Skocz do zawartości

Ziby

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    108
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Ziby

  • Urodziny 06/05/1979

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Ziby's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Stwierdziłeś, że IB-E są zdecydowanie chłodniejsze od SB-E, więc dlaczego białbym nie wyciągać wniosków, jeżeli SB-E spokojnie można utrzynac w takich temperaturach na AC przy 4,6-4,7GHz i napięciach ~1,35v. Także albo masz mało efektywne LC, albo temperatury nie sa wcale niższe na IB-E jak twierdzisz. Troszkę SB-E, przerobiłem i pomijając słabsze sztuki, to 4,5-4,6GHz było bardzo ładwo uzyskać na AC i temperatury mieściły się spokojnie w dopuszczalnych.
  2. Sekcja na pewno jest chłodniejsza w końcu mniejszy pobór energii, a to zawsze plus, ale już odczyty z CPU to nie wiem jak rozumieć "zdecydowanie chłodniej" bo te ze screena, który umieściłeś wcześniej są dla mnie raczej wysokie, jak na chłodzenie LC. 4,5GHz to raczej standard był dla SB-E i na AC spokojnie takie i niższe temperatury pokazywał coretemo i realtemp. Za to nie wątpie, że niższe jest temperatura wypychanego powietrza z tyłu obudowy i zimą CPU pod linxem już mniej dogrzeje pokój:). Fajnie, że intel poprawił kilka rzeczy takich jak kontroler pamięci, PCIEX 3.0 dla GPU od NV, zmniejszył pobor energii, tylko, że LGA 2011 miało być platformą dla entuzjastów, a nią obecnie moim zdaniem nie jest. x79 + 4930K to obecnie tylko drogi sprzęt dla potrzebujących 6 rdzeni, a nie spręt dla entuzjastów, oc rdzeni się nie poprawiło, a może i pogorszyło nawet w stosunku do SB-E. Gdyby ~2 lata temu wypuścili IB-E lub chociaż rok temu, ale z nowym chipsetem "x89" to byłoby inaczej.
  3. Z tego co wiem to na asusie bardzo łatwo to rozróżnić przyczynę, jak z winny przegrzewającej się sekcji to takt proca spada na 3200MHz. A jak inne objawy to może być kwestia ustawień zabespieczeń poboru prądu. Chłodzenie to Thermalright Silver Arrow SB-E, daję całkiem dobrze radę.
  4. UD7 testowałem również na F10 ( i na wielu wcześniejszych biosach od bodajże F2 lub F3). Po temperaturach widzę, że ty nie jedziesz na AC, a to jest duża różnica mimo wszystko, poza tym co mi po 4,5GHz, jak na asusie czy msi mogę mieć 4,7GHz na AC ? Z tego co widzę to sam masz na asusie 4,6GHz a na UD5 tylko 4,5GHz wiec sam widzisz różnicę, dla mnie po tym screenie powyżej to spokojnie możesz lecieć na 4,7GHz na asusie. A zrobisz chociaż te 4,6 stabilnie na gigabycie przy tych samych ustawieniach pamięci i przy takiej samej próbce w linxie?
  5. Na UD7 ten proc miał już problemy przy 4,5GHz, musiałem podnosić vcore do ~1.39v, żeby w ogóle mieć chociaż trochę stabilności po linxem. A na msi czy asusie 4,6GHz bez problemów, zresztą 4,7GHz zrobi na AC. Chłodzenie na 4,8GHz już nie pozwala, ale na wodzie pewnie dałoby radę. Wcześniejsze proce, które robiły bezproblemowo 4,6 na asusie, miały identyczne problemy na ud7 i ud3, może po wielodniowych bojach zrobiłbym na gigabytach 4,5, ale nic ponad to. Dla mnie gigabyte pod LGA2011 to kompletne nieporozumienie. Ja rozumiem, że inne mobasy też mają problemy (zresztą na jakim stockecie ich nie było?), ale co z tego, że asus czy msi się czasem przy oc pamięci może zapętlić, jeżeli bez wysiłku osiągam wyższe oc cpu i mem? A reset biosu od czasu do czasu przy ostrzejszej zabawia to chyba żaden problem, szczególnie że każda z tych płyt ma odpowiedni przycisk dostępny na zewnątrz i nie trzeba otwierać obudowy. Zresztą na gigabycie też czasem musiałem resetować bios, a nawet czasem sam przy bootowaniu przywracał się do starej wersji. Jedyne co gigabyte ma fajnego po LGA 2011 to wygląd PCB, ale wygląd jest dla mnie najmniej istotny.
