej - za procka wziąłbyś jakieś 210 zł, za mobo jakieś 190 zł, nie wiem jakie masz te pamięci więc przypuśćmy, że za nie wziąłbyś 50 zł. To masz już razem 1200 zł. W tym budżecie bierzesz coś na P35/P43 + porządny procek Intela + pamięci, a w przyszłości zmieniasz karciochę. To jest moja subiektywna opinia i tak zrobiłbym ja ;)

 

Pozdrówka.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym takiego wyjscia nie proponowal,poniewaz po nowym roku wyjdzie sporo nowosci,wiec po co kupowac cos co zaraz bedzie przestarzale,a po drugie ceny troche sie ustabilzuja.Ja sam czekam do stycznia i wtedy robie przesiadke na ddr3,i zobacze co bedzie prezentowalo AMD swoimi nowymi procami,bo jak nic ciekawego to zapodam i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle, że z tego co widzę - musiałbym wymienić także procek, bo aktualnie nigdzie doszukać się nie mogę ddr3 + płyty np. pod am2, jedynie Intel. No i pewnie cenowo się dużo nie zmieni do stycznia.

 

Więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ddr3 mialem na mysli pod intela,a na poczatku stycznia ma byc troche premier,wiec jak uwazasz.Co do cen,to zdecydowanie spadna w styczniu,raz ze teraz jest okres przedswiateczny i wywindowane ceny,a po drugie na poczatku stycznia wchodza nowe proce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Co do cen,to zdecydowanie spadna w styczniu

Tak, tylko biorąc pod uwagę wartość złotego i polskich dystrybutorów nie łudził bym się aby ceny w kraju nad Wisłą "zdecydowanie spadły".

Wracając do tematu jakie to programy graficzne używasz ? Czy potrzebują one aż 4 rdzeni ? Moim zdaniem jeśli myślisz o Viście to powinieneś dokupić RAM, a co do zwiększenia wydajności w grach to wymiana karty graficznej na Radeona 4850.

PS. Na twoją płytę będzie pasować nowy Phenom II o ile Gigabyte wypuści nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie - Photoshop / Illustrator / sporadycznie coś 3D jeżeli projekt tego wymaga. I dla poprawienia komfortu pracy - przydałoby się to 'coś' :) A z tego co wyczytałem / usłyszałem - procki 4 rdzeniowe dają kopa - podobnie z pamięcią. Więc - chyba się zdecyduje na ten ram [+ karta graficzna] Ale... gdzieś wyczytałem [nie mogę teraz znaleźć linku], że powyżej 4GB - system [Vista bodajże] już nie jest w stanie wykorzystać w pełni tej pamięci - jak to jest? I czy opłaca się brać te 4GB [razem 6]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Vista tylko win XP wersja 32 bitowa

 

PS. Z wymianą procesora poczekaj do premiery Phenomów II, i jak tak bardzo będziesz potrzebować 4 rdzenie to kupisz sobie Phenoma który trochę stanieje po premierze dwójek.

PS2. Dodatkowy RAM , nowa grafika i podkręcenie procesora dadzą Ci kopa

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...