Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

1) reset biosu

 

2) BIOS wgrywasz nowy (, lub nawet ten, który miałeś, po prostu od nowa)

 

 

Jeśli problem nie ustąpił:

 

Czy sama prędkość działania USB jest normalna?

 

Aby sprawdzić czy to wina systemu, odpalić Linux'a LiveDVD/CD. Ubuntu 9.10, bez żadnej konfiguracji, na DFI DK wykrywa u mnie urządzenia PenDrive, bezpośrednio po włożeniu (mam Linux'a na dysku, nie na Cd.).

 

 

windows 7 64 bit ultimate , i wlasnie o to chodzi ze dzisiaj mi sie tak zrobilo chcialem zrobic update biosu bo wyszedl nowy ustawilem zeby czytalo z pendriva i lipa nie wystartowalo nawet z pena wiec wlaczylem kompa i zaczely sie takie cyrki , zresetowalem bios i to samo , wszystkie urządzenia ktora mam na stale podpiete pod usb dzialaja ale jak tylko chce cos nowego podlaczyc do usb to wykrywa dopiero po 5 min

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam DK X58-T3eH6 z i7 920 oraz 3x2gb cl8 (3x CM3X2G1600C8D) Corsair dominatory bodajże. Mam dość stary chyba bios z sierpnia 07/24/2009 i myśle sobie uaktualnie bo kiedys coś podkręcałem i pamięci niezbyt chciały iść na te 1600.

 

Jest tylko taki problem na stronie DFI wielkimi czerwonymi literami pisze przy biosach z listopada "Please click here for Update the "DX58DB05.ABS" first by Auto Boost system AP file when you changed BIOS version..", dwa najnowsze tego nie mają. Nie wiem za bardzo co zrobic aby sobie wgrać nowszy bios, tzn robiłem to nieraz na innych płytach ale w tym wypadku jest to trochę bardziej skomplikowane. Czy mam wpierw wgrać w bios z listopada a potem z marca czy od razu z marca?

Link do strony dfi z biosami: http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/XX_cmproddetail/XX_WbProdsWindow?action=e&windowstate=normal&mode=view

 

Co mam: pendriva który potrafi sam zabotować pod dosem, możecie mi napisać co i jak robić aby wgrać jakiś nowszy bios? (też taki stabilny z którym nie ma problemów).

 

 

Ostatni bios jest z 03/24/2010 w dwóch wersjach, zwykłej i jakiejś diamond flash z opisem jak się to robi http://www.dfi.com.tw/Upload/FAQ/CM/en_US/WinImage1.htm. Czy wystarczy że wgram tylko ten jeden plik z biosem poprzez to diamond flash nic więcej?

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko taki problem na stronie DFI wielkimi czerwonymi literami pisze przy biosach z listopada "Please click here for Update the "DX58DB05.ABS" first by Auto Boost system AP file when you changed BIOS version..", dwa najnowsze tego nie mają. Nie wiem za bardzo co zrobic aby sobie wgrać nowszy bios, tzn robiłem to nieraz na innych płytach ale w tym wypadku jest to trochę bardziej skomplikowane. Czy mam wpierw wgrać w bios z listopada a potem z marca czy od razu z marca?

Link do strony dfi z biosami: DFI LANParty:The Best OC Platform! Overclock, Motherboard, Intel, AMD

 

 

Jest to informacja dla osób używających programu 'Auto Boost system', aby wgrali profil pasujący do BIOS'u.

 

BIOS wgrywamy odrazu ten, o który nam chodzi.

 

Co mam: pendriva który potrafi sam zabotować pod dosem, możecie mi napisać co i jak robić aby wgrać jakiś nowszy bios? (też taki stabilny z którym nie ma problemów).

 

To znajdują się instrukcje, jak zrobić z PenDrive bootowalny dysk DOS:

Moge to wyjaśnićh jak potrzeba.

 

DFI Club 技術支援中心 - DFI Club技術論壇 - Intel 系列產品 問答集(FAQ)提供閱讀.不提供發表與回應. (請點選以下子論壇即可搜尋所需資料) - How to flash BIOS by USB Memory Stick Drive ?