  6. Sabera już nie mam teraz siedzię na MSI X79A-GD65 i w sumie najlepiej mi pasuje, asus ma słaby soft po windowsa i to jest chyba największa wada, jednak OC jest na asusach łatwiejsze i z pamięciami sobie najlepiej radzą. Co do dual bootów to występują w różnych sytuacjach na chyba wszystkich płytach asusa pod sb i sb-e, na maximusie pod 1155 pomagało mi czasem np. podniesienie SA, ale później przestałem się tym przejmować, bo tak właściwie w niczym mi to nie przeszkadza. A w sytuacji o której piszesz z tego co wiem to nie da się nic z tym zrobić, albo nizsze OC, albo dual booty, nie ma obejścia. Może to kwestia chłodzenia, ale jeżeli na ud5 robisz 4,5-46GHz to myślę ze na asusie rampage lub saberze spokojnie zrobisz 4,7-4,8GHz. Tak asusy szczególnie przy zabawie ramkami czasem się zapętlą, na msi też miałem już taki przypadek przy kombinowaniu z memkami.
  7. Witam, temat powoli umiera, ale nie ma się co dziwić, bo LGA2011 nie jest zbyt popularny i pewnie już nie będzie. Najgorsze jest to, że właściwie połowa płyt dostępnych pod SB-E pochodzi od asusa i wybór jest niestety bardzo ograniczony. Tak dla ożywiania tematu kilka najświeższych screenów z testów. Na początek Asus SABERTOOTH X79 + 3930K @ 4.6GHz + 16GB G.SKILL 1866 9-10-9, linx na 14GB. Chłodzenie to corsair H100. Następnie ten sam sprzęt co wyżej, ale tym razem z 32GB G.SKILL 2133 9-11-11 linx na 30GB. A teraz screeny z wyników mniej docenianej, a jednak całkiem dobrej płyty do podkręcania SB-E. MSI X79A-GD65 (8D) + 3930K @ 4.6GHz + 16GB G.SKILL 1866 9-10-9, linx na 12GB. Chłodzenie to Prolimatech Megahelm z jednyym smigłem. i to samo co wyżej, ale z 32GB G.SKILL 2133 9-11-11 linx na 27GB. Na obu płytach chodziły 2 różne 3930K, testy na msi na już mocno zaśmieconym systemie więc mniej dostępnej pamięci i wyraźnie niższe GFlopsy, ale na asusach zawsze jakoś mam więcej GFlopsów. Miałem też okazję bawić się rampagem IV extreme oraz dwoma gigabytami ud3 i ud7. Rampage tak jak saber i msi gd65, daje sobie świetnie radę z OC tych proców, ale raczej nie jest wart dopłaty. Asusy stwarzają najmniej problemów przy podkręcaniu. Na msi trzeba pamiętać o odpowiednim podniesieniu napięć (szczególnie CPU PLL) bo płyta zaniża standardowo wszystkie napięcia poza vcore. Co do Gigabyte ud3 i ud7 (inne modele z tego co widać raczej nie są lepsze) to lepiej omijać szerokim łukiem: Po pierwsze problemy ze współpracą z niektórymi klawiaturami usb (np. logitech g510, razer lycosa), które w ud7 został usunięte dopiero w biosie f10. Po drugie, na gigabytach proce kręcą się po prostu słabiej czy to rev C1 czy C2 na AC problemy miałem już przy 4,5GHz, a pełna stabilność to 4,4GHz, gdzie te same proce na asusie saber/rampage i msi spokojnie idą stabilnie na 4,6GHz, a być może więcej ale niestety ograniczało mnie chłodzenie. Pozdrawiam.
  8. Sam fakt, że masz włączony VT-x nie dowodzi działania VT-d, a własnie tej funkcji tyczy się opisywany bug. VT-d pełna nazwa "Virtualization Technology for Directed I/O", pozwalające min. na PCI passthrough. Gdzieś czytałem, że Virtualbox pozwala na funkcjoowanie PCI passthrough tylko jeżeli host jest na linux-sie, ale może się mylę, jężeli komuś udało się zweryfikować działanie VT-d to proszę o info.
  9. Proca już nie mam, z ważniejszych napięć to vtt było ustawione na szybko na 1,4v. Dla zainteresowanych większą ilością ramu, nie tylko 980/970 sobie z 3x4GB dobrze radzą. Szybki test 930+e760+12GB 2000 CL9. Kiedyś miałem bardzo dobrą 920, lepiej kręciła pamięci 3x2GB, ale z 3x4GB kościami miała duże problemy, chciała współpracować tylko na niższym oc 3-3,3GHz, a ta 930 bez problemów sobie z takimi pamięciami radzi.
  10. szybkie testy 980x na E760 + 12GB 2000 cl9.
  11. http://www.corsair.com/helpdesk/default.aspx Możesz przez tą stronę zgłosić reklamacje bezpośrednio do corsair-a. Wypełnij odpowiednie rubryki, otrzymasz maila z numerem RMA i adresem gdzie je odesłać (do Holandii pewnie).
