Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

Imho najwiecej zwrotow ubitych plyt to ma EVGA, Asus, GB. DFI do ekstremalnego to juz malo kto wykorzystuje, bo sie nie nadaja. Firma od dawna jechala na starej marce, a daleko jej bylo do topowych produktow i ludzie tego nie kupili.

 

A bezmyslne kupowanie plyt innych marek niz DFI, no prosze Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powód jest wymieniony w artykule: mała sprzedaż.

 

Inny powód to taki, że DFI nie dostawało chipsetów x58 w rewizji 13 - taka polityka Intela.

 

Trochę są sobie winni, jeśli niema płyt na półkach to jak mają się sprzedawać. Kolor theme trzeba było odrazu wystartować z czarno czerwonym, zmiana w DK X58-t3eh6-A to już było za późno.

 

W momencie startu socketu DFI miało jedne z lepszych płyt, jeśli nie najlepsze. Przy dobrym supporcie i wydaniu nowszej rewizji byłby TOP. Dla mnie to nadal jedna z lepszych propozycji i nie czuje potrzeby zmieniać, bo wszystko chodzi, jak należy. Nową płytę mam nadzieje kupować dopiero na nowy socket.

 

Zresztą, pojawia się problem, bo ASUS, Gigabyte to już prawie monopoliści, MSI nie przemawia do mnie (+big bang jest bez PCI), EVGA to wogóle droga porażka z pretensjonalnym marketingiem dla dzieci.

 

Prawdopodobna przyczyna to ogromne zwroty ubitych plyt , wiadomo ostre OC niesie za soba konsekwencje ;)

 

Teraz czas na EVGA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit, teraz DFI. eh

 

Wszystko to przez to, że ludzie bezmyślnie kupują tylko ASUS, GB, może MSI.

 

Jednego gracza mniej, na następny socket zapłącą państwo za płyty automatycznie 20% więcej. Miłego dnia.

 

Jasne. Mialem kiedys ICFX-3200 z serii Lan Party i powiedzialem sobie , ze to moja ostatnia plyta od DFI jaka kupuje.

 

Mobo bylo swietnej jakosci ale support z nowymi biosami posysal na calej linii.

 

Jak sprawdzalem wsparcie dla amd X6 na chwile przed premiera prockow to na oficjalnej stronie DFI nic nie bylo , a na DFI forum samo myslenie zyczeniowe i domysly, kiedy inni ogloszali cale tabele mobosow z obsluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI do ekstremalnego to juz malo kto wykorzystuje, bo sie nie nadaja.

 

 

Oswiec mnie ktore mobasy nadaja sie lepiej do OC ? Foxconn Bloodrage , moze EVGA bo z tego co lookam po necie

na wszystkich tych plytach oc jest porownywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie maiłem DFI ale zawsze brałem pod uwagę te płyty przy analizach.

Liczba graczy zmalała.

Niedługo prawdopodobnie liderem zostanie GB.

Asus się pogrąża ze względu na kiepskie wsparcie i serwis.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie maiłem DFI ale zawsze brałem pod uwagę te płyty przy analizach.

Liczba graczy zmalała.

Niedługo prawdopodobnie liderem zostanie GB.

Asus się pogrąża ze względu na kiepskie wsparcie i serwis.

 

GB faktycznie "cisnie" calkiem dobrze, szybko reaguja na niedoskonalosci biosow, czesto juz 2 rev potrafi cuda zdzialac. Ich plyty na 1156 cuda tworza, czyli 300 bclk oO i to jeszcze formaty matx.

 

Asus stara sie, ale tak jak piszesz czasami za dlugo trzeba czekac na jakis konkretny bios. Ludzie sie zniechecaja i kupuja cos innego, czesto wlasnie GB.

 

MSI ... produkty maja dobre, ostatnie ich mobo to ciekawe konstrukcje, ale takze czasem na sensowny bios trzeba poczekac.

 

A tytulowa DFI : ich mobo zachwycaly (ale nie wszystkie) seria na 939 byla hitem na miare swiatowa, Lan Party na i875 nie wyszla im, kolejne na socket 775 tez nie bardzo, jesli juz jakos dzialala, to trzeba bylo nad nia posiedziec miesiac zanim zaczela normalnie trybic. Mialem dwie sztuki LP, jedna na X38, druga na X48. Obie nadawaly sie do dzialania, FSB max 500, no moze 520, podczas gdy taki Asus na X38 potrafil bez kombinowania zrobic na codzien 550, o RE juz nie wspominajac, gdzie sztuki dobijaly do 650 fsb.

