Skocz do zawartości
boxer

Zasilacz Z Mocną 12v Ok 600w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje zmienić wysłuzonego Chiefteca 410W na coś mocniejszego z myslą o 2 kartach graficznych. Potrzebuje jakis zasilacz w cenie około 300-330 zł.

 

Wymagania:

-mocna linia 12V

-dobre trzymanie napięć

-cichy, niełsyszalny do kompa przy którym spię (SilentPC)

-na 2-3 lata żeby posłuzył w planach 2 karty graficzne na pokładzie

- najlepiej z wentylem 12 cm (jesli będzie 14 no to trudno)

 

Prio : cisza na cewkach , wentyl drugorzędny ale też musi być cichy z regulacją automatyczna rpm

 

Prosze o opinie głównie interesują mnie:

 

1. OCZ MODXSTREAM PRO 600W http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...92,cpsrc,ceneo/

 

2. OCZ StealthXStream 600W http://zenfist.pl/ocz-stealthxstream-ocz60...fd644687e91775b

 

3. ENERMAX Pro82+ 525W http://zenfist.pl/enermax-pro82-epr525awt-...25w-p-2097.html

 

Skłaniam sie do 1 i 3.

 

Co sa warte zasilacze OCZa , jak z jakoscia tego Enermaxa linia 12V wyglada na bardzo mocną z tabliczki 480W na 12V i 25A na linię jak na 525W :blink: . Gdzie jest haczyk jesli jest

 

Czekam na opinie od uzytkowników i speców.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocz Stealth jest wydajny i stabilny, używałem go kilka miesięcy ale jest głośny. Jak chcesz coś naprawdę dobrego i cichego to kup sobie Tagana BZ-Piperock 500 (600W przekroczy Twój budżet) jest praktycznie niesłyszalny, wentylator prawie się nie kręci i jest tak zimny że aż miło ;)

 

Inna sprawa, że żaden z wymienionych przez Ciebie zasilaczy nie ma 2x6+8 pin więc jeśli Twoje karty wymagają więcej niż jednej wtyczki PEG to musisz poszukać wyższego modelu.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagana BZ-Piperock 500 (600W przekroczy Twój budżet) jest praktycznie niesłyszalny, wentylator prawie się nie kręci i jest tak zimny że aż miło

 

Również nie mogę powiedzieć złego słowa o Taganie. Obecnie to będzie mój 3 TAGAN (tym razem 900W) seria BZ. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BuMeL za opinię, nie zwróciłem uwagi na te wtyczki wczesniej, jednak budżet jest dość napięty. Ten Tagan co podałeś jest ciekawy chociaż jedynie na 500W by mnie było stać. Nie wiem czy mocy starczy 432W na liniach 12V mój szef cft ma 440W na 12V.

 

Miałes może doczynienia z modelem OCZa ModXStream 600W. Chodzi mi głównie o jego głosnośc na cewkach i V wenyla.

 

i jeszcze taki model doszedł

 

be quiet! Straight Power BQT E5-550W (550W) co o nim sądzicie jak z głośnością jego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem OCZa ModXStream SLI 600W i muszę przyznać że to dobry zasilacz pod względem trzymania napięcia ale strasznie głośny (przynajmniej ten co ja miałem) wymieniłem go po miesiącu na Tagana TG600-BZ 600W i teraz jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosny pod względem pracy wentylatora czy piszczenia cewek?

 

edit:

 

doszedł jeszcze be-quiet E6-500W (12v:480W) dośc mocna linia 12v 12V1: 25A 12V2:18A . Uciągnie GTX 280 ??

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wentylatora - wystarczyło go przytrzymać aby sprawdzić, być może to wina tego egzemplarza ale miałem wrażenie że startuje on na max obrotach bez względu na obciążenie. Był to naprawdę denerwujący dźwięk, a nie jestem maniakiem ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedł jeszcze be-quiet E6-500W (12v:480W) dośc mocna linia 12v 12V1: 25A 12V2:18A . Uciągnie GTX 280 ??

