Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście znów zostaje przy dfi ,koleś odkrył że to z mojej winy padły płyty i wysyła nową ,dowiezdiałem się od DDR2 ze rewizje ab2 ab3 padają zazwyczaj po 2 miesiącach ,nie wiem jak to odebrać ,dfi chyba pomyślało i nie wypuszczało by na rynek takiego modelu płyty;)

 

odnośnie zasilaczy jakie firmy pod dfi dobre ,zeby nic nie piszczało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem bios 826. Miałem problemy z widocznością AHCI przy podkręcaniu. Wróciłem do 615.

 

Zasilacze sprawdzone na płycie to Tagan BZ 1100W i BeQuiet 1200W. Nic nie piszczy :rolleyes:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios LX58D908. Jest to prawdopodobnie poprzednia beta. Wgrałem sprawdziłem i jest OK.

 

Na tym biosie na szybko z marszu sprawdziłem max FSB z gulfem i uzyskałem bez problemów 225 MHz:

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem nową płytke r.ab2 wszystko oki po za nie osiągnięciem 221bclk ,zastosowałem te same ustawienia jak na poprzedniej dfi i nie chce się uruchomić 220 bclk bootuje normalnie ale po wyzej już schody nie wiem jakie ustawienia zastosować ,pomoże ktoś? dodam ze zmieniłem karte na 8500gt i zasilacz bequiet 450w s6 - linia +12 ma obciążalność do 432w takze styka ,ale na 4.2ghz znów jest piszczenie.

 

atomel ile dawałeś na pcie mhz? i zmieniałeś napięcia "ICH" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem:

PCI-E 112 MHz

IOH/ICH 1.1V Voltage: 1.19 V

IOH Analog Voltage: jeden stopień wyżej od deafult.

 

 

Tutaj masz ustawienia, na których koleś z XS miał FSB 245 MHz ale lepiej nie próbuj bo spalisz płytę bez odpowiedniego chłodzenia:

 

Voltage Setting

O.C. Shut Down Free: Enable O.C.S.D.F

CPU VID Control: 1.55

CPU VID Special Add Limit: Enabled

CPU VID Special Add: Auto

Vcore Droop Control: Disabled

DRAM Bus Voltage: 1.920v

DRAM PWM Switch Frequency: +30 %

DRAM PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU VTT Special Add: AUTO

CPU VTT Voltage: 1.60v

VTT PWM Switch Frequency: -30 %

VTT PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU PLL Voltage: 1.80v

IOH/ICH 1.1V Voltage: 1.31v

IOH Analog Voltage: 1.30v

ICH 1.5 Voltage: 1.7v

ICH 1.05V Voltage: 1.05v

DIMM 1/2 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

DIMM 3/4 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

DIMM 5/6 DQ/DQSTB Bus VREF: -00.0%

ADDR/CMD VREF Control: Enabled

x DIMM 1/2 ADDR/CMD Bus VREF: 90

x DIMM 3/4 ADDR/CMD Bus VREF: 90

x DIMM 5/6 ADDR/CMD Bus VREF: 90

CPU QPI Drive Strength: Strong

IOH QPI Drive Strength: Normal

 

 

 

Exit Setup Shut down: Mode 2

O.C. Fail Retry Counter: Enabled

O.C. Fail CMOS Reload: Disabled

 

PPM Function: Enabled

Turbo Mode Function: Enabled

1 core Max Turbo Ratio: 22x

CPU Non-Turbo Clock Ratio: 20x

 

* BCLK/UCLK/QPI Controller Settings *

QPI Control Settings: disabled

QPI Link Fast Mode: disabled

QPI Frequency: auto

CPU Base Clock (BCLK): 245 Mhz

Boot Up CPU Base Clock: 225

PCIE Clock: 112 Mhz

DRAM Frequency: x8

UnCore Frequency: x18

 

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ustawień spróbuję póxniej teraz ważniejsza sprawa ,zawyżanie napięcia przez soft ,multimeterem zawsze tak o ,jeżeli jest napięcie CPU 1.3v(bios) - 1.32v(cpuz) - multimeter jest taka wartość jaką ustawiłem w biosie czyli 1.29/1.3v VTT 1.31v (bios) - 1.34(SG) - multimeter 1.3v pytanie komu ufać? ,w takiej sytuacji trudno wybrać dobre ustawienia do OC.