 

Firma od dluzszego czasu jechala na wypracowanej dawno marce, ludzie ktorzy mieli produkty DFI od dluzszego czasu, zmieniali je na kolejna ich nowosc, ktora wychodzila kilka miesiecy po wszystkich innych producentach. Produkty byly jakosci wiadomo jakiej, uzytkownicy byli nie zadowoleni, supportu nie mozna sie bylo doprosic o nowa wersje biosu ... Paleczke w oc, zaczely przejmowac Asus i GB, ludziki powoli zmieniali sprzet na ich produkty, co jak widac odbilo sie znacznie na DFI, ktore i tak za wiele nie sprzedawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Winnetou,

 

Jasne jest, że DFI nigdy nie było płytą dla każdego. Trzeba mieć pewne predyspozycje i lubić sprzęt komputerowy.

 

Osobiście kupiłem zarówno DK jak i UT używane na aukcjach na ebay.

 

DK - musiałem wyginać piny, aby chodziły wszystkie sloty RAM, Przemontowałem też chłodzenie z użyciem pasty a nie padów term.

 

UT - zaczęła dobrze chodzić dopiero na BIOSie 03/24(nowy CPU microcode, nigdy tego BIOSu nie wgrał sprzedający). Chłodzenie będę dopiero tuningował po sesji.

 

Na obu tych płytach 4ghz, stock v. Na WC mam nadzieje na underclocking.

 

O tych płytach mogę się wypowiadać. Wszystko znajdziesz w tym wątku - DFI UT/DK X58.

 

Jednocześnie nigdzie nie znajdziesz mnie, jak polecam te płyty nowicjuszowi (chociaż w sumie ja nie brałem płyt nowych z gwarancją). LCD, słuchawki na przykład napisałem, że polecam na pełnej linii.

 

Jasne. Mialem kiedys ICFX-3200 z serii Lan Party i powiedzialem sobie , ze to moja ostatnia plyta od DFI jaka kupuje.

 

Mobo bylo swietnej jakosci ale support z nowymi biosami posysal na calej linii.

 

Jak sprawdzalem wsparcie dla amd X6 na chwile przed premiera prockow to na oficjalnej stronie DFI nic nie bylo , a na DFI forum samo myslenie zyczeniowe i domysly, kiedy inni ogloszali cale tabele mobosow z obsluga.

 

Różnice BCLK 230 a 260 możesz mieć przy płycie selekt.

 

Przy normalnym zakupie statystycznej płyty w sklepie wszystkie będą chodzić porównywalnie i BCLK 215 jest fanie.

 

Pomijając fakt przydatności takich częstotliwości bclk.

 

Chocby nowa MSI Big Bang, czy R3E. Bclk 260 jest porownywalne z 230 ?

 

A ja cieszę się, że załapałem się na ostatnie DFI, wcześniej nie miałem.

 

IMO Asus dalej będzie miał największą sprzedaż.

 

Nigdy nie maiłem DFI ale zawsze brałem pod uwagę te płyty przy analizach.

Liczba graczy zmalała.

Niedługo prawdopodobnie liderem zostanie GB.

Asus się pogrąża ze względu na kiepskie wsparcie i serwis.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to kiedys uslyszalem, DFI to plyty dla masochistow ; cos w tym jest.

 

Sam lubie grzebac w sprzecie, krecic itp, ale sorry nie mam czasu na siedzenie nad plyta miesiac, jesli dostaje ja na dwa tygodnie, a w tym czasie ma ona zaliczyc 2 x bench @ ln2. Z DFI takie cos nie wyjdzie. Identycznie jak kupuje plyte dla siebie, ma ona dzialac z procem, na zalozmy 4GHz, a reszte sobie doszlifuje w czasie. Oczywiscie bierzemy pod uwage plyty nie tanie, jakimi sa ( byly ) DFI. Raz trafilem na plyte, nad ktora spedzilem dobre 2 miesiace : D975XBX2, ale zaczela dzialac jak nalezy. Takie same sa wlasnie DFI, aczkolwiek nie kazdy ma na to czas, checi i jak pisales predyspozycje ;)

 

Nie napisalem takze, ze polecasz komus te plyty, ja rowniez tak nie robie, bo wiem z czym to sie wiaze.

