Skocz do zawartości
sokolr

Geil pc3500 Ultra dual channel - TEST

Rekomendowane odpowiedzi

Twinmosy sa The BEst , tez chcialem Geile kupic kiedys ale sie zdecydowalem na twinmosy bo i tak musialem cos ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z barwkompu i sie nie zawiodlem 206 stabilnie na 2,77v na 210 juz mi dzwiek siada i sie zastanawiam czy to nie wina grzania sie mostka poludniowego bo nie mam na nim radiatora. Pamieci sa synchro z procem ustawilem na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twinmosy sa The BEst , tez chcialem Geile kupic kiedys ale sie zdecydowalem na twinmosy bo i tak musialem cos ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z barwkompu i sie nie zawiodlem 206 stabilnie na 1,77v na 210 juz mi dzwiek siada i sie zastanawiam czy to nie wina grzania sie mostka poludniowego bo nie mam na nim radiatora. Pamieci sa synchro z procem ustawilem na 100%.

to rzeczywiście rewelacja. Moje na ponad 210 chcą tylko na 2,85V a nei na 1,77 :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pamięciami to jest tak (czytalem tez duzo na zagranicznych forum dotyczących nForce2 i plyt na nim opartych) - w przypadku 8RDA/+ bardzo często to pełnej satysfakcji potrzebne jest zrobienie vmoda na plycie - dolutowanie rezystora 680ohm. To rozwiazuje wieszkosc problemow.

 

Mam TwinMOSy ddr333 i bez vmoda na plycie max stabilnie w trybie DUAL to bylo 190mhz, bez dual dzialaly na maigistrali 200mhz (synchronicznie z procesorem), ale przy skomplikowanych obliczeniach komputer sie wylaczal, cos odcinalo zasilanie. Wszystkiemu winne bylo za male napiecie na chipsecie. Po zmianie na 1.82v (standarowo mialem 1.55v), moje twinmosy dzialaja pieknie na fsb 210mhz (2.77v na pamieciach). Daje to w sumie DDR420mhz. (timingi 6-3-3-2.0) mysle ze to swietny wynik jak na ddr333. ddr420 w cenie ddr333.

 

Jesli chodzi o pamieci wiem ze w przypadku pamieci Corsair pomaga zmiana BIOSu na najnowszy, czy w przypadku GEILi tak jest nie wiem - byc moze tez. Wystarczy wgrac nowy BIOS, jesli nie pomoze niestety trzeba zrobic vmoda na mobo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...