Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj jeszcze obniżyć mnożnik procka x19 bez turbo i osiągnąć 4 GHz. Wtedy pamięci będą lepiej wykorzystane.

Inna możliwość tak jak masz z turbo ale podnoś z 190 wyżej z krokiem co 1.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze obniżyć mnożnik procka x19 bez turbo i osiągnąć 4 GHz. Wtedy pamięci bęą lepiej wykorzystane.

Inna możliwość tak jak masz z turbo ale podnoś z 190 wyżej z krokiem co 1.

obnizylem mnoznik na x19 *200 jak narazie dziala tylko nie wiem czy mam podnosic CPU Base Clock a mnoznik zostawic taki jaki jest czyli x19 czy jego tez obnizyc .

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 210x19 ale dochodząc stopniowo z 200 na 210 (po 2) i zobacz czy komputer jest stabilny.

 

komputer jest stabliny tylko na 202*19 na pozostalych wiesza sie winda na pime95 staje w miejscu. dziwne to wszystko ze nie moge wyciagnac nic wiecej z niego

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moze ktos sie orientuje od czego zalezy stosunek napiec CPUcore Vs CPU VTT

gdzies slyszalem ze na naszych mobasach DFI wszystko powinno smigac z nizszym VTT

niz np na Asusie R2...

Na DFI, foxie itd., do obsługi wyskoko taktowanych pamięci wystarcza mniej vtt niż na pozostałych mobasach (asus, gb, msi chyba z wyjatkiem elipse plus). Przy C0 ta różnica była bardzo duża nawet przy pamięciach 1600 cl8, przy D0 różnice przy tych taktach są minimalne lub nie ma ich wcale, ale przy pamięciach od 1866MHz cl7/cl8, różnica jest nadal bardzo wyraźna.

 

 

...z drugiej strony to VTT powinno byc zalezne od indywidualnych cech danego procka .?

Jest zależne, a na dfi zawsze można liczyć na niższe niż na asusie itd.

 

 

Najbardziej stabilnie powinno być jak CPUcore jest zbliżone do CPU VTT a CPU VTT jest niższe od VDIMM o 0,2-0,5V zależnie od posiadanych pamięci.

To chyba zależy od proca, niektóre sztuki są bardzo czułe na różnice pomiędzy vtt a vcore, a inne nie. Mój działa stabilnie z vcore ~1,22v, vtt ~1,5v, vdimm 1,6-1,7v. A vtt do vdimm to już zależy od mobo i pamięci (kości samsunga i "zwykła" elpida, zadowala się przy wyższych MHz stosunkowo niskim v na vtt, ale już elpida hyper woła więcej napięcia na vtt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 210x19 ale dochodząc stopniowo z 200 na 210 (po 2) i zobacz czy komputer jest stabilny.

udalo mi sie jakims cudem dojsc do : ram 1,66V (w biosie) w samrt auardian 1,64V 8*202 czyli mam juz nominalne czestotliwosci 1600 , procek 19*202 bez turbo przy 1,375V 39-40 stopni a w stresie 73-80 stopni . chipset 1,37 V 45 stopni w stresie 55 stopni. timingi mam na auto i nie wiem czy tak zostawic ? PWM - 46 stopni a w stresie dochodzi do 80-81 stopni. i co Pan mysli o tym zostawic tak czy mozna cos jeszcze kombinowac sprawdzalem stabilnosc w Prime95 i chodzi ok nie wywala. Dziekuje za wczesniejsze rady byly bardzo pomocne.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym jeszcze mnożnik 20 bez turbo i bus 195 nie ruszając ustawień pamięci. Stabilność powinna być zachowana. I dalej zwiększać stopniowo taktowania bus ze 195 aż do jak sie da 200. Cel to osiągniecie maksymalnych taktowań procesora przy niezłych taktowaniach pamięci. Jeżeli to procesor w wersji C0 to nie bardzo lubi mnożnik 20 i może się nie udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale to jest wersja CO jak kupowalem dwa tygodnie temu to nie wiedzialem nawet ze jest DO a i w komputroniku bo tam kupilem tez chyba nic nie wiedzieli wszystkiego sie dowiedzialem z tego forum i przewaznie od Pana czytajac wczesniejsze wypowiedzi.