 

Bclk 260 na finalnej sklepowej wersji, plyta nie selekt. Kwestia ustawien, dobrego biosu i nie potrzeba na to bylo miesiaca. Przydatnosc pomijam tak jak mowisz.

 

Kwestia sprzedazy hmm nie pracuje, ani dla GB, ani dla Asus'a, czy tam MSI, wiec procentowy udzial rynku naprawde mnie nie interesuje. Jesli na pierwszym miejscu bedzie Asus, ale MSI bedzie mialo dla mnie lepsza propozycje, to kupie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekend. To realny czas jaki góra mogłem spędzić nad DK.

 

2-3 godzin. Nad UT.

 

Robiłem dokładnie to co napisałem.

 

W miesiąc to myśle, że można przelutować wszystkie układy, jeśli jest się masochistą, aby miesiąc nad płytą siedzieć( lub dwa).

 

Nigdy nie interesowałem się extremeOC, ale tylko 24/7 OC i mogę potwierdzić, że te DFI, które miałem okazje się pobawić są OK.

 

Jeśli chodzi o ekstrim...BCLK 260 na płycie sklepowej.. piszesz, polecasz do ekstrim oc: R3E - jest temat dla tego modelu - nauczaj nas... bo jednak chyba nie w każdym przypadku.

 

Dodam jeszcze, na potwierdzenie tego co pisałem, że w momencie premiery była to absolutnie jedna z najlepszych płyt X58 powiem, że była to - Best Motherboard of Computex 2009 - a więc równo rok temu. Tymbardziej szkoda, że nie doczekaliśmy sie nowej rewizji.

 

No wlasnie jak to kiedys uslyszalem, DFI to plyty dla masochistow ; cos w tym jest.

 

Sam lubie grzebac w sprzecie, krecic itp, ale sorry nie mam czasu na siedzenie nad plyta miesiac, jesli dostaje ja na dwa tygodnie, a w tym czasie ma ona zaliczyc 2 x bench @ ln2. Z DFI takie cos nie wyjdzie. Identycznie jak kupuje plyte dla siebie, ma ona dzialac z procem, na zalozmy 4GHz, a reszte sobie doszlifuje w czasie. Oczywiscie bierzemy pod uwage plyty nie tanie, jakimi sa ( byly ) DFI. Raz trafilem na plyte, nad ktora spedzilem dobre 2 miesiace : D975XBX2, ale zaczela dzialac jak nalezy. Takie same sa wlasnie DFI, aczkolwiek nie kazdy ma na to czas, checi i jak pisales predyspozycje ;)

 

Nie napisalem takze, ze polecasz komus te plyty, ja rowniez tak nie robie, bo wiem z czym to sie wiaze.

 

Bclk 260 na finalnej sklepowej wersji, plyta nie selekt. Kwestia ustawien, dobrego biosu i nie potrzeba na to bylo miesiaca. Przydatnosc pomijam tak jak mowisz.

 

Kwestia sprzedazy hmm nie pracuje, ani dla GB, ani dla Asus'a, czy tam MSI, wiec procentowy udzial rynku naprawde mnie nie interesuje. Jesli na pierwszym miejscu bedzie Asus, ale MSI bedzie mialo dla mnie lepsza propozycje, to kupie MSI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekend to czas jaki mogles spedzic nad mobo i dzialala ona w pelni stabilnie, z taktowaniami jakie sobie zalozyles, ale pewnie byla jeszcze mozliwosc paru MHz wiecej, to juz bylby drugi weekend, z czego moglby sie zrobic miesiac majac do dyspozycji tylko sob-niedz. 2-3 godziny na UT hmm wiekszosc opcji raczej na auto, jak mozna sie domyslac, bez sprawdzenia czy one daja cos, czy nie. Wnioskuje to po "interesuje mnie oc 24/7". Skoro dziala tak jak sobie zalozylem, to jest ok. Ja tez tak twierdze, ale w poczatkowej fazie, czyli zaraz po zakupie, nastepnie szukam kolejnych ustawien, ktore dadza pare MHz wiecej, czy MB/s odczytu/zapisu. A to nie trwa dzien, czy dwa. Z tego co piszesz, mozna wnioskowac, ze Twoje DFI, to dopiero modele z X58 ? Jesli tak, to ciekawe jak szybko poradzilbys sobie z wczesniejszymi modelami, z cala pewnoscia Ultra-D szybko by Ci z rak jadla, tak samo jak i875 LP. Temat upadku serii LP nie rozbija sie o ich ostatnie modele, ale o caloksztalt, na co sobie sami "zapracowali".

