Skocz do zawartości
Yozue

Czy Warto Wymieniać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie długo planuję paru części w kompie, i chciał bym Was zapytać o o nich myślicie.

 

Obecnie posiadam:

- cpu: AMD Athlon64 6000+ 3.1GHz

- mobo: Asus M2N-E bios 1401

- ram: 2x PATRIOT DDR2 2GB 800MHz cl4

- gpu: ASUS EAH4850 625/998@730/1165 gpu 1.21v

- hdd: SEAGATE 500GB ST3500630AS SATA II 16MB

- zasilacz: EVER Silver 420W

 

Zamierzam wymienić płytę i zasilacz.

- Gigabyte MA790GP-DS4H - 499zł

- Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S - 275zł

 

Co myślcie o w/w płycie i zasiłce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żaden podzespół nie narzekam, komp mi pracuje stabilnie praktycznie przez 24h, nie wyłączam go, nie resetuje ( system Vista ). W najbliższym czasie przyjdzie mi karta SAPPHIRE HD 4870 TOXIC, niedawno wymieniłem cpu, z 3500+ (mam go dalej) na 6000+ oraz pamięci z 2x 1GB Kingston 667MHz ( mam je dalej ) na 2x PATRIOT DDR2 2GB. Czyli została mi kupa sprawnych ale nie używanych części. Po wymianie płyty na nową, stara razem z w/w zostanie spożytkowana przez brata. Gigabyte wybrałem dlatego że szukałem czegoś tylko z chipsetem AMD 790GX (wraz z SB750), planuje za parę miesięcy wymienić cpu na Phenoma II, poza tym płyta musiała mieć przynajmniej jedno złącze PCI-E 1x ( pod Asus Xonar ) umiejscowione tak aby karta dźwiękowa nie blokowała mi dwu slotowej grafiki.

 

Zasilacz murze wymienić bo kabel z wtyczką 4pinową ( do zasilana cpu ) jest za krótki (37 cm), w mojej obudowie zasilacz jest na dole. Pentagram na ten kabel o długości 53cm, wiec nawet uda mi się go ładnie ułożyć :)

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu zmiany płyty. Lepiej oszczędzaj kase na płyte ale pod Intela i przy wymianie proca na intelowski. No chyba że nowe phenomy będa rewelacyjne.

Intel, hmmm, nie dziękuje, zostaje przy amd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że stanąłem przed podobnym dylematem to podepnę się pod wątek :)

Obecnie posiadam:

MB: Asus M2N-E

CPU: Athlon X2 4850E

GPU: Radeon 4670

RAM: 4 GB Goodram Dual 667 Mhz

Dysk jakiś Samsung na SATA 250 g nie pamiętam modelu a zasilacz Chieftec 350W.

 

Zestaw ma już kilka lat ale ostatnio procek udało mi się okazyjnie zmienić na X2. Czy opłaca się teraz wymienić płytę główną na coś nowszego? Myślałem o wymianie płyty na M3A78 Asusa, ale nie wiem czy to ma sens. Będzie widać jakiś poprawę szykości działania w przypadku wymiany MB? Zestaw nie jest i nie będzie kręcony służy głównie jako media center, chociaż czasami też odpalę jakąś gierkę.

 

Dziękuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to płyta i zasilacz już na pokładzie :D .

 

Pierwsze wrażenia ? Zasilacz cichutki jak cholera, a płyta przepiękna :lol2: W końcu moje ramy odżyły, jak na razie chodzą na 1040 MHz CL5 2.3V (260MHz*12) cpu-z validator, prockiem na razie się tak pobieżnie pobawiłem, ciężki z niego zawodnik. Max stabilne jakie udało mi się ustawić to ok 3.3GHz. Ale jeszcze go pomęczę (muszę tylko wymienić boxa na coś większego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...