 

osiągnięcie wartości BCLK po wyżej 210 mhz na mojej nowej płycie jest w ogóle jakimś skandalem ,wszystkie podobne ustawienia z poprzednich płyt i cały czas jest kod CF w książce kodów na wyświetlaczu jest napisane że to problem z pamięcią ram ,wgrywałem 3 biosy inne oczywiście i nadal to samo ,coś poradzicie? czy od razu mogę stwierdzić że mam kiepski model i nie chcę wbić powyżej 210bclk? proszę o waszą radę co zrobić ,może to wina karty graficznej albo czegoś innego ,chociaż w moim konfigu zmieniła się tylko karta graficzna ,próbowałem na 3 innych zasilaczach i też to samo ,karte graficzną wkładałem do 2 zielonych slotów ,ale bez zmian ,płytka bardzo fajna po za zawyżanym napięciem w sofcie i niskim bclk ,płyta w ogóle mi nie botuje na niskich mnożnikach typu x17 i w dół

 

Help Me! :rolleyes:

 

EDIT: możliwe jest że płyta ma słabszy chipset x58? i dlatego nie chce więcej wycisnąć z procka czy nie? ,dziś sprawdzę płyte na patriotach i nowej karcie ,mam nadzieję ze pomoże jak nie to bede ma maxa wkurzony :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215 ładnie zabotowało ,jakieś postępy są ,jedynie co mnie dziwi że na innym modelu trzeba się bawić z ustawieniami ,trzeba trochę posiedzieć przy płycie ,wiecej bclk nie sprawdzałem ,nie wiedziałem jakie ustawienia

post-179777-092837600 1285253481_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn? atomel?

 

jeszcze 2 wyniki daję:

 

pamięci z 800mhz na 1050mhz nie wiem czy stabilnie ale próbke superpi policzyło ,płyta daje znak że dobrze trzyma pamięci na kościach samsunga

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1408562

 

a tutaj valid 226mhz ,próbowałem wejść do windy z 230 ,ale za mało było vtt ,dawałem 1.61v i dodałem troche i było prawie 1.7v na vtt i 1.6v na cpu ioh na 1.39v ,pamieci na 1.75v nom i tyle procek mam słaby ,chociaż te 4,2ghz wygląda obiecująco ale dalej już sa schody

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1408509

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy teście max FSB warto poluzować pamięci tzn. najniższy mnożnik, CL 9-9-9-27 oraz inne timingi auto lub max luźne ustawione ręcznie aby zobaczyć czy kontroler w procku nie jest wąskim gardłem.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj już płyta nie chce wstać z ustawieniami na 225bclk mnożniki i timingi w tej sprawie nie pomagają ,jedynie uncore na 4300mhz podskoczyło

 

ustawienia: vcore 1.45v bios / vtt: 1.52 bios / ioh 1.17v bios / vdimm 1.75v bios ,SG zawyża mi napięcia DMM pokazuje takie jak ustawiłem w biosie ,płytka idzie na wymianę w tym tygodniu może trafie na szczęśliwą sztukę <_<

post-179777-025747400 1285599459_thumb.jpg

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,ale płyta mi zawyża napięcia i dziwnie się zachowuje przy starcie ,peceta wyłączę i na drugi dzień muszę czekać z 2 minuty ,bo pokazuję się kod 8.8. i restarty , z tym kodem ,dopiero po minucie wskoczy na CF i dalej C1.... i już działa normalnie .do tego nie pójdzie więcej na qpi fast mode niż 215bclk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z Validator 3.1

 

z pomocą setfsb.

 

atomel jak miałeś swoją 920 to też miałeś tak że jak procek był zimny to potrzebował niższych napięć na vtt i cpu? u mnie jest dziwna sprawa ,jade jeszcze na starej płycie 225mhz botuje normalnie przy mnozniku x12 procka. możliwe ze mam słabego procka ,sam już nie wiem ,testowałem mojego brata i7 ,nie chciał ruszyć na tej płycie powyżej 215mhz na slow i fast mode próbowałem i nic.

 

płytka jest dobra do fsb ale trzeba dużo kombinować kilka napięć źle i płyta startuje z 8.8. na czele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...