 

20*195 skonczylo sie zawieszeniem windy wiec chyba nic z tego nie wyjdzie bede musial zostac na 19*200 (3840)

 

mam jeszcze pytanie czy napiecia sa ok i timingi zostawic na auto czy zmienic na takie jakie mialem napisane na kosciach 7-7-7-24 teraz sa 9-9-9-20

i co mam zrobic z tym Set VR Current Limit MAX , Thermal Management , EIST Function , Cxe Function , Execute Disable Bit teraz mam wlaczone a gdzies czytalem ze trzeba wylaczyc . I jak ustawic QPI Frequency teraz mam na auto. Wiem ze troche mecze Pana ale jesli ma Pan chwilke wolnego to bede bardzo wdzieczny za pomoc a pewnie sam tez komus dzieki temu pomoge.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to wyższa szkoła jazdy, jest sporo parametrów do ustawienia na płycie. Najłatwiej oczywiście ustawić wszystko na auto.

Jeżeli masz chęć zabawy to najlepiej próbować timingi przy pomocy memtest wgranym na pendrive (w biosie ustawiamy na bootowanie z USB)

Ja testuję wybierając test Nr5. Oczywiście 7-7-7-20 będą lepsze niż 9-9-9-27 ale istotne są również inne timingi. Zabawa może potrwać wiele dni. Staramy się osiągnąć możliwie najwyższą przepustowość pamięci w memtest i wtedy wchodzimy do windy. Jeżeli jest stabilnie to OK jeżeli nie to zabawa zaczyna się od początku.

 

CPU Feature

Set VR Current Limit Max: Enabled

Thermal Management Control: Disabled

EIST Function: Enabled

CxE Function: Disabled lub C1E (jeżeli chcesz oszczędzać energię - mnożnik będzie zmieniał się automatycznie)

Execute Disable Bit: Disabled

Virtualization Technology: Disabled

 

Wiele wiadomości znajdziesz w linkach podanych na XS przez uzytkownika eva2000 tutaj:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...amp;postcount=1 oraz w temacie o naszej płycie na XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc kupilem za namowa sprzedawcy sklepu 2X2GB OCZ Reaper 1600 dla i7 i niestety sie przejechalem nie te napiecia itd ale mam mozliwosc do jutra wymienic na cos innego i myslalem zeby cos wybrac 3x2GB co polecacie tak do 650 zl nie beda one bardzo podkrecone( narazie mam BCLK 200*8) i jak narazie tak zostanie. Prosze rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze Pan jest zapomnialem dopisac ze jestem ograniczony sklepem komputronik znalazlem cos podobnego http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Co...pelny,id,71185/ to jest chyba to samo tylko timingi inne co Pan o nich mysli tak jak wczesniej pisalem procek poszedl mi max stabilnie na 200*19 3,8Ghz wiecej chyba nie wycisne wiec i ramu chyba nie da sie bardziej podkrecic Bardzo prosze o szybka odpowiedz jutro musze cos zamowic inaczej przepadnie oczywiscie jestem otwarty tez na inne propozycje z tego sklepu myslalem tez o OCZ platinum ale nie maja ich na stanie i nie wiedza kiedy beda widzialem tez tam inne corsair za 619 i 694 zl tylko nie wiem czy w moim przypadku jest sens doplacac . Dziekuje za pomoc

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamienilem na te pamieci http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Co...pelny,id,71185/ tylko one byly na stanie ale moge jeszcze zamowic http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Co...pelny,id,73240/ zastanawiam sie tylko czy warto doplacac czy roznica w wydajnosc bedzie odczuwalna ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych zastosowaniach różnicy pomiędzy 7 i 8 prawdopodobnie nie odczujesz. Zatem zostań przy dokonanym już wyborze.

 

Tutaj przykład:

 

Próbki Spi 16M dla timingów 7-7-7-20 oraz 8-8-8-23. W obu przypadkach częstotliwość pamięci to 848 MHz i procesor 3,6 GHz

 

Czas na siódemkach: 273,6s

Dołączona grafika

 

Czas na ósemkach: 275,6s

Dołączona grafika

 

Różnica czasów to 2s co daje siódemkom przewagę nad ósemkami ledwie 0,7%.

 

Tutaj maksymalnie rozluźnione dziewiątki ale przy częstotliwości pamięci 986 MHz no i procesor 3,75GHz

 

Czas na dziewiątkach: 264,0s

Dołączona grafika

 

Przewaga dziewiątek nad ósemkami to 11,6s (4,2%) dzięki wyższym częstotliwościom pamięci (16,3%) i procesora (4,2%).

