Skocz do zawartości
Aroux

Prośba O Pomoc W Zbudowaniu Zestawu Za 1200 - 1400 Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cały problem wziął się z tego, iż dziecko dostało grę na prezent. Niestety na starym komputerze nawet nie ruszyła. Dlatego właśnie chcę kupić nowy komputer.

Pytałem w kilku sklepach - niestety w każdym słyszałem inne sugestie i rady, powodowane pewnie chęcią sprzedaży zalegającego sprzętu. Dlatego zwracam się do Was forumowicze z gorącą prośba o pomoc, gdyż na pewno mi dobrze doradzicie.

 

Tak jak napisałem w temacie, na zestaw chcę wydać 1200 - 1400 zł. Komputer będzie służył do gier i multimediów.

Ze starego komputera chciałbym wykorzystać nagrywarkę DVD i dysk twardy, które mają około 1,5 roku, więc raczej nie ma konieczności kupowania nowych.

Zakupy zrobię w Apollo, tylko tak jak wyżej napisałem, chciałbym już przyjść z gotową listą, a nie zdawać się na "pomoc" sprzedawcy.

 

Zanim napisałem posta starałem się trochę rozeznać temat i chciałbym kupić kartę grafiki GeForce 9800 GT (tylko zastanawiam się czy 512 MB czy 1 GB), pamięć 2x2 GB 800 MHz (Kingston czy jakaś inna firma?). Czy to dobry wybór czy ew. zastosować coś innego, no i co z całą resztą: jaki procesor (myślałem o 2 rdzeniowym - 3 GHz), płyta, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Monitor tez chcesz nowy czy masz juz ? (mozesz uzywac tv jesli masz dobrego lcd)

2. 1 gb to troche za duzo jak mysle do takiej karty, po za tym grafiki wykorzystuja ram do rozdzielczosci, wiec zalezy jaki masz monitor.

3. dzis siedzialem kupe czasu na stronach roznych sklepow i esc.pl jest tansze od apollo ;P ale to tylko sugestia.

4. tu ;P

Potem znow pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Monitor tez chcesz nowy czy masz juz ? (mozesz uzywac tv jesli masz dobrego lcd)

2. 1 gb to troche za duzo jak mysle do takiej karty, po za tym grafiki wykorzystuja ram do rozdzielczosci, wiec zalezy jaki masz monitor.

3. dzis siedzialem kupe czasu na stronach roznych sklepow i esc.pl jest tansze od apollo ;P ale to tylko sugestia.

4. tu ;P

Potem znow pytaj.

1. Mam Samsung SyncMaster 940 nw

2. Myslałem "tak na przyszłość".

3. Apollo mam w Tarnowie.

4. Zestaw za 1200.

Procesor - E 5200 ma częstotliwość 2,5 GHz. Czy nie wybrać coś szybszego.

Płyta - Co oznaczają te symbole przy płytach G31M-S2L, bo sprzedawca z Apollo goroąco zachwalał płytę Gigabyte GA-P31 DS3L.

RAM - Różnica pomiędzy Kingstonem a Goodramem?

Zasilacz - (zasilacz w zestawach oznacza obudowę z zasilaczem?) Propozycja z Apollo ModeCom HARRY 500W. Jak to porównać z Modecom MC-350ATX 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na miejscu to rzeczywiscie lepiej. Teraz tylko sprawa tego czy na stronie dostepnosc jest tylko sklepu internetowego czy placowek w miastach tez. Wiec najlepiej gdybys wiedzial co maja, i co sa w stanie zamowic ;P

Kolejne polecane procki to juz koszt 500 zl ;/ choc nie twierdze ze za mniej nie bedzie czegos rozsadnego. Odliczyc hdd i dvd i mozesz wziąć 9800 tylko pytanie czy proc bedzie z nim optymalnie pracowal. Ale to juz nie moja dzialka, ja tylko wyludzilem wiecej informacji ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Do tego monitora starczy karta z 512mb spokojnie.

3. Sam mam apollo ale w Rzeszowie ale przy zakupie nowego komputera wybieram albo esc albo agito poniewaz mimo to ze ich nie mam na miejscu to koncowa suma rozni sie nawet o 200zł wiec mysle ze warto by sie zastanowic czy by nie kupic w sklepie internetowym.

4. Jeśli masz dysk i nagrywarke to odejmij cene nagrywarki i dysku i wtedy bedziesz mogl dolozyc do innych rzeczy.

 

Co do płyty GA-P31-DS3L to naprawde fajne mobo tyle ze nie obsluguje dwustronnych pamieci i dlatego wsadzisz do niej tylko 2x2gb, a plyta G31-S2L spokojnie powinna ci wystarczyc E5200 ma duży mnoznik wiec nie musisz martwic sie o OC.

 

Procesora nie trzeba szybszego bo to naprawde dobry procek bije na glowe AMD a jesli biedziesz bawil sie w OC to duuuuuuuuzo zyskasz, dlatego wart

 

Ramy jednym słowem bierz goodramy i tyle, pamietaj w jednej kosci tak jak masz w zestawie u Miguela

 

Zasilacz nie patrz sie nawet na tego harry bierz oddzielnie obudowe i zasilacz a Modecom MC-350ATX 2.0 bedzie najlepszy dla ciebie tylko przypadkiem nie bierz Feela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym:

 

Procesor: Intel e5200

Płyta: Gigabyte GA-P31 DS3L

Pamięć: 2x2GB GoodRam CL5

Grafika: Jakiś GeForce 9800GT (np. Palit)

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S

 

Całość wychodzi w granicach 1200zł - wystarczy tylko ustawić FSB przynajmniej 240 procesorowi i będzie pracował z prędkością 2x3,00Ghz (e5200 osiąga przeciętnie 3,4Ghz)

 

Jak chcesz trochę więcej wydać to zamiast karty graficznej 9800GT proponuję szybszego Radeona HD4850 - dopłata około 150zł

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój budżet nie jest potężny, szczególnie że ceny znacznie wzrosły w wyniku zawalenia się kursu USD-PLN i EUR-PLN. Ten E5200 (2,5GHz) możesz mieć za 290zł, a E8400 (3GHz) jest za 620zł. Sam oceń czy chcesz naciskać na E8400. Dodatkowo E5200 świetnie się podkręcają, uzyskasz bez problemu 3.0GHz wzwyż. Co do pamięci, Goodram produkuje pamięci co najmniej równie dobre jak Kingston. A niektórzy twierdzą, że nawet lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że poważnie zastanawiałem sie nad procesorem AMD Athlon 5600+. Naturalnie po tym co napisaliście wybiore Intela, ale czy można jakoś porównać te dwa procesory?

Edytowane przez Aroux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...