Skocz do zawartości
PoPcorn

Czy Corsair 750w Da Rade?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie składam kompa i nie wiem jaki zasilacz dać <_< Myślę nad Corsair 750 W albo ten co ma wyjść za niedługo czyli corsair 850 W. A moja konf. to:

Procesor: Intel 920

Płyta: Rampage II extreme

Pamięć: Corsair ddr3 1600 Mhz

Karta graficzna: GTX 285

Obudowa: Cooler master haf 932

no i jeszcze dysk napęd...

Proszę o porady.. A może z innej firmy polecicie mi zasilacz??

Z góry dziekuje :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale ja chce złożyć kompa na około 4 lata. No napewno kiedyś dokupie pamięci lub karte graf. I jak juz kupuje kompa to wolę kupić nową platforme i ddr3. I tak ceny dużo spadły pamięci ddr3. I zapomniałem powiedzieć że będe sie bawił w OC. A ten procesor lubi sobie łyknąc troche watów <_<

I dlatego pytam sie o zasilacz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egieldzie jest przedstawione ile bierze po OC ~4ghz. Sam bym bral zasilacz ~700W do tego bo niestety takie sa realia nowego proca intela <_< A do tego grafa dosc mocna wiec z tym tosterem to bym sie zastanowil ;p

 

Z drugiej strony jak nie bedziesz krecil 500w wystarczy.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp na 4 lata - powodzenia.

Kup lepiej coś normalnego bo te procki to są pierwsze wydania na nową platformę a za rok już bedą nowsze - lepsze.

IMO lepiej złożyć kompa za 3k a za 2 lata znowu za 3k niż kupić teraz g***o za 6k i za 2 lata narzekać że to już nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z życia wzięta - 4 lata temu królował A64 3000+, 512 MB Ram i GeForce 6600 - co dziś na tym odpalisz? :> Nie ma czegoś tekiego jak komp na 4 lata bez wkładu, to niewykonalne - lepiej kupować co 1/5 lub 2 lata średniego sprzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśłi chcesz wydajnego kompa to nie ma sensu brac nic lepszego niż:

 

e8400

P5Q-Pro

2*2 GB np. OCZ Reaper 1066Mhz

dysk twardy wedle uznania

Radek 4870 lub jakas X2 jeśłi bardzo chcesz i często grasz w wysokich rozdzielczościach

Do tego przyzwoita buda np. Antec 300

zasiłka naprawde dobra Enermax 525 lub nawet 425W starczy

 

będziesz chaił podkrecisz do 4 Ghz proca i wszytsko gra i świeci

 

Nie widze sensu ładowac sie nowego Intela, gdzie Ty ta moc wykorzystasz.

 

Tak na marginesie to pamiętam czasy kiedy zasiłka 300 W to była elektorwnia prawdziwa a teraz 750 W czy nawet 1300 ludzie kupuja, to juz trzeba chyba w elektrowni zgłaszac zeby większy przesył puścili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...