Skocz do zawartości
johny82

Anomalie Ram'u - G Skill F2 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Oto problem:

Mam dwa komplety G. Skill F2 HZ 6400. Jeden z nich zachowuje się bardzo dziwnie. Na standardowym napięciu (ok. 1,9 V odczyt z płyt) - M/B nie wstaje na żadne sposoby. Metodą prób i błędów odkryłem, że przy rzeczywistym Vdimm = 2,24 V komp da się uruchomić, ale:

1. włączenie - czarny ekran, nic się nie dzieje. Pochodzi chwilę, więc wyłączam go przyciskiem Power.

2. włączenie - j.w. albo mignie myszka USB i nadajnik od klawiatury, nadal czarny ekran. Czasem płyta rozpoczyna procedurę odzyskiwania BIOS'u.

3. włączeni - przygody z mignięciami albo normalny start.

4. włączeni - na ogół zawsze odpala normalnie.

Potem mogę katować pamięci do woli i czym się da i nie ma żadnych problemów. Nawet chwilowe wyłącznie kompa nie powoduje problemu z restartem. Dopiero jak wstaję rano i wykonuje ponowny rozruch - kicha.

Producent zaleca dla nich przy 400 MHz 2,1 V, ale czy możliwe, żeby poniżej nie dały rady wstawać?

Może ktoś na pomysł - o co może chodzić?

Config:

AMD Athlon X2 5600+ EE

Asus Crosshair

2 x 1GB G Skill F2 HZ(normalne) + 2 x 1GB G Skill F2 HZ(jakieś dziwne)

PCPower&Cooling Silencer 750 W.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz co na to producent plyty glownej to raz

dwa to czy nie podkreciles?moze cl za niskie - napiecia to i tak za duze bo powinno na def dzialac przy 1.8 - ale mialem kiedys geil ultra kal i bez dwoch woltow te pamieci byly do tylka...

zmienilem na duzo lepsze adaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz co na to producent plyty glownej to raz

dwa to czy nie podkreciles?moze cl za niskie - napiecia to i tak za duze bo powinno na def dzialac przy 1.8 - ale mialem kiedys geil ultra kal i bez dwoch woltow te pamieci byly do tylka...

zmienilem na duzo lepsze adaty

Podkręciłem - obecnie chodzą na 928 MHz 6-4-4-4, ale nie w tym rzecz. Zachowują się tak samo - nie ważne czy przed czy po O/C. Co do napięć - producent zaleca dla nich 2,1 V przy 400 MHz, a na necie ludzie podchodzą na nich pod 3,0 V, więc trochę z tym 1,8 V przesadziłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...