 

 

 

Nie polecalem, a jedynie wymienilem R3E jako dobra mobo do oc, a 260 bclk poszlo na plycie MSI.

 

Imho Ty masz swoje zdanie nt. produktow firmy DFI i ja takze, sa za i przeciw. Jesli chcesz mozemy nadal wymieniac poglady dotyczace tytulowej firmy, oraz jej konkurentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale to ważna informacja.

DFI wydała nowy beta bios 15/06/2010 z zmienionym mikrokodem dla CPU.

Jest okazja przetestować w weekend.

Pomimo, że DFI wycofuje się z produkcji płyt komercyjnych to jednak daje wsparcie użytkownikom.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z 12 GB pamięci dowodzą, że nasza płyta bardzo dobrze sobie radzi i z taką konfiguracją.

Pamięci jak w sygnaturce.

 

 

Bogactwo jak ktos potrafi toto wykozystac , mnie by zapasilo 6GB zeby poszlo na 1900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ,mam do was pytanie odnośnie dfi lp ut x58 ,ostatnio zakupiłem model z rewizją ( R.AB3 ) nie wiem czy to ma znaczenie w overclockingu ,ale dla mnie jest ważna każda odpowiedź na ten temat,widziałem płyty z Rewizji A51 / A52 / miałem sam kiedyś z AC0.

 

2 sprawa nie wiem czy dfi się skończyły układy zasilające Volterra ,ale moje mają oznaczenia CPL-4-50 18CH0 I. są płyty z nazwą sekcji zasilania CPL-4-50 14CH0 I / jak i CPL-4-50 16CH0 I.

 

wszystko chodzi o to ,czy produkcja płyt z pod koniec roku 2009 i początek 2010 są trwałe i wytrzymałe do OC tak jak te pierwsze rewizje? ,nie wiem czy ryzykować i próbować sprawdzić możliwości mojej i7 920 D0 ,na Ga-X58 ud4p podkręciłem go na niespełna 4.6ghz ,ale płytka już nie starczyła ,bo bclk jest chyba ograniczone ,ale widziałem zmodowane Biosy i lecieli na 238bclk ,teraz nadeszła pora na dfi

 

proszę o szybka odpowiedź ,szczególnie zwracam się do Forina i Atomela ,posiadacie płyty dfi od dłuższego czasu i myślę że mi pomożecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

procek stabilnie działał dopiero jak ustawiłem napięcie qpi/vtt na 1.28v ,jak było 1.24v lub 1.26v była zawiecha systemu i bsod .myślę że 15 min testu ustawionego na wysoki priorytet jest dobrze ,dalej nie ma sensu testować stabilność jest 100% napięcie vcore:1.285v w biosie(idle),w stresie 1.248v ,myśle żę to ładny wynik ,narazie są to początkowe próby testowania mojego procesora i nowej płyty z gwarancji :) na wieczór zapodam coś jeszcze :D

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ,mam do was pytanie odnośnie dfi lp ut x58 ,ostatnio zakupiłem model z rewizją ( R.AB3 ) nie wiem czy to ma znaczenie w overclockingu ,ale dla mnie jest ważna każda odpowiedź na ten temat,widziałem płyty z Rewizji A51 / A52 / miałem sam kiedyś z AC0.

 

2 sprawa nie wiem czy dfi się skończyły układy zasilające Volterra ,ale moje mają oznaczenia CPL-4-50 18CH0 I. są płyty z nazwą sekcji zasilania CPL-4-50 14CH0 I / jak i CPL-4-50 16CH0 I.