Wniosek: dużo większą wydajność zapewnia podkręcanie procesora przy utrzymaniu w miarę wysokich częstotliwości pamięci. Timingi mają mniejsze znaczenie.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prockiem D0. Nie moge go ustabilizowac na 4 ghz. Zwie3kszam napiecie w biosie do 1,35v i sie wykrzacza.

Ustawilem go tez na 3,8 i sie mtez wywalil w Prime 95. Mialem tez Xeona do testow i to samo. Bios 27.02. Rozna parametry zmienialem i to samo.

Chyba oddam to DFI na szrot. Jakies rady? VTT ustawialem rozne od 1,24 do 1,36 i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prockiem D0. Nie moge go ustabilizowac na 4 ghz. Zwie3kszam napiecie w biosie do 1,35v i sie wykrzacza.

Ustawilem go tez na 3,8 i sie mtez wywalil w Prime 95. Mialem tez Xeona do testow i to samo. Bios 27.02. Rozna parametry zmienialem i to samo.

Chyba oddam to DFI na szrot. Jakies rady? VTT ustawialem rozne od 1,24 do 1,36 i to samo.

Proponuję spróbować z biosem 5/08 + do tego wyjąć baterię i zrobić clear cmos na zworkach (znajdziesz w instrukcji)

 

PS. A jak LinX czy inne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 5.08 to porazka przynajmniej u mnie. Komp kilka razy sie uruchamia. Na C0 mialem stabilne 3800 na napieciu 1.28 v w biosie jak skała a D0 jest niestabilny.

Nie wierze ze potrzebuje duzego napiecia do stabilnosci. Moze cos zle robie. Temp max 82 stopnie w stresie.

A ustawienia biosu. Ramy 8-8-8-8-24. TRFC 88. (Ramy OCZ Raeper 1800 cl 8 3 x 2). Mnoznik 20, szyna 201. Procek 1,35v ( i mniej tez ustawialem i wiecej tez 1,36v), vtt rozne od 1,24 do 1,34 - raz dluzej prime chodzilo raz krocej, ram 1,65v reszta auto.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 5.08 to porazka przynajmniej u mnie. Komp kilka razy sie uruchamia.

Dlatego proponuję: odpiąć kompa z sieci, wyjac ramy, grafike , odpiac zasilanie z płyty , zrobic clear na zworkach i jeszcze wyjac baterie na kilka minut . (mialem na poczatku z DFI probloemy ze nie moglem za kazdym razem wejsc normalnie do biosu , wciskalem DEL i czarny ekran i tylko mrugający kursor... i tak mogłem z 10 razy aż w końcu za którymś udało mi się wejść do Biosu, co więcej problem występował zarówno na klawiaturze USB/PS2 , dopiero rozłożenie wszystkiego na części + bateria + zworki pomogły...) Nie zaszkodzi a może pomóc. Generalnie 5/08 jest zachwalany .

 

PS. Podnieś napięcia na IOH Analog i IOH/ICH (NB) . Domyślam się że SetVrCurrentLimit WŁĄCZONE + EIST a reszta: CxE , SpreadSpectrum etc. na Disabled .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym sprawdzić jeszcze pamięci po zmianie procesora - zakładam, że masz Vmem = 1,65V i mnożnik x8 ? Może jeszcze warto je sprawdzić memtestem. Może je trzeba pozamieniać miejscami? Zakładam, że w testach prime masz temp na rdzeniu poniżej 80*C? A temperatury PWM i NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM wysokie. Ok 80 stopni w stresie. Z ustawien procka to tylko EIST na disabled. Reszta chyba na auto. A SetVrCurrentLimit nie wiem nawet co to jest.

 

"Radziłbym sprawdzić jeszcze pamięci po zmianie procesora - zakładam, że masz Vmem = 1,65V i mnożnik x8 ?"

 

Vmem mam 1.65v a;le mnoznik 20 x 200 jak pisalem.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genie BIOS Setting

 

CPU Feature

Set VR Current Limit Max: Enabled

Thermal Management Control: Disabled

EIST Function: Disabled

CxE Function: Disabled

Execute Disable Bit: Disabled

Virtualization Technology: Disabled

TDC Enable: Disabled

x TDC Limit: 0

TDP Enable: Disabled

x TDP Limit: 0

***** Logical Processor Setting *****

Intel HT Technology: Enabled

Active Processor Cores: All

 

DRAM Timing

Channel Interleave Setting: AUTO

Rank Interleave Setting: AUTO

Memory LowGap: 1536M

 

