Skocz do zawartości
DomanR

Nieudana próba odblokowania Athlona XP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Próbowałem dzisiaj odblokować Athlona XP 1600+ (jądro Palomino). Robiłem wszystko wg instrukcji z FAQ na forum. Nie wiem dlaczego, ale działają mi tylko następujące mnożniki (płyta GIGABYTE 7VRXP):

* na magistrali 133MHz - 9.5 oraz standardowy 10.5

* na magistrali 100MHz - 7.5, 8.5, 9.5 oraz standardowy 10.5.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć co zrobiłem nie tak, bo ja już sam nie wiem. Wydawało mi się, że wszystko zrobiłem tak jak należy, ale najwidoczniej nie :-(

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Próbowałem dzisiaj odblokować Athlona XP 1600+ (jądro Palomino). Robiłem wszystko wg instrukcji z FAQ na forum. Nie wiem dlaczego, ale działają mi tylko następujące mnożniki (płyta GIGABYTE 7VRXP):

* na magistrali 133MHz - 9.5 oraz standardowy 10.5

* na magistrali 100MHz - 7.5, 8.5, 9.5 oraz standardowy 10.5.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć co zrobiłem nie tak, bo ja już sam nie wiem. Wydawało mi się, że wszystko zrobiłem tak jak należy, ale najwidoczniej nie :-(

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Zmyj rozpuszczaqlnikiem i sprobuj od nowa. Ja odblokowywalem 4 razy zanim sie udalo odblokowac @ll mnozniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj mostki ołówkiem, a potem zabezpiecz lakierem (może być zwykły do paznokci, tylko bez sreberka) żeby wentylator nie wywiał grafitu. Najskuteczniejsza (i najprostsza!) metoda, też bezskutecznie próbowałem klejem przewodzącym. U mnie D650 chodził jakieś 1,5 roku i w dalszym ciągu jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj mostki ołówkiem, a potem zabezpiecz lakierem (może być zwykły do paznokci, tylko bez sreberka) żeby wentylator nie wywiał grafitu. Najskuteczniejsza (i najprostsza!) metoda, też bezskutecznie próbowałem klejem przewodzącym. U mnie D650 chodził jakieś 1,5 roku i w dalszym ciągu jest OK.

:lol:

Athlon XP olowkiem ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj mostki ołówkiem, a potem zabezpiecz lakierem (może być zwykły do paznokci, tylko bez sreberka) żeby wentylator nie wywiał grafitu. Najskuteczniejsza (i najprostsza!) metoda, też bezskutecznie próbowałem klejem przewodzącym. U mnie D650 chodził jakieś 1,5 roku i w dalszym ciągu jest OK.

:lol:

Athlon XP olowkiem ? 8)

Cóż w tym nadzwyczajnego, skoro działa?? W AXP zamalowywałem z kolei mostki odpowiedzialne za regulację napięcia - z równie dobrym rezultatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj mostki ołówkiem, a potem zabezpiecz lakierem (może być zwykły do paznokci, tylko bez sreberka) żeby wentylator nie wywiał grafitu. Najskuteczniejsza (i najprostsza!) metoda, też bezskutecznie próbowałem klejem przewodzącym. U mnie D650 chodził jakieś 1,5 roku i w dalszym ciągu jest OK.

:lol:

Athlon XP olowkiem ? 8)

Cóż w tym nadzwyczajnego, skoro działa?? W AXP zamalowywałem z kolei mostki odpowiedzialne za regulację napięcia - z równie dobrym rezultatem.
Czlowieku, olowek ma za slaba przewodnosc elektryczna. Zamiast robic z siebie lamera, popatrz do faq, uzyj szukaj, zanim napiszesz cos durnego i nieprawdziwego. Moze Ci sie pomylilo - moze odblokowywales Athlona?

A druga rzecz to jak kurka ma wentylator wydmuchac grafit z procka, skoro pomiedzy nim, a prockiem jest kawal radiatora? 8O 8O 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj mostki ołówkiem, a potem zabezpiecz lakierem (może być zwykły do paznokci, tylko bez sreberka) żeby wentylator nie wywiał grafitu. Najskuteczniejsza (i najprostsza!) metoda, też bezskutecznie próbowałem klejem przewodzącym. U mnie D650 chodził jakieś 1,5 roku i w dalszym ciągu jest OK.

A jeszcze jedno bo zapomnialem.

AMD DURON I ATHLON maja obudowe ceramiczna CPGA - tutaj da sie zastosowac olowek, ale przy organicznych obudowach OPGA Athlonow XP - ZAPOMNIJ - NIE DA RADY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście coś zrąbałem (chociaż wyglądało całkiem ładnie :-) Za drugim razem poszło już trochę lepiej. Działają wszystkie mnożniki, z tym że przy 7, 7.5, 8, 8.5 komp jakoś dłużej się uruchamia (tzn. wydłużony jest ten okres do pojawienia się BIOS'u grafy).

 

I wszystko już by było OK gdyby nie fakt, że mam problem ze zmianą magistrali. Procek działa stabilnie na maksymalnym ustawieniu, czyli 12.5x133MHz=1662.5, czyli jako Athlon XP 2000+ (przypominam że mam 1600+). A jak wrzuce magistrale 166MHz to nie chce się uruchomić nawet przy mnożniku 5!! (czyli 830MHz). I nie wiem o co tu chodzi. Pomaga trochę stopniowe zwiększanie magistrali, np. najpierw 150MHz, reset i 166MHz. Wtedy pójdzie, ale jak się wyłączy kompa to potem już znowu nie wstaje.

 

Ktoś wie co to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tak domyśliłem, ale już mi oczy wyłażą od patrzenia na te mostki i nie chce mi się tego poprawiać. Z resztą znalazłem na forum post, że na mojej płycie głównej magistrale 166MHz da się uzyskać tylko tak jak ja to sam odkryłem czyli zmieniając najpierw na 150MHz, a dopiero potem na 166Mhz. Nie będzie mi się raczej chciało tak bawić za każdym razem więc pozostaje mi mnożnich 12.5 i "Athlon XP 2000+". Ten mnożnik akurat mi się dobrze odblokował :-)

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...