Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

atomel@ mowisz o tych 4-pinowych zlaczach 5v/12v power ? jedno przy pierszym porcie PCI-E a drugie przy trzecim porcie PCI-E ? bo jeśli tak to nie mam ich zasilanych nie miałem nawet pojęcia ze trzeba to zrobić :)

ps. szukam kabla którym mógłbym to zasilić i nie moge znaleźć takiego cuda to pewnie musi byc cos takiego jak przejściówka z molexa na 4 pin, gdzie kupiłeś taki kabel ?

 

moze cos takiego http://allegro.pl/rozdzielacz-zasilania-molex-1m1f-fdd-i1279968656.html

 

kuziu@ i co wykombinowales z karta ? ( tylko ze u mnie wszystko sie wlacza mam FF

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... po około 20 miechach ciągłej pracy o 4 w nocy moja DFI LANParty UT X58 T3eH8 przypomniała mi o sobie puszczając chmurę śmierdzącego jak diabli dymu z palonego laminatu. Jednym słowem zdechła :(

Mam nadzieje że proc się został. Czy koledzy wiedzą czy serwis wymienia na nowe czy dają inne w zamian. Ewentualnie co by tu innego kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O serwisie to nie wiedziałem.... kiedyś extrememem bodajze zajmowało sie tymi płytami. W zwrot kasy coś cięzko mi uwierzyć.. to by było zbyt piekne :)

 

@Ilear

 

Kupiłem w Pcprojekcie w lutym zeszłego roku. I z tego co wiem to właśnie ten extrememem sie serwisowaniem ich płyt zajmowal. Zresztą nawet dziś ze sklepem gadałem czy by sie nie dało bezpośrednio do nich zwrocic bo nie ma sensu odsyłać do Krakowa jak tamtych mam pod reką. W poniedzialek bede wiedzial czy mi sie uda na miejscu z pominieciem sklepu temat ogarnac.

Edytowane przez robson241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 230 MHz nie jest to prawda. Miałem 4 płyty. Teraz mam Lotes 228MHz a najlepszy wynik miałem na Foxconn 230 MHz na rozsądnych jeszcze napięciach.

Możliwe, że na ekstremalnych napięciach i częstotliwościach występują jakieś różnice ale nie jest to rekord, który mnie interesuje dla procka z odblokowanym mnożnikiem i raczej nie będę tego na razie sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze teraz mam foxconn i z tym bclk jest tragedia ,chciałbym takiego dfika zeby zrobił takie same taktowania na pełnym qpi i to mnie najbardziej boli ,bo inne płyty mnie nie interesują ,na dfi się najwięcej da wycisnąć miałem gigabyte i asusa obie były dobre ale do bclk i taktowań pamięci wymiękają ,nie wiem jak z evga classified mimo że ma 10 faz takich jak w dfi czyli cyfrowych to według mnie nie jest ona lepsza od ut x58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuziu

Może coś w tym jest jednak z Lotes. Pobawiłem się trochę biosem dla większego bclk. Osiągnąłem 246 MHz.

Te asusy, gigashity i EVGA jednak się chowają :lol2:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem od wczoraj, którego nie czaję zupełnie i mega liczę na Waszą pomoc bo aż mam ochotę wzywać jakiegoś speca bo dosłownie nie wiem co się dzieję:/

Otóż z uwagi na to, że musiałem użyć pci-e x1 to przez blok wodny musiałem przełożyć grafę w inny slot. Wszystko pięknie: karta przełożona, nowa w pci-e x1 założona i ... BIOS przestał wykrywać 6gb ramu tylko 4gb :) Bez sensu prawda? No ale właśnie tak jest. Co ciekawe Windows 7 widzi pełne 6gb, ale pisze, że do użycia jest tylko 4gb - tego już zupełnie nie czaję. Wszystko oczywiście stabilnie chodzi sobie grzecznie na 4Ghz (200mhz), a pamięci tylko na 1600mhz więc bez jakichś przesadnych przegięć. Robiłem resety (na twardo z wyjęciem baterii też). Przemianki kostek i wszystkie możliwe konfiguracje. Tradycyjnie pamięci działają u mnie tylko w zielonych slotach w przeciwnym razie mam C1.