 

Następnie należy ściągnąc BIOS, który będziemy wgrywać, w archiwum ZIP z BIOS'em jest:

-autoexec.bat - uruchamia on automatycznie awdflash.exe , który wgrywa nowy bios

-awdflash.exe

-plik z obrazem BIOS'u - np. DX58D**.BIN

 

Rozpakować to do PenDrive, restart i ustawić boot z PenDrive.

Nic nie ruszać, kiedy BIOS sie wgrywa.

Po wgraniu BIOSU, zresetować do ustawień fabrycznych, nie używać zapamiętanych profili ze starego bios'u.

 

 

Ostatni bios jest z 03/24/2010 w dwóch wersjach, zwykłej i jakiejś diamond flash z opisem jak się to robi Diamond Flash Image is unique fe Czy wystarczy że wgram tylko ten jeden plik z biosem poprzez to diamond flash nic więcej?

 

Robie zawsze tak jak wyżej. Ściągnij archiwum ZIP i rozpakuj na PenDRIVE z bootowalnym DOSEM.

 

Witam

 

Mam DK X58-T3eH6 z i7 920 oraz 3x2gb cl8 (3x CM3X2G1600C8D) Corsair dominatory bodajże. Mam dość stary chyba bios z sierpnia 07/24/2009 i myśle sobie uaktualnie bo kiedys coś podkręcałem i pamięci niezbyt chciały iść na te 1600.

 

 

Używam najnowszego BIOS'u, z 2010-03-24. Niemam żadnych problemów, pamięci Kingstone 3x2 1866c8, 1,65v.

 

 

Napięcie na RAM'y proponuje dać więcej, zamiast 1,65v. OCZ również niektóre 1600mhz niechcą chodzić na specyfikacji podanej przez producenta, na 1,65v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7 920 D0, 3x2 Corsair dominator 1600 Cl8 oraz Dfi T3eH6

 

Chciałem się pobawić wpierw puścić pamięci na 1600 i tu jest problem

 

qpi 4.8

Base Blck 200

Boot 145

Pcie 100

Dram Freq *8 1600

UnCore *16 3200

 

Cpu

SetVR Enable

Execute Disbale Bit Enable

Reszta disable

HT on

Cpu Vid 1.278-1.31

Dram 1.65-1.665

Vtt 1.31-1.34

IOH/ICH 1.17

IOH Analog 1.15

 

Turbo off, mnozniki na jakich probowalem 16, 18, 20

 

I nie idzie, próbowałem na ustawieniach pamięci auto, ręcznie wklepywałem 8-8-8-24, 9-9-9-27/28 i nie idzie wejść do systemu, wiesza sie na znaku windowsa albo w najlepszym wypadku na logowaniu.

 

Postanowiłem zrobić to samo ale na niższym blck

Base Blck 160

Boot 145

Pcie 100

Dram Freq *10 1600

UnCore *20 3200

 

reszta ta sama, nawet moznik zapodalem 16 i nic, nie chce sie zabotować.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz wporządku.

 

Dołączona grafika

 

BCLK 133

Boot-bclk AUTO

CPU PLL 1.85

 

Dram Freq *12 1600

UnCore *24 3200

 

timingi na auto lub takie jak podaje CPUID dla Twoich pamięci

 

następnie:

 

CPU VTT 1.36 - 1.41v.

DRAM bus voltage zwiększaj od 1.665 do bezpiecznie do max 1.75v.

możesz dwie ostatnie opcje w biosie na: Strong

 

To wszystko co przychodzi mi do głowy.

System chodził 24/7 z bclk 160 i pamięciami 1280mhz?

 

Mam i7 920 D0, 3x2 Corsair dominator 1600 Cl8 oraz Dfi T3eH6

 

Chciałem się pobawić wpierw puścić pamięci na 1600 i tu jest problem

 

qpi 4.8

Base Blck 200

Boot 145

Pcie 100

Dram Freq *8 1600

UnCore *16 3200

 

Cpu

SetVR Enable

Execute Disbale Bit Enable

Reszta disable

HT on

Cpu Vid 1.278-1.31

Dram 1.65-1.665

Vtt 1.31-1.34

IOH/ICH 1.17

IOH Analog 1.15

 

Turbo off, mnozniki na jakich probowalem 16, 18, 20

 

I nie idzie, próbowałem na ustawieniach pamięci auto, ręcznie wklepywałem 8-8-8-24, 9-9-9-27/28 i nie idzie wejść do systemu, wiesza sie na znaku windowsa albo w najlepszym wypadku na logowaniu.

