Skocz do zawartości
ziarko

Zmiana Karty Dźwiękowej Z Realtek® Alc888/alc888t Na

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić karte dźwiękową iż nie moge już słuchać tej integry na mojej msi, posiadam te oto glośniki: Altec Lansing VS3251 i chciałbym sie dowiedzieć jaką karte dźwiękowo musze kupić, chodzi mi o to że te moje głośniki posiadają 5.1 channel system a chciałbym zmienić kartę dźwiękowo na np. Soundblaster Audigy 2 a posiada on 7.1 channel system. Czy więc ta karta obsługuje również 5.1 channel system czy trzeba dobierać karte specjalnie pod głośniki z 5.1 system channel.

 

Prosze o pomoc w wyborze z tych oto kart : ebay

 

Karta ma być na pci, z góry dzięki za pomoc pzdr.

 

edit: zapomniałem spytać, czy odczuje jakąś róznice po zmianie karty dźwiękowej?

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahah ze co robiac?nie obejdziesz tego nigdy - karta zawsze przetwarza w 48 ewentualnie x2 i koniec

bylo jest i zawsze bedzie to kiepskie

nigdy niczym tego nie obejdziesz - chyba ze zmienisz karte

za duzo glupot o foobarze i kx drivers.......

ani jedno ani drugie nie oferuje nic nowego(kx bylo wylacznie dla live - cel?zamiana przodu z tylem bo na tyl byl lepszy dac)

wszystko w tym temacie

 

ziarko wiesz co - testy i tabelki z pc laba to mozesz wydrukowac i uzyc(na miekkim paiperze) do celow toalety

 

mierzenie pasma w zakresie 40hz-15khz swiadczy o kompletnej amatorszczyznie w pomiarach - tym bardziej ze polaczyli wszystko pod elite a nie jakiegos ardwarka czy lynxa....juz o rme emu czy motu nie wspominajac

sory ale jak czasem widze testy komputerowcow to az mnie szlag trafia.......

testowanie 192khz w pasmie 40-15...........nic tylko sie chlastac

 

co ciekawsze wygral xonar podlaczony do elite a nie elite podlaczone do elite......smierdzi kalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***** mać, zzZZzz czemu szybciej nie napisałeś? dołożył bym 5 funtów i bym miał x-fi xtreme music, a teraz to już ciach!nia bo nie mam jak tego odwołać :/

 

edit: napisałem do typa maila więc może jeszcze da rade zamienić jak nie wysłał. A czy ta x-fi xtreme music TAKA ma inna częstotliwość niż audigy 2? I czy jest odczuwalnie lepszy dźwięk, bo nie chcem dopłacać kasy za nic.

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xfi (oryginalne) nie resampluje dzwieku - potrafi dzialac w kazdej czestotliwosci

audigy 2 dziala wylacznie w 48 i 96 - muzyka w 44.1 bedzie resamplowana do 48(malo i duze znieksztalcenia wychodza - juz lepiej walic do 96)

 

tak ziarko to co widac na focie to dobry wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***** mać, zzZZzz czemu szybciej nie napisałeś? dołożył bym 5 funtów i bym miał x-fi xtreme music, a teraz to już ciach!nia bo nie mam jak tego odwołać :/

 

edit: napisałem do typa maila więc może jeszcze da rade zamienić jak nie wysłał. A czy ta x-fi xtreme music TAKA ma inna częstotliwość niż audigy 2? I czy jest odczuwalnie lepszy dźwięk, bo nie chcem dopłacać kasy za nic.

To z linka to Extreme Audio! To nie jest nawet na procesorze X-Fi tylko na Audigy, więc nie bierz tego. Prawdziwe Extreme Music jest pełnowymiarowe i jest dostępne w 2 wersjach: Gold (która ma dekoder DD, pozłacane styki, wewnętrzne złącze do panela Creative) http://www.allegro.pl/item510324497_creati...c_box_gold.html oraz w wersji zwykłej (nie ma dekodera DD, nie ma pozłacanych styków, tylko kolorowe z tworzywa sztucznego oraz nie posiada wewnętrznego złącza do panelu Creative) http://www.allegro.pl/item511277225_nowe_s...sklep_gwar.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahah ze co robiac?nie obejdziesz tego nigdy - karta zawsze przetwarza w 48 ewentualnie x2 i koniec

