Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść ,dziś udało mi się przekroczyć 220bclk ,o 1 mhz :D zapewne była to wina ustawień biosu ,ale ważne że policzyło próbkę super pi 1m niżej obrazki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Nie wiem czy to wina słabego zasilacza , ale napięcia mi skaczą i są zawyżane ,jak widzicie bios 1.48vcore i pod windą jest podniesione na 1.52v ,a specjalnie wyłączyłem opcje vdroop nie wiem co jest grane jutro podjadę do sklepu kupić miernik i się okaże ,płyta tak samo nadal piszczy ,dowiedziałem się że do wina słabego zasilacza ,i sekcja dfi potrzebuje dużo Amperów ,a moj seasonic ma łącznie 34a na 2 liniach.

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie zostawić to na auto czy ustawić ręcznie

 

szczerze mówiąc ,lepiej żeby w płytach dfi było ustawione na wszystko na sztywno ,tryb auto wypada słabo w porównaniu do ręcznego ,dlatego poszczególne opcje timingów też trzeba ustawiać ręcznie żeby komputer był 100% wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy dfi czy vtt 1,34 jest bezpieczne do użytku 24/7

 

nie chodzi tutaj o płytę a o procesor.

1.34V to na luzie.....

przy twoich ustawienaich pewnie poniże 1.3V styknie. Trzeba potestować.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 3 płyta z kolei padła wczoraj ,w ogóle nie startowała ,było czuć coś przypalonego z okolicy sekcji zasilania,dziś ją odesłałem i poprosiłem o zwrot kasy. jacekcz warto brać r3e? dobre mozliwości oc względem dfi? i jak jakość wykonania ,czy może lepiej coś od evga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 3 płyta z kolei padła wczoraj ,w ogóle nie startowała ,było czuć coś przypalonego z okolicy sekcji zasilania,dziś ją odesłałem i poprosiłem o zwrot kasy. jacekcz warto brać r3e? dobre mozliwości oc względem dfi? i jak jakość wykonania ,czy może lepiej coś od evga

 

3 z kolei ? Może przesadzasz z napięciami... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej z dokręcaniem radiatora chłodzącego PWM :D ,chociaż w tej co miałem ostatnio to oryginalnie nic nie ruszałem i dobrze trzymała tempy,ale i tak padła ,nie wiem zastanawiam się nad tym asusem r3e ,bądź x-power od msi? ,czy znów się poświęcić dla DFI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście napisałem kolesiowi od którego kupiłem płytę żeby zwrócił kase ,ale coś długo to trwa ,ma dużą sprzedasz na allegro i pewnie ma zawroty głowy hyhy:D ,ale napisał że jutro da znać .chociaż sam nie wiem co kupić ,ta dfi szczerze znudziła mi się ,zapomniałem jedynie kombinować z mhz na PCIEx przy 101 botuje mi 221bclk ,pewnie jak bym dał 110 mhz pciex to ponad 230 bym zrobił ,lecz teraz celuje w asusa r3e albo evga classified chociaż do evgi nie jestem przekonany bo jest już przereklamowana ,tak samo r3e ,ale z opini innych dobra płytka.to wszystko rozstrzygnie sie jutro ,możliwe że zostane przy dfi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI to dobra płyta dopóki nie kombinuje się z sekcją PWM w tym z blokami wodnymi na tą sekcję. Za duże ryzyko.

Oczywiście można dawać termopady ale wtedy mowy nie ma o silnym OC.

Swoją drogą mogli to fabrycznie lepiej rozwiązać. Dotyczy to większości nowych płyt i bloków full cover. Sprawdzałem i chyba wszystkie firmy od takich bloków oferują wraz z nimi termopady.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmienię dopiero jak będzie nowa podstawka i nowe procesory. Do tego czasu rozwiną się USB3 i STA3. Więc rok można przeczekać tym bardziej, że biosy są już dopracowane.

Zamierzam chłodzić wodą tylko NB i częściowo przez rurkę cieplną sekcję zasilania demontując tylko częściowo fabryczne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja nowa płytka z jakiej rewizji jest i powiedz mi czy piszczy coś tobie z sekcji zasilania,może się skuszę znów na dfi

 

mam pytanie atomel twoim zdaniem warto brać coś innego niż dfi czy nie? cały czas myślę nad classified i rampage 3 i nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam mały problem ze swoją DFI UT X58-t3eh8. Problem polega na tym, że aby załączyć płytę główną (kompa) muszę najpierw wyłączyć zasilanie na zasilaczu, potem włączyć zasilanie na zailaczu i dopiero teraz mogę nacisnąć guzik power. W innych przypadakach mogę sobie naciskac guzik nawet 100 razy i nic. Wygląda na to, że na płycie nie może być żadnego napięcia od ostatniego wyłączenia komputera. Mam te mobo od roku i nie miałem z nim nigdy problemów. Dziś sprawdziłem płytę na innym zasilaczu i dalej to samo. Odłączałem wszystko prócz pamięci i procka i dalej nic. Wszystko wskazuje na to, że mi się mobas popsuł. Reset biosu nie pomaga. Procek nawet nie był kręcony. Wentylacja też dobra jest. Temperatury w normie jak na powietrzu.

Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja nowa płytka z jakiej rewizji jest i powiedz mi czy piszczy coś tobie z sekcji zasilania,może się skuszę znów na dfi

 

mam pytanie atomel twoim zdaniem warto brać coś innego niż dfi czy nie? cały czas myślę nad classified i rampage 3 i nie wiem czy warto

 

Płyta rewizja AB2 tak jak poprzednia. Na poprzedniej bezproblemowo osiągałem FSB 230 MHz na niskich napięciach. Na poprzedniej i na obecnej nic mi nie piszczy.

Tutaj porównanie bloczków: tylko NB i full cover:

Dołączona grafika

 

Wersja tylko z NB wygrywa z blokiem full cover i termopadem.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj wstępne rozgrzewanie gulfa:

 

Dołączona grafika

 

@narciarz: może obadaj jaką masz ustawioną opcję bootowania w biosie.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie koledzy,gdzieś czytałem na tym forum że pod płyty dfi,foxconn i evga trzeba dobierać zasilacze ,bo na niektórych w ogóle płyty nie działają ,ja planuje zmienić sobie mojego seasonica na tego XFX XXX 650W XFX 650W XXX 85% SPRAWNOŚĆ ODPINANE KABLE BARDZO MOCNY - Produkt - Sklep Komputerowy Bachcomp.pl ,podobno jest technicznie jak seasonic maoą podobną budowę elementów ,czytałem recenzje tego zasilacza i twierdzą że jest super .warto kupić za 325zł? czy zasilacze Corsair będą lepszym wyborem pod DFI ( jutro dostane ostateczną odpowiedź ,narazie płyta jest na reklamacji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...