Powtarzam sie ale coz ;)

 

Moj ponad dwuletni Chieftec GPS-400AA-101A @ 700RPM

 

+12 V1: 14A, +12 V2: 15A

Obciążenie dla linii +12V: 348W

 

ciagnie:

c2d e8400@4GHz 1.3v

Foxconn P35a-s

GeForce 280 GTX

4x 2gb ddr2 @ 900MHz 2v

4x Seagate 80gb 2.5" (raid 0)

1x Samsung 3.5" 1TB

xfi + dvd-rw + fdd + bambetle na usb

 

wydaje mi sie, ze skutecznie rozwialem Twoje obawy ;)

 

Rozumiem, ze chcesz osiagnac cisze kupujac mocniejszy zasilacz co za tym idzie nie bawic sie w FAN SWAPa ale pytanie czy taki mocarz jak be-quiet E6-500W (12v:480W) pociagnie pojedynczego 280gtx..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze chcesz osiagnac cisze kupujac mocniejszy zasilacz co za tym idzie nie bawic sie w FAN SWAPa ale pytanie czy taki mocarz jak be-quiet E6-500W (12v:480W) pociagnie pojedynczego 280gtx..

Tak z ta myśla robię zakupy żeby wentyl krecił sie wolno (zapas mocy i dobra sprawnośc zasilacza = chłodny zasilacz i wolno krecący sie wentyl). Kwestia głosnych cewek w be-quietach chyba nie ma miejsca.

 

Rozwiałes moje obawy o zapas mocy powyższym postem. Faktycznie juz wczesniej o tym pisałes, czytałem ale zapomniałem :razz:

 

Dzięki.

 

A mocniejszy zasilacz przyda mi sie do budowy zestawu z dwoma kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że masz za mało pieniędzy, żeby spełnić wszystkie wymagania.

 

Być może będe chciał sprzedać swojego Anteca Neopower 650. Myślę, że pieniądze w jakich chciałbym go sprzedać mieszczą się w zasobności Twojego portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mocniejszy zasilacz przyda mi sie do budowy zestawu z dwoma kartami graficznymi.

Moim zdaniem, prawda jest taka, ze bardzo malo uzytkownikow, ktorzy planuja kiedys dolozyc druga karte - robi to w przyszlosci ;)

 

Na ogol konczy sie na wymianie karty na nowsza i mocniejsza ale niekoniecznie pobierajaca wiecej W (np. 8800gtx -> 280gtx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostanę przy be-quiet Straight Power E6-500W.

 

Kupuje tylko tyle ile mi aktualnie potrzeba. Jak znam siebie to pewnie skończy sie na tym że nigdy nie dołoże drugiej karty. Ten neopower 650W by sie u mnie zapewne tylko nudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

@boxer

 

Na Twoim miejscu bym wybierał między enerkiem a bq, z tym że jednak wybrałbym osobiście enermaxa (miałem kiedyś za czasów A64 3500+ s939 jednego - EG495AX-VE - prawie 1,5 roku - później poszedł na Allegro - nie do zajechania był) - 425W pro82+ to mój drugi enerek, naprawdę pożądne zasilacze.A co do bq, też są bardzo OK - tylko że mi sp 450 padł po 1,5 roku :) (wymienili mi za dopłatą na enerka pro82+ 425W właśnie).

 

Jak zawsze, wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dylemat ponieważ obecny zasilator (HX520) zaczął niedomagać :sad: Wymagania mam podobne co autor tematu z tym, że mile widziane również modularne okablowanie. Gdybym mógł kupić w PL bym się nie zastanawiał i wybór padłby na Enermaxa Modu82+, ale w UK panuje posucha i strasznie ciężko dostać wersję 625W :sad: Więc szukam różnych opcji. Czy ktoś słyszał coś o zasilaczach Coolermaster? Są np. tu http://www.overclockers.co.uk/productlist....&subid=1103 Kto jest producentem i jak to się zachowuję? :? Również myślę o tych OCZ np. ten http://www.overclockers.co.uk/showproduct....0Power%20Supply :? Ogólnie to jestem otwarty na propozycję w kwocie do powiedzmy stