Skocz do zawartości
Gość XBiT

Athlon Am2 4200+ A 9600gt/3870hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy mój procesor AMD AM2 4200+, wykorzysta w pełni kartę graficzną MSI GeForce 9600GT 512MB DDR3 1ns 740-760/2100 OC lub PCI-E GAINWARD RADEON HD3870 512MB 256BIT 3870?

 

Reszta to bybyła: Zasiłka Fortron 450W oraz 4GB Ram.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez O/C mam duże temperatury, a dotego nigdy się w to nie bawiłem i jednak chyba ta opcja odpada. (a do ilu się ten 4200+ AKA 2.1GHZ kręci?)

 

pozdr

 

Na innym forum doradzili mi tak:

Wykręć proc do 2.6-2.7ghz i kup 3870.

Nie baw sie w zmiany procesora, bo to bez sensu.

 

W jakiej cenie ten 9600gt? Jak tańszy to można brać,

bo jak droższy od 3870 to nie bierz.

 

3870 jest wydajniejszy przy wyższych rozdzielczościach, ale bez AA

Za to 9600gt nadrabia przy włączonym AA.

Jeżeli grasz na rozdzielczości 1600x1200(1680x1050), to lepiej brać 3870.

Bo w najnowszych grach, będziesz zmuszony do wyłączenia AA, nawet z 9600gt.

A więc, Gram na rozdzielczości max. 1440x900 (19' Samsung T190), więc chyba lepiej wziąć 9600GT?

 

Obie karty w IDENTYCZNEJ cenie 379zł.

 

Więc co wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 9600GT i procka podkręć. A co do temperatur to sprawdź czy radiator nie jest zakurzony i go ewentualnie przeczyść. Dotknij też radiator palcem czy jest ciepły, bo programy lubią pokazywać błędne temperatury. Mi np pokazuję czasem że na procu mam -3*....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

tu radzilbym sie zastanowic wystarczy popatrzec na obie karty pod wzgledem wydajnosci ati ma wiecej shaderow ale niedopracowane stery choc pod koniec roku penie beda dobre stery do tej karty ktore podniosa jej wydajnosc 2wu-krotnie i beda bic na łeb 9600gt ktore ma mniej shaderow i nowsze stery niewyciagnal juz mocy z tej karty wiec rozwaz ta decyzje czy karte chcesz miec na kilka lat czy na rok, a procka 4200 mozesz wykrecic do 5800 ale radzilbym chlodzenie zmienic przy tym na standardowym daleko niezajdziesz najwyzej do 5400. powodzenia i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...