Skocz do zawartości
voytas

Karta Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wesołych Świąt :)

 

mam komputer skladajacy sie z mobo nf7-s ver 2.x, Sempron 2GHz, 1GB Ram i Radeon 9000. z uwagi, ze nie chce kupowac nowego kompa a czasem chce popykac w nowe gry lub troszeczke starsze

zastanawiam sie nad kupnem karty na AGP. Widzie, ze sa takie na rynku i chcialbym sie poradzic jaka karte kupic.

zrobilem maly 'risercz' i znalazem trzy karty (szukamlem je chyba w cenie do 300; na allegro):

 

- Palit GeForce 7600GS Sonic AGP 256MB DDR3

- GeForce 7300GT 256MB DDR3

- Powercolor Radeon HD3850 512 MB DDR3 TV/DVI AGP DirectX 10

 

czy moglibyscie mi polecic jakas karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto Ci kupować czegoś nowego pod AGP. Sprzedaj to co masz, dołożysz te 300zł i kupisz spokojnie Proca, mobo, ram i grafe

 

Ot np. różnica cenowa AGP vs PCI-E http://allegro.pl/item510873393_geforce_7300_gs_128ddr2.html

 

Złożysz kompa np na AM2 z 2GB pamięci i zobaczysz że dostaniesz większego kopa, niż po zmianie grafy.

 

Jest okres świąteczny więc na bank ktoś się skusi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożysz kompa np na AM2 z 2GB pamięci i zobaczysz że dostaniesz większego kopa, niż po zmianie grafy.

W takim razie jaka plyte wybrac na AM2?

jak sprawdzic czy obudowa bedzie pasowala do nowej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę masz na bank ATX skoro wmontowałeś w nią Abita (swoją drogą drogo chodzą na alledrogo ;) )

 

Co do płyty, zależy czy masz zamiar kręcić procka czy też nie (ja osobiście polecałbym DFI ponieważ ma olbrzymi potencjał w OC), aczkolwiek jeśli nie masz zamiaru kręcić mocno sprzętu starczy Ci działający Gigabyte, MSI czy też ASUS :wink:

 

Generalnie płyty na nf4 są dość udane. Na Twoim miejscu sugerowałbym, się gwarancją. Na allegro można trafić jeszcze końcówki serii, które objęte są 2 letnią gwarancją. Jeśli chodzi o procesor to Venice 3000, ramu z 2Gb (teraz koszt 2Gb pamięci na DDR 2 to ok 60-70zł a niedługo może być drożej)

 

A resztę kasy przeznaczyć na grafę czy też na grafę i zasilacz :wink:

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mu ten HD skoro Sempron nie będzie wiedział za co złapać?? Dobrze radzą parę postów wyżej, sprzedaj to co masz i złóż kompa na platformie AM2, jeżeli chcesz tanio możesz zmontować zestaw na jakimś Gigabyte, albo podstawowym modelu ASUSa, do tego teraz można tanio wyrwać jakiegoś Athlona X2 (ja swojego 4000+ z chłodzeniem Pentagrama sprzedałem za 150zł, więc myślę, że w granicach 100-120zł mógłbyś znaleźć takiego ;)). Mając takie coś, 2GB RAMu śmiało mógłbyś wsadzić HD3850 ;) albo coś więcej zależy jakbyś stał z kasą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...