DRAM Command Rate: AUTO/1N/2N etc

CAS Latency Time (tCL): 9

RAS# to CAS# Delay (tRCD): 9

RAS# Precharge (tRP): 9

Precharge Delay (tRAS): 24

REF to ACT Delay (tRFC): AUTO

Write to PRE Delay (tWR): AUTO

Rank Write to Read (tWTR): AUTO

ACT to ACT Delay (tRRD): AUTO

Row Cycle Time (tRC): AUTO

Read CAS# Precharge (tRTP): AUTO

Four ACT WIN Time (tFAW): AUTO

Ch1 Round trip latency: AUTO (-15 to +16)

Ch2 Round trip latency: AUTO (-15 to +16)

Ch3 Round trip latency: AUTO (-15 to +16)

tREFI: AUTO

 

Voltage Setting

O.C. Shut Down Free: Enable O.C.S.D.F

CPU VID Control: 1.21325

CPU VID Special Add Limit: Enabled

CPU VID Special Add: Auto

Vcore Droop Control: Enabled

DRAM Bus Voltage: 1.65v

DRAM PWM Switch Frequency: Nominal

DRAM PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU VTT Special Add: AUTO

CPU VTT Voltage: 1.24v

VTT PWM Switch Frequency: Nominal

VTT PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU PLL Voltage: 1.80v

IOH/ICH 1.1V Voltage: 1.11v (proponuje podniesc troche)

IOH Analog Voltage: 1.10v (to również)

ICH 1.5 Voltage: 1.5v

ICH 1.05V Voltage: 1.05v

DIMM 1/2 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

DIMM 3/4 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

DIMM 5/6 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

ADDR/CMD VREF Control: Disabled

x DIMM 1/2 ADDR/CMD Bus VREF: 110

x DIMM 3/4 ADDR/CMD Bus VREF: 110

x DIMM 5/6 ADDR/CMD Bus VREF: 110

CPU QPI Drive Strength: Normal

IOH QPI Drive Strength: Normal

 

Exit Setup Shut down: Mode 2

O.C. Fail Retry Counter: Enabled

O.C. Fail CMOS Reload: Disabled

 

PPM Function: Enabled

Turbo Mode Function: Enabled

 

 

* BCLK/UCLK/QPI Controller Settings *

QPI Control Settings: Enabled

QPI Link Fast Mode: Enabled

QPI Frequency: AUTO

CPU Base Clock (BCLK): 200 Mhz

Boot Up CPU Base Clock: 180

PCIE Clock: 100 Mhz

DRAM Frequency: 8x = 1600MHz

UnCore Frequency: 3200MHz ( ustawienie 2xDRAM Freq)

 

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

Upewnij się tych wytłuszczonych. Jak działa LinX czy inne ? Prime95 jaki puszczasz ? Blend-a czy SmallFFTs ? Proponuję najpierw ten drugi do testowania samego proca .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SetVrCurrentLimit mialem na disabled - a od czego to jest? A w prime mam na rdzeniu max ok 83 stopnie przy tym 1.35v. Ale uwazam ze cos to za duze napiecie.

Dla Prime puszczalem Blend. PS. Ale che zeby mi procek zjezdzal z mnoznika i z napiecia jak jest w idle (co wtedy trzeba wlaczyc?).

 

Dalem jak wyzej:

 

Set VR Current Limit Max: Enabled

Thermal Management Control: Disabled

EIST Function: Disabled

CxE Function: Disabled

Execute Disable Bit: Disabled

Virtualization Technology: Disabled

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

I zwiecha kompa po krotkim czasie

 

Nie wiem co t jest

 

 

TDC Enable: Disabled

x TDC Limit: 0

TDP Enable: Disabled

x TDP Limit: 0

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST Function: włącz na Enabled bo inaczej nie będziesz mógł włączyć turbo

SetVrCurrentLimit - Enabled zapobiega automatycznemu resetowi przy przekroczeniu określonej temperatury

Masz duże napięcie na PWM - może mały wiatrak na radiator zasilania?

Duże temperatury na procesorze - czy chłodzisz powietrzem? Chłodzenie do poprawy.

 

Nie chodziło mi o mnożnik procesora tylko mnożnik dla pamięci i kontrolera pamięci. Tak jak jak podał hyper_2002:

DRAM Frequency: 8x = 1600MHz

UnCore Frequency: 3200MHz ( ustawienie 2xDRAM Freq)

 

Te wartości:

TDC Enable: Disabled

x TDC Limit: 0

TDP Enable: Disabled

x TDP Limit: 0

 

mają zastosowanie w i965 a nie i920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...