Skocz do zawartości
bartek46op

Problem Z Wgraniem Dd-wrt Do Dir-300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postępuję wg. tej instrukcji: ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentat...24_20080520.pdf

 

Zatrzymałem się na punkcie 9: "Uruchom telnet na adres 192.168.20.81 na port 9000. Zobaczysz znak zachęty loadera RedBoot– RedBoot>"

 

Ustawiłem u siebie statycznie ten adres IP jak zalecają (chyba dobrze robię):

Dołączona grafika

 

Uruchomiłem potem tftpsrv.exe, wyłączyłem zasilanie i chciałem uruchomić telnet programem Putty:

Dołączona grafika

 

I potem pokazuje mi sie drugie okno (to zaznaczone) i w tle słyszę dźwięk błędu (windowsowy) i nic mi się nie pojawia żaden error itp i w oknie tez nic się nie pojawia:

Dołączona grafika

 

 

Co ja robie źle? Jak mam w końcu te oprogramowanie do tego routera wgrać? :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja jest jakaś wadliwa, prawda jest taka, że w tym D-linku bootloader pozwala na dostęp do siebie tylko przez określony czas. Jest to około 1 sekunda po 5 sekundach od włączenia do prądu.

 

1. Wyłączyć router z prądu.

2. Skonfigurować adres IP karty tak jak w instrukcji.

3. Podłączyć kabel sieciowy do WAN portu routera.

4. Nie naciskać reset.

5. Właczyć router i w ciągu nie więcej jak 5 sekund spróbować połączyć się po telnet przez putty, tak jak w instrukcji.

 

Jednym słowem zapomnijcie narazie o tych 30 sekundach.

 

Powinno zaskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób lgolebio prawie działa :] Znalazłem inny, przynajmniej na mój router: patrzymy na stan połączenia sieciowego w Windows, kiedy przestanie pobierać IP (pojawi się napis: połączono), natychmiast klikamy na \\\"Open\\\" w putty. Po kilku razach na pewno się uda.

 

Rozwiązałem jeden problem, pojawił się następny: W oknie TFTP Server, po uruchomieniu polecenia load ap61.ram oraz go, pojawia się kilka błędów (ponoć się nie przejmować), później napis: \\\"RRQ started, accessing ap61.ram\\\". I na tym niestety koniec... Co znów źle?

 

EDIT:

 

Wystarczyło zamknąć putty i postępować dalej wg kroków z instrukcji. Teraz mam DD-WRT, ale za nic w świecie nie mogę skonfigurować internetu - pingi nie przechodzą. Ani na automatycznym ustawieniu pobierania DNSów/IP itd, ani na wprowadzonych ręcznie (MAC sklonowany). Wgrałem wersję sp1 + https://secure.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php...20109%2Fdir300/ .

 

 

Co dziwne:

 

Po wgraniu DD-WRT z routerem dzieją się dziwne rzeczy. Np przestaje odpowiadać na polecenie http://192.168.1.1. Co jeszcze dziwniejsze: gdy wyłączę zasilanie i włączę je ponownie (przy podłączonych kablach WAN i LAN) internet jest chwilę...po czym znika :| Szczerze mówiąc, jestem już blisko powrotu do oryginalnego firmware...

Edytowane przez frmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do panelu www i zrób czyszczenie pamięci. Load factory defaults.

 

Jeśli to nie pomoże to zaloguj się po telnecie do dlinka i wpisz.

To jednak nie przez router, tylko ukochaną Vistę. Kiedy połączę się przez WiFi, wszystko działa jak powinno. Na reszcie komputerów, gdzie jest zainstalowany XP, po podłączeniu przez kabel nie ma żadnych problemów.

 

Dzięki wszystkim za pomoc! DD-WRT wymiata w stosunku do standardowego firmware :) Nawet QoS chodzi.

 

BTW, bartek46op, udało Ci się zainstalować DD-WRT u siebie?,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na Viście flashowanie działało, ale później przez kabel już się skubaniec połączyć nie chciał, jestem skazany na WiFi, przynajmniej tak długo, aż nie dojdę o co może chodzić Viście. A co do flashowania, to miałem te same problemy, co Ty tak długo, aż nie zmieniłem metody (właściwie czasu) uruchomienia putty. Rób to natychmiast po tym, jak komp pobierze Ci adres ip (najpierw jest, że kabel sieciowy jest odłączony, później, że pobiera adres IP, później, że połączono. Jak tylko wyskoczy, że połączono, uruchamiaj TFTP na putty). Spróbuj parę razy, uda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się:

Ten sam problem, tylko potrzebuję zrobić to w drugą stronę, czyli pozbyć się dd-wrt i wrzucić oryginalny firmware.

 

Na PC 2 sieciówki (nie działa na obu + trzecia w U100), wyłączony firewall, adres ustawiony na sztywno 192.168.1.2/255.255.255.0. Połączenie sieciówka - wan. Strona konfiguracyjna się nie ładuje (chociaż nie wiem czy powinna nawet), nie dochodzi ping, putty nie mogę uzyskać nic więcej niż zielonego prompta, tak jak na screenach na początku topicu.

 

Próbowałem metodami zamieszczonymi tutaj, znalazłem nawet jakiś skrypt, który puszcza pinga w pętli i kiedy dojdzie, włącza putty. No, ale skrypt się nie wykona do końca, skoro ping nie dochodzi...

 

Teraz w środku siedzi ostatnie stabilne sp1, wcześniej było najnowsze presp2. Restartowany setki razy, samo dd-wrt jako tako działa, ale ma spore problemy z dhcp (3-4 razy w ciągu dwóch dni nie był w stanie przydzielić poprawnego adresu + wchodzi na stronę konfiguracyjną "kiedy-mu-się-chce").

 

Any ideas? ;)

 

btw. do przeflashowania w drugą stronę, putty powinienem odpalać z TFTP w tle? Chociaż i tak na tym etapie nie ma to znaczenia, skoro nie dochodzi ping :/

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się wgrać to DD-WRT. Zaktualizowałem do tego najnowszego z lutego ;] Jest spoko. Teraz tylko tak, coś mam poustawiać czy nic nie potrzeba? WiFi wyłączyłem, hasło i login zmieniłem.

 

edit...

za wcześnie pochwaliłem... teraz mam inny problem - gdy próbuje dostać się do panelu przez http://192.168.1.1/ strona sie ładuje i ładuje, po chwili rozłącza mi połączenie, na routerze zapala się WiFi [mimo że jest wyłączone], nie ma neta i nie mogę się dostać do panelu... ma ktoś pomysł? jak zrestartuje router to przez chwile mam net i wsio ok ale gdy chce się dostać do panelu to się zaczyna.... chyb a jednak wrócę do fabrycznego, nie sprawiał problemu i kiedyś na nowo spróbuje dd-wrt ;(

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...