Skocz do zawartości
kzk

Film Z Dzwiekiem 5.1 Na 2.0 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy moja karta dzwiekowa potrafi tak przetworzyc dzwiek 5.1 na 2.0 aby bylo wrazenie jakby byl system 5.1? czytalem o tym kiedys, zastanawiam sie czy domyslnie moja karta tak robi, jak to sprawdzic?? stery do sblive zdaje sie standardowe z xp sp3, do tego ffdshow + coreavc. odtwarzam w media player classic. wlaczam jakis film i mam np zaznaczone dts 5.1 w filtrach ale zastanawiam sie czy karta redukuje mi to do zwyklego stereo czy jednak przetwarza tak aby bylo zludzenie systemu 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisanie, jaka to karta, z pewnoscia by pomoglo :P

 

Ale zazwyczaj jest tak, ze jak ustawisz jej np. glosniki stereo, to bedzie downmixowac sygnal wielokanalowy do takiej postaci, nie wymaga to zadnej ingerencji uzytkownika.

 

W MPC lub ffdshow jak ustawisz 2.0 to na pewno beda robic downmix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem w temacie, karta sound blaster live ct4830 na plytce

 

co masz na mysli piszac downmix? jakis downmix musi byc ofc skoro mam 2 glosniki i wybrane zrodlo 5.1, pytanie tylko czy karta prymitywnie robi stereo z 5.1 czy tez tak dobiera fazy (bo to o ile sie nie myle o to chodzi, przesuwajac dzwieki w fazie slyszymy je gdzie indziej) ze powinno teoretycznie slychac osobno tyl i przod. bawilem sie kiedys jakims demem i pamietam ze to dzialalo, pytanie czy tak samo dzieje sie w filmach ;]

 

a panelu sterowania->dzwieki; mam ustawione normalne stereo. tak chyba powinno byc?

 

w mixerze w ffdshow audio mam tak:

Dołączona grafika

 

mpc jako zrodlo podaje:

Dołączona grafika

 

edycja: dodalem filtr dts w opcjach ffdshow, teraz w filtrach mam dts decoder, wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

napiszcie prosze co pozmieniac, i czy ta funkcja o ktorej pisze jest wogole mozliwa na moim sprzecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki bajer to robi CMSS3D Virtual ale to na X-fi, downmixuje dzwięk do stereo bądź przerabia stereo nie ważne i robi wrażenie dzwięku przestrzennego fajny bajer w filmach naprawdę działa choć 5.1 to nigdy nie będzie ale wrażenie większej przestrzeni jest.

A u ciebie to spróbuj co najwyżej w Ac3filtrze dać na Dolby surround osiągniesz nie najgorszy efekt a tak kup głośniki 5.1 jak chcesz się cieszyć dźwiękiem wielokanałowym. A tak to polecam zakup lepszego stereo które ładnei prezentuje przestrzeń to ci bez żadnych bajeró da wymaganą przestrzeń ja nie raz się łapie, że słuchając stereo myślę, że to 5.1 mowa oczywiście o upmixowanych filmach w stereo do 5.1 ale w sumie o to chodzi bo korzystam ze stereo Xpand a tam tylne głośniki to tylko tło ;) a centrala łatwo w tym trybie pomylić ze środkiem między stereo :) ale o czym ja tu bełkocze kup nową karte bądź nowe głośniki lub zaopatrz się w słuchawki z dobrą przestrzenią i będziesz miał super dźwięk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukalem i znalazlem

 

do filmow z DTS jest dedykowana technologia DTS Surround Sensation dostepna w nowym ArcSoft TotalMedia Theatre

 

do filmow z Dolby jest dedykowana technologia Dolby virtual speaker, dostepna w PowerDVD 8. w owym Powerdvd jest jeszcze zaimplementowana technologia cyberlinka dzialajaca z Dolby oraz DTS, jest to Cyberlink Virtual speaker.

 

generalnie roznica jest, nie jest to tak ze w pelni slychac dzwieki niby dobiegajace z tylu, ale w porownaniu do zwyklego stereo brzmi to jakos lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest ale efekt jest gowniany - lepiej dobre stereo albo 5.1 niz takie zabawki

sory z pustego to i salomon nie naleje

 

generalnie unikam wszelkich poszerzaczy czy pseudo surroundu bo to tylko burdel robi w fazie i brzmieniu a nie poprawia

najprostszy najtanszy efekt to podlaczenie w jednym glosniku kabli na odwrott by faze odwrocic.....pojawia sie spora przestrzen kosztem calej reszty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...