Skocz do zawartości
nukens

Testy Sterowników Nvidi I Side'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Pewnego dnia z nudów postanowiłem zrobić mały test sterowników Nvidi

Test przeprowadziłem w benchmarkach gier: GTA IV, Far Cry 2 i Crysis. Zaczynajmy !

Mój sprzęt to

Geforce 8800GT Palit, DFi infinity NF650i Ultra T2, 2x1 GB 800@1005 MHz Cl 5-5-5-10 Patrioty, Intel Core 2 Duo E4300 1.8@3.1 GHz, Samsung SP 160 GB, i Chieftec GPS-500AB-A, OS to Windows Vista Ultimata 32bit.

W teście są testowane sterowniki Nvidi jak i Side'a

Zacznijmy od Crysis'a

Ustawienia detali rozdzielczości

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "

"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystkie testy sterowników odbywały się na takich samych detalach i rozdzielczości

Dołączona grafika

Z tego co widać to najnowsze sterowniki oprócz jednego 180.70 nic nie wnoszą wręcz przeciwnie zmniejsza się ilość klatek w porównaniu do starszych wersji. Dobra nie przynudzam idziemy dalej

Teraz Far Cry 2

Ustawienia detali rozdzielczości

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Dołączona grafika
Wyniki

Dołączona grafika

Hmm dziwne prawda ? sterownik nr. 175.12 uzyskał najwyższą wydajność na moim komputerze ale żeby mieć pewność to czy mógł by ktoś przetestować ten sterownik u siebie ? A co do numeru 175.70 to w grze występował dziwny problem z artefaktami? nie wiem co to było :oops: . no dobra lecimy dalej :D .

A teraz uwaga uwaga GTA IV strasznie się namęczyłem z robieniem tych testów w tej grze bo nie dało się zrobić tak aby powtarzał ten sam test 3 razy a potem zliczył średnią tylko musiałem to non stop powtarzać :-|

Ustawienia detali rozdzielczości

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Dołączona grafika
A oto wyniki

Dołączona grafika

Z tego co widać puki co żaden sterownik się nie wybija no za wyjątkiem sterowniki 180.42 który to odmówił całkowicie współpracy sypiąc non stop błędami :sad: ale to w końcu beta co nie :razz: Echhh postanowiłem sprawdzić także sterowniki Side'a no ale w GTA 4 starsze wersje powodują błąd (obrazek w spojlerze)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Dołączona grafika

Oczywiście proszę o wszelkiego rodzaju komentarze.

A i jeszcze jedno jeśli znacie jakiś jeszcze inne sterowniki których nie ma w powyższym teście to piszcie i najlepiej podawajcie także linki skąd ja można pobrać.

Mam do was jeszcze jedną prośbę czy możecie powżucać jakieś inn sterowniki side'a na jakieś serwery i podać linki do nich ?? będę bardzo wdzięczny B-)

Co tak nieśmiało komentujecie. Wasze komentarze zachęcą mnie do zrobienia większej ilość testów w innych grach :wink:

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test ok, sporo sterowników przerzuciłeś, a wyniki w far cry 2 wyszły raczej zaskakujące :)

imho fajnie by było gdybyś dorzucił stery od Side. Mógłbyś dorzucić do zestawienia np 178.15 od niego? Aktualnie mam je, bo u mnie były najwydajniejsze (nawet o 5-7% w stosunku do innych, zarówno wśród modowanych jak i tych od nvidii)

 

 

 

-----Edit-----

czeku mnie wyprzedził :P

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić :D jutro dam wyniki

Echh szukam szukam i coś nie mogę znaleźć tych sterowników dopiero znalazłem 2 a reszta jest pousuwana <_< jak ktoś ma na kompie to proszę o wrzucenie :D

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowales nowe sterowniki,to jak usuwales te ktore miales wczesniej ?

Tak wywalałem je i czyściłem kompa za śmieci które po nich zostały za pomocą Driver Cleaner 3.3 Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, gratuluję zaparcia do takiej żmudnej roboty.

 

Tylko właściwie którą wersję od Side możnaby śmiało polecić jako najlepszą (czyli najszybsze osiągi)? XP 32bitowy, grywam jedynie w Titan Quest, czasem NFS (MW i PS). Będę zobowiązany za wskazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...