 

wszystko chodzi o to ,czy produkcja płyt z pod koniec roku 2009 i początek 2010 są trwałe i wytrzymałe do OC tak jak te pierwsze rewizje? ,nie wiem czy ryzykować i próbować sprawdzić możliwości mojej i7 920 D0 ,na Ga-X58 ud4p podkręciłem go na niespełna 4.6ghz ,ale płytka już nie starczyła ,bo bclk jest chyba ograniczone ,ale widziałem zmodowane Biosy i lecieli na 238bclk ,teraz nadeszła pora na dfi

 

proszę o szybka odpowiedź ,szczególnie zwracam się do Forina i Atomela ,posiadacie płyty dfi od dłuższego czasu i myślę że mi pomożecie

 

W sumie przez moje ręce przeszły 4 płyty Ut X58 -t3eh6.

Pierwsza to R.A56, następna (i obecna) AB0, oraz AC0.

Najlepsza była pierwsza a najgorsza AC0 (najgorzej wykonana). Układów zasilających nie widziałem ale bardzo możliwe, że robili oszczędności. Na R.A56 spokojnie dawałem powyżej 1,4V na procka wersji C0.

Teraz mam AB0 i układy grzeją się bardzo mocno z uwagi na termopad pod blokiem wodnym. Zamierzam go zmienić na MX2 i pojechać podobnie jak na pierwszej płycie.

 

Masz dobrego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przez moje ręce przeszły 4 płyty Ut X58 -t3eh6.

Pierwsza to R.A56, następna (i obecna) AB0, oraz AC0.

Najlepsza była pierwsza a najgorsza AC0 (najgorzej wykonana). Układów zasilających nie widziałem ale bardzo możliwe, że robili oszczędności. Na R.A56 spokojnie dawałem powyżej 1,4V na procka wersji C0.

Teraz mam AB0 i układy grzeją się bardzo mocno z uwagi na termopad pod blokiem wodnym. Zamierzam go zmienić na MX2 i pojechać podobnie jak na pierwszej płycie.

 

Masz dobrego procka.

 

dzięki :) wiesz co atomel mam na płycie przekreślone R.AB0 i jest nalepiona naklejka R.AB3 ,czyli chyba coś jest ulepszone ,przynajmniej tak mi się zdaję ,płyta jest obecnie bardzo stabilna ,teraz nie mam czasu na testy kolejne ,ale jutro z rana coś puszczę z 4.5ghz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Moja jest rewizji A56, jeśli dobrze patrze. Jest stara jak świat, mam ją ze stanów, jak ją odebrałem miałą wgrany bios z początku 2009.

 

Płyta jest 100% stabilna.

 

2 rzeczy:

-Napięcie VTT ustawiam o 0.2 wyższe - aby było 1.33v musze nastawić 1.53v w BIOSie. - to mi właściwie nie przeszkadza

-na 4.5 GHz przy obciążeniu zmienia mnożnik z 21x na 20x. Jeszcze sobie z tym nie poradziłem. Jakieś pomysły?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

kuzio, ładne wyniki, jaki batch procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, odkryłem że bios z dnia 15.czerwiec.2010r nie jest stabilny z moją płytą ,byłem zmuszony wgrać 4.29.10 i o to wyniki:

 

Dołączona grafika

 

wszystko jest na ustawieniach "auto" ustawiłem jedynie bclk:180mhz i timingi zmieniłem na cl7 puściłem occt za ponad 45min i zero zawieszenia ,napięcia jedynie skakały od czasu do czasu w SG ,a i jeszcze jedno pytanie mam problem z płyta tzn. jak jest 100% obciążenie to piszczy i skrzezce coś około miejsca gniazda procesora ,tak jakby kondensatory lub coś innego.czy to jest normalne mam się tym przejmować? płyta jest nowa i mam ja drugi dzień :)

 

jutro ,tzn dziś sprawdzę ile pójdzie bclk procka ,może macie jakieś propozycję jakie napięcia i ustawienia zapodać?

 

#batch: zapodam przy okazji zdejmowania coolera :D

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie:

--Set VR Current Limit Max: Enabled

 

-na 4.5 GHz przy obciążeniu zmienia mnożnik z 21x na 20x. Jeszcze sobie z tym nie poradziłem. Jakieś pomysły?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...