Czyli jeśli ustawię resampling w foobarze na 48khz to karta i tak potem zrobi swój własny resampling z 48khz -> 48khz?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG. Jakie 2x LOL Dobre bzdury. ;p Jeśli źródło ma 48KHz to nie resampluje drugi raz. Dlatego w foobarze resamplujesz programowo do 48KHz, jakimś dobrym pluginem. Polecam Secret Rabbit Code Resampler http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html

 

Btw. Możesz mi wytłumaczyć na czym polega "resampling" z 48KHz -> 48KHz :damage_wall:

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Możesz mi wytłumaczyć na czym polega "resampling" z 48KHz -> 48KHz :damage_wall:

Mnie się nie pytaj. Ja tylko zadałem pytanie w nawiązaniu do posta zzZZzz który twierdzi, że karty creative poniżej X-Fi to shit bez względu na ustawienia i zawsze robią własny resampling do 48khz.

Więc jeżeli zawsze to z 48khz do 48khz pewnie też...

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 nie musza resamplowac - choc nie wiem jak w tej kwestii zachowuje sie audigy 2 chociaz chyba nie resamplowalo...mialem zbyt dawno te karte

ale muzyke masz w 44.1 wiec zawsze bedzie resamplowana i to do tylko nieco wyzszej czestotliwosci co dobrze napewno nie wplywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze resampluje wewnętrznie do 48Khz. Nawet utwory 48Khz. Resamplowania wewnętrznego nie można wyłączyć, bo odbywa się zanim dźwięk trafi na wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi też robi resampling. W trybie Game zawsze , w Creation i Entertiment nie jeśli włączy się bit matched playback. Ale jest on już tak dopracowany że niesłyszalny. Na resampling w czasie rzeczywistym wykorzystywane jest 70% mocy procesora X-Fi. Nie ma się co dziwić skomplikowany algorytm przy wielu źródłach dźwięku na raz wymaga dużej mocy obliczeniowej. Chamski resample taki jak w Audigy robi sobie CPU praktycznie bez spadku wydajności.

 

Modulacja dźwięku typu EAX to małe piwo w porównaniu do resamplingu tych wszystkich źródeł. Poza tym po "dodaniu EAX" i tak na tym wszystkim jak zawsze robiony jest resampling, żeby było ciekawiej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli po między x-fi a tym audigy 2 jest duża różnica w dźwięku? Czy jest ona zauważalna?

Hmm wątpię żebyś zauważył różnice w zwykłym odsłuchu. Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi też robi resampling. W trybie Game zawsze , w Creation i Entertiment nie jeśli włączy się bit matched playback. Ale jest on już tak dopracowany że niesłyszalny. Na resampling w czasie rzeczywistym wykorzystywane jest 70% mocy procesora X-Fi. Nie ma się co dziwić skomplikowany algorytm przy wielu źródłach dźwięku na raz wymaga dużej mocy obliczeniowej. Chamski resample taki jak w Audigy robi sobie CPU praktycznie bez spadku wydajności.

 

Modulacja dźwięku typu EAX to małe piwo w porównaniu do resamplingu tych wszystkich źródeł. Poza tym po "dodaniu EAX" i tak na tym wszystkim jak zawsze robiony jest resampling, żeby było ciekawiej :?

wyprostuje to trochę Game mode się nam pokazuje power chipa do giercowania a wyłącza wszystkie gwizdki tu pokazuje nam się prawdziwa karta X-fi :) na trybie ENT EAX4 ale ze sprawnością taką jak na Xtreme Audio :) software ot tryb rozrywkowy ale dsp działa :) a jedyny bit-match to do recordingu w tym trybie służy no i dla osłody dla amatorskich zabaw z muzyką mamy Audio Creation mode w którym jest także upragniony bit-perfect i tak dla przypomnienia obojętnie ile byście nie klęli na zuo i creative i ich kupiaste stery to w AC i BP zapomnijcie o 5.1 ;) bo to nie wykonalne, tak i z takimi akcjami się spotkałem aż ręce opadają :) i też uważam, że SSRC było jednym z lepszych patentów w X-fi

 

tu macie ładne obrazki i tabelki jak mipsy rozdziela i w ogóle everything warto poczytać szczególnie o SRC

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...