  12. Ostatnio bardzo popularne stały się Gskill serii ECO dla 1156, ale pamiątki o takich parametrach i niskich v, były już dawno dostępne dla 1366. Tylko, nie każda płyta pod 1366 potrafi dawać napicia poniżej 1,5v. Przykład: 1650MHz 7-7-7 ~1,36v Z "ekologicznym" (jasne :wink: ) nisko napięciowym i w tym przypadku nawet chłodnym (chłodzenie AC) cepem.
  13. No pięknie, tylko pogratulować. Widzę że już do takich bclk musiałeś zostawić tylko jedna kość i wyłączyć pełne qpi, a grafa jaka? na pic? Muszę w wolnym czasie jeszcze powalczyć, jakiś zapas może jeszcze mam.
  14. Osobiście po E762 nie spodziewam się więcej, dodali kilka opcji w zakładce z napięciami, ale raczej brak większych zmian, oraz dziwnie odgięty radiator na NB, żeby TRUE wszedł w normalnej pozycji. LE to dziwna płyta z kilku przetestowanych egzemplarzy, każdy robił bclk ~228, ale to też pierwsza płyta na x58, która mi padła przy testowaniu i ubiła proca, był też asrock, który odrazy przyjechał ubity. Co do gwarancji to evga jak na razie ma wielkiego plusa, wymienili płytę z upalonym pcb (co prawda wina musiała być po stronie producenta, ale ciężko to udowodnić). Tak asus warunkowo naprawia bardzo dużo uszkodzeń z winy użytkownika, ale nawet jak wina jest po ich stronie to u nas klient nie dostanie nówki, tylko naprawioną, a to jednak przy tej cenie produktu boli. Nie wiem co evga robi z padniętymi płytami, nie podejrzewam aby wyrzucali je do śmieci, ale jednak klient dostaje ładnie zapakowaną płytę z całą zawartością pudełka, papierkami i nowym s/n i może ja sprzedać jako nówkę jeżeli już jej nie chce. Nie wiesz może czy da się taką przejściówkę zakupić osobno?
  15. wyluzuj trochę, nie widzę powodu do wyśmiewania się z innych forumowiczów, nie róbmy z forum szkoły podstawowej. ciekawe użycie słowa "uczciwe" tzn co inne płyty są oszukane? podrobione? Co do samej evga to faktycznie jest droga, ale wbrew temu co tu się pisze to jedna z najprostszych w obsłudze płyt i jednocześnie bardzo skuteczna, a czy warta ceny czy nie to już inna kwestia. Na pewno ma lepszy support w razie rma, bo płytę wymienia na nówkę bez zbędnego zadawania pytań, a np. asus u nas w kraju niestety naprawia mobasy. Być może za to się dopłaca w evga. Asusy są bardzo solidne, ale class też. Jedyne czego mi w classie brakuje to możliwość ustawienia vida dla proca z poziomu biosu, tak żeby po ręcznym ustawieniu napięcia spadało ono w idle (da sie to zrobić na dfi, na r2e chyba wprowadzono taką możliwość w nowym biosie). Nie nie mieszam się w jakieś fanboyowe kłutnie, nie wierze w żadne fenomeny widziałem już wcześniej takie wyniki na asusach i na innych mobasach. Nie miałem jeszcze styczności z r2e na b3. Sam byłem sceptycznie nastawiony do clasa, szczególnie po przetestowaniu pierwszego egzemplarza (jeszcze w czerwcu, był już na rev b3). Tak jak pisałem wcześniej testowałem kilka płyt od evga rownież dfi ut i dk, asusy (revolution 1 sztuka) oraz asrocka na tym samym procu i pamięciach i najwyższe bclk były na evga class, przypadek, szczęście? nie wiem, ale coś w tym jest. DFI było na 2 miejscu, ale na tą chwilę lepiej się trzymać z daleka od produktów tej firmy. MSI eclips plus jeszcze wydaje się być lepszą płytą od asusów, ale niestety nie miąłem okazji protestować. Jak wiesz liczy się całość: cpu, mobas, pamięci. Muszę jeszcze z ciekawości sięgnąć po jakąś starą grafę na pci. Wiele problemów z bclk na clasie to może być wina pamięci, kiedyś dla zabawy zamiast cos gt użyłem zwykłych cos 1600 cl7 na elpidzie i mimo, że same pamięci złe nie były bo robiły stabilnie 2000 9-9-9 na 1,65v to moja płyta nie chciała w żaden sposób z nimi przekroczyć bclk 220!. Pozdrawiam PS Jeszcze jedna niewątpliwa wada class to mniejsze kompatybilność z różnymi PSU niż ASUSy. Przykład mam pod ręką zalmana zm600-hp. Asusy na x58 działają z nim bez problemów, ale już dfi ut, evga class i fox br nie odpalają nawet. Class jest wybiórczy odnośnie zasiłki i pamięci, ale rezultaty w podkręcaniu cpu, mem są lepsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...