Pamięci to G.Skill Trident 3X2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem od wczoraj, którego nie czaję zupełnie i mega liczę na Waszą pomoc bo aż mam ochotę wzywać jakiegoś speca bo dosłownie nie wiem co się dzieję:/

Otóż z uwagi na to, że musiałem użyć pci-e x1 to przez blok wodny musiałem przełożyć grafę w inny slot. Wszystko pięknie: karta przełożona, nowa w pci-e x1 założona i ... BIOS przestał wykrywać 6gb ramu tylko 4gb :) Bez sensu prawda? No ale właśnie tak jest. Co ciekawe Windows 7 widzi pełne 6gb, ale pisze, że do użycia jest tylko 4gb - tego już zupełnie nie czaję. Wszystko oczywiście stabilnie chodzi sobie grzecznie na 4Ghz (200mhz), a pamięci tylko na 1600mhz więc bez jakichś przesadnych przegięć. Robiłem resety (na twardo z wyjęciem baterii też). Przemianki kostek i wszystkie możliwe konfiguracje. Tradycyjnie pamięci działają u mnie tylko w zielonych slotach w przeciwnym razie mam C1.

Pamięci to G.Skill Trident 3X2GB

 

 

Mógłbyś pokazać screena z win7 z menadżera zadań ta zakłada wydajność gdzie pokazuje zużycie pamięci / cache itd.

 

Dzięki.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem od wczoraj, którego nie czaję zupełnie i mega liczę na Waszą pomoc bo aż mam ochotę wzywać jakiegoś speca bo dosłownie nie wiem co się dzieję:/

Otóż z uwagi na to, że musiałem użyć pci-e x1 to przez blok wodny musiałem przełożyć grafę w inny slot. Wszystko pięknie: karta przełożona, nowa w pci-e x1 założona i ... BIOS przestał wykrywać 6gb ramu tylko 4gb :) Bez sensu prawda? No ale właśnie tak jest. Co ciekawe Windows 7 widzi pełne 6gb, ale pisze, że do użycia jest tylko 4gb - tego już zupełnie nie czaję. Wszystko oczywiście stabilnie chodzi sobie grzecznie na 4Ghz (200mhz), a pamięci tylko na 1600mhz więc bez jakichś przesadnych przegięć. Robiłem resety (na twardo z wyjęciem baterii też). Przemianki kostek i wszystkie możliwe konfiguracje. Tradycyjnie pamięci działają u mnie tylko w zielonych slotach w przeciwnym razie mam C1.

Pamięci to G.Skill Trident 3X2GB

 

w żółtych bankach płyta nie będzie tobie działać w trybie 3x2 ,do takiej konfiguracji są zielone sloty ,żółte możesz zapełnić wtedy gdy masz komplet czyli wszystkie sloty zapełnione i wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żółtych bankach płyta nie będzie tobie działać w trybie 3x2 ,do takiej konfiguracji są zielone sloty ,żółte możesz zapełnić wtedy gdy masz komplet czyli wszystkie sloty zapełnione i wszystko śmiga

 

nie no to ja wiem:) dlatego piszę, że działa tylko w zielonych, żeby pokazać, że już wszystko co można było zrobiłem łącznie z użyciem żółtych slotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "msconfig" pamięć maksymalna ustawiona na "0" i odznaczona powinna być.

 

OT: do zrzutów ekranu polecam "gadwin printscreen"

koniec OT

 

 

dobra, dzięki - sprawdzę w domu

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej vcore i/lub QPI.

Spróbuj 9-9-9-x

Sprawdź czy proc dobrze siedzi w sockecie.

 

Czy proc siedzi w sockecie??? To on może w ogóle działać jak nie styka z którąś z nóżek? 0_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Czy proc siedzi w sockecie??? To on może w ogóle działać jak nie styka z którąś z nóżek? 0_0

 

Oczywiście, że tak. Przecież masz co najmniej pare nóżek od zasilania itd itp. Jak jedna nie styka to spoko, bo pozostają te, które stykają. Chociaż czasem można mieć pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że problem pojawił się po przełożeniu grafy do innego slotu pci-e.

Dlatego w biosie ustawiłbym na sztywno "startowanie" z tego właśnie slotu pci-e, to po pierwsze, a po drugie DFI ma coś takiego jak "memory lowgap" - pobaw się tym

Dołączona grafika

Kiedyś czytałem, że trzeba się tym "bawić" przy zainstalowanych kilku gpu (sli, cx) bo wtedy potrafi płyta "zeżreć" troszkę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...