 

Postanowiłem zrobić to samo ale na niższym blck

Base Blck 160

Boot 145

Pcie 100

Dram Freq *10 1600

UnCore *20 3200

 

reszta ta sama, nawet moznik zapodalem 16 i nic, nie chce sie zabotować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest postęp!

 

Robiłem wszystko wg twoich rad, zacząłem od cpu vtt 1.36 i podnosiłem równocześnie z vdimm od 1.665v. Napięcie cpu domyślne, pamięci parametry na auto.

 

Dochodziło do zwisu na ekranie logowania a później auto resecie przy vtt 1,36-1,38 oraz vdim 1.665-1.695v.

 

Podniosłem napięcie cpu na 1.2 i bez poprawy.

 

I nagle inny świat, system zabotował bez zająknięcia na (to ustawienia bios):

Cpu vid 1.2 (ale to miałem pare prob w ciemno ustawione)

Cpu vtt 1.40

Dram Bus 1.725v (na 1.71v był zwis na logowaniu)

 

1.725 daje odczyt 1.69v.

 

Cpuz pokazuje mi teraz (w bios wszystko na auto):

http://img52.imageshack.us/img52/7161/123qz.png

 

OOdpaliłem Linxa pochodził 4 minuty nic sie nie wieszało ale cpu temp 0.955 pokazal 95 stopni i mysle sobie cos nie tak. Mam Mugena, std wentylator wyciąga bo po stronie wtłaczającej są wysokie pamięci (tam jest pod kątem drugi dmuchający), wczoraj posmarowałem pastą Revoltec Thermal Grease Diamond (taka z pędzelkiem), wydaje mi się że dokręcone jest wszystko mocno.

 

@Zszedłem z cpu vid z 1.2 do 1.1 to nawet bios sie nie pokazał (to samo z cpu vid z 1.40 na 1.36)

 

Powróciłem do ustawień wcześniejszych lecz ustawiłem ręcznie timingi na 8-8-8-24-78 (ostatni w spd jest 41 ale cos slyszalem ze na dfi lepiej chyba 78). W każdym razie na tych ustawieniach przechodzi POST ale restartuje się przy ładowaniu windy.

 

Dalej powróciłem do BIOS i zmieniłem takie ustawienie Memory LowGap z 2048 na 1536 oraz te dwa na dole ustawienia z normal na strong. Teraz dopiero dało się wejść do systemu

http://img689.imageshack.us/img689/9296/1234c.png

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na dodany przez siebie screen.

 

CPUZ podaje, że pamięci są command rate: 2T, a ty cały czas prawdopodobnie puszczasz je na 1T.

 

Do zmiany w BIOS'ie (4 linijka od góry) na 2N.

 

Dołączona grafika

 

To moze pomóc, niemniej wydaje mi się, że będą chciały minimum 1,35v Cpu vtt.

 

Jakia jest reszta temperatur: PWM i NB?

 

 

Jest postęp!

 

Robiłem wszystko wg twoich rad, zacząłem od cpu vtt 1.36 i podnosiłem równocześnie z vdimm od 1.665v. Napięcie cpu domyślne, pamięci parametry na auto.

 

Dochodziło do zwisu na ekranie logowania a później auto resecie przy vtt 1,36-1,38 oraz vdim 1.665-1.695v.

 

Podniosłem napięcie cpu na 1.2 i bez poprawy.

 

I nagle inny świat, system zabotował bez zająknięcia na:

Cpu vid 1.2 (ale to miałem pare prob w ciemno ustawione)

Cpu vtt 1.40

Dram Bus 1.725v (na 1.71v był zwis na logowaniu)

 

Cpuz pokazuje mi teraz (w bios wszystko na auto):

http://img52.imageshack.us/img52/7161/123qz.png

 

OOdpaliłem Linxa pochodził 4 minuty nic sie nie wieszało ale cpu temp 0.955 pokazal 95 stopni i mysle sobie cos nie tak. Mam Mugena, std wentylator wyciąga bo po stronie wtłaczającej są wysokie pamięci (tam jest pod kątem drugi dmuchający), wczoraj posmarowałem pastą Revoltec Thermal Grease Diamond (taka z pędzelkiem), wydaje mi się że dokręcone jest wszystko mocno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Nowy świat*

 

Przypomnę, moim celem było puszczenie pamięci na ich nominalną prędkość przy standardowym blck. Wcześniej mi się udawało zabotować ale na niebotycznych napięciach. Oto co zrobiłem:

 

Rozkręciłem komputer na czynniki pierwsze, rozkręciłem socket, skręciłem na nowo. Odrobinka pasty revoltec diamond, poskręcane. Dodatkowo zmieniłem kolejność kostek pamięci (i myśle sobie czy to nie rozwiązało problemu).

 

Dalej ustawiłem wszystko z palca w ciemno tak jak umiałem:

cpu vid 1.25v

cpu vtt 1.23v

vmem 1.60v

blck 133

mnoznik *12/*24

+ timingi pamieci

 

(sekcja cpu set VR enable reszta disable, ht on)

 

I oto efekt:

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy jest to stabile, ale ogólnie wygląda na to że miałem jakis problem techniczny. Po 'przeglądzie' wszystko zaczyna chodzić tak jak powinno.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest prawdziwy tuning. :)

 

Tak jak pisałem,robiłeś wszystko wporządku. Przyznam się, że podejrzewałem raczej pamięci, same w sobie. Ogólnie chipset x58 może być wrażliwy na tym punkcie.

 

Screeny z biosu nie są moje.

 

W tej chwili używam profilu BCLK 155, pamięci na 155 * 12 = 1860Mhz, procesor 3,2Ghz, CPU VID AUTO, czyli 0.91 - 1.05v.

 

cpu vtt identycznie 1.23v.

 

Wporządku do codziennej pracy.

 

Mam niestety tylko takie chłodzenie procesora:

 

Dołączona grafika

 

Revoltec Pipetower, z wiatrakiem zmienionym na 120mm, dla ciszy.

 

Niechce zapeszać, ale może niedługo wodne.

 

pozdrawiam,

 

*Nowy świat*

 

Przypomnę, moim celem było puszczenie pamięci na ich nominalną prędkość przy standardowym blck. Wcześniej mi się udawało zabotować ale na niebotycznych napięciach. Oto co zrobiłem:

 

Rozkręciłem komputer na czynniki pierwsze, rozkręciłem socket, skręciłem na nowo. Odrobinka pasty revoltec diamond, poskręcane. Dodatkowo zmieniłem kolejność kostek pamięci (i myśle sobie czy to nie rozwiązało problemu).

 

Dalej ustawiłem wszystko z palca w ciemno tak jak umiałem:

cpu vid 1.25v

cpu vtt 1.23v

vmem 1.60v

blck 133

mnoznik *12/*24

+ timingi pamieci

 

(sekcja cpu set VR enable reszta disable, ht on)

 

Nie wiem czy jest to stabile, ale ogólnie wygląda na to że miałem jakis problem techniczny. Po 'przeglądzie' wszystko zaczyna chodzić tak jak powinno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić, że te nowe BIOSy są świetne.

 

Stabilne, itd, płyta, która chodziła max 205 BCLK, teraz wskakuje na 215.

 

Nowy bios LX58D429.

Podobno bardzo dobry. Może ktoś spróbuje, ja nie mogę bo mam rozłożony komputer.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jade na biosie LX58D429 to co zaobserwowalem to ze proc w stresie potrzebuje troche mniej papu

poprzednio w stresie bral 1.31-.1.32 teraz 1.29-1.3 tym samym mam 3-4 'C mniej podczas obciazenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem maniakiem OC i nie pozwala mi słabe chłodzenie, ale

 

 

Dołączona grafika

 

jak widać na granicy temperatur

 

i przymiarki na ustawienia 24/7:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forin

 

Jak na poczatek to bardzo fajne wyniki .

Powiem wiecej jak na takie chlodzenie to super osiagi , ludziska na 2x wiekszych coolerach jada na 3.9 - 4GHz

Jak Ci sie sprawuja te pamieci , ile maxymalnie idzie je pogonic ?

 

b.t.w

Napisz jak nazywa sie ten Windowsowy Gadget z infem o systemie

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Forin

Jakim cudem maż mnożnik x22 skoro 920 ma max x21 przy trybie turbo ?

 

 

Jedyne sensowne wytlumaczenie ze robile testy na jednym rdzeniu :)

 

moj robi na jednym jajku 4,5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k

 

Mam akurat dobry CPU + płyte DFI, więc sie kręci.

 

Mam nadziej sprawdzić ile będzie maxOC na lepszym chłodzeniu.

 

Pamięci działąją bez zarzutu, ale na 2000Mhz niechcą wejść przy napięciach RAM do 1,7v. Prawdopodobnie należałoby dać dużo VTT.

 

 

Forin

 

Jak na poczatek to bardzo fajne wyniki .

Powiem wiecej jak na takie chlodzenie to super osiagi , ludziska na 2x wiekszych coolerach jada na 3.9 - 4GHz

Jak Ci sie sprawuja te pamieci , ile maxymalnie idzie je pogonic ?

 

Multimeter, ściągniesz z:

 

SFKilla - Home

 

b.t.w

Napisz jak nazywa sie ten Windowsowy Gadget z infem o systemie

 

Wyłączyłem Linxa, komp przeszedł w IDLE, działał jeden zdzeń, więc wrzuciło mnożnik 22x. (Win7 tryb zarządzania energii High performance)

 

Jeśli miałbym tryb zarządzania energii na Balanced to przeszedłby na mnożnik 12x.

 

@ Forin

Jakim cudem maż mnożnik x22 skoro 920 ma max x21 przy trybie turbo ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem Linxa, komp przeszedł w IDLE, działał jeden zdzeń, więc wrzuciło mnożnik 22x. (Win7 tryb zarządzania energii High performance)

 

Jeśli miałbym tryb zarządzania energii na Balanced to przeszedłby na mnożnik 12x.

 

 

 

Swoja droga mam i7 od ponad roku , zaliczyl juz 4 systemy operacyjne XP Pro , Win7 Betka , Win7 32bit HP i Win7 x64 HP

nigdy nie widzialem zeby wskoczyl na mnoznike 22x :(

oczywiscie tryb zarządzania energii mam na High Performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to standard. Wcześniej na DK, teraz na UT. W idle, kiedy pracuje jeden zdzeń jest 22x

 

Może być to zasługa proca.

 

Tzn. 3845A-3849A batch

 

Nowe Xeon'y W3565 ,Xeon'y W3540/W3550/3570/3580 to wszystko batch 3845-3849 cpu.

 

W3570 3847A696 GEM + Asus P6T6 WS Revolution - i4memory.com - different look at memory

 

 

u mnie podobnie 920 mam juz ponad rok i nigdy nie widziałem takich cudów jak x22 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci narazie nie goniłem i nieznam ich maksimum OC.

 

Moge natomiast stwierdzić, że underclock 1333 cl6 cr1 1.52v jest linx stable. Niżej już mi sie niechce też sprawdzać.

 

Aby budzić komputer ze stanu uśpienie Sleep S3 klawiaturą USB należy obydwie zworki przestawić na tryb 5vsb. (zarówno dla usb na tyle i tego do podłączenia dodatkowo). I przestawić w BIOSie w dwóch miejscach (zakłądki: Power Management Setup oraz Integrated Peripherals/Super IO Device).

 

 

 

Forin

 

Jak Ci sie sprawuja te pamieci , ile maxymalnie idzie je pogonic ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre rezyltaty.

 

Na jakich to ustawieniach BIOSu? Tzn. zmieniałeś IOH core/PWM switch frequency/PCIe clock?

 

Moja ostatnia płyta (trzecia z kolei) nawet dobrze sobie radzi. Na w miarę niskich napięciach bez problemu robi próbkę Pi32M przy FSB 230 i prawie 231.

 

[...]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit, teraz DFI. eh

 

Wszystko to przez to, że ludzie bezmyślnie kupują tylko ASUS, GB, może MSI.

 

Jednego gracza mniej, na następny socket zapłącą państwo za płyty automatycznie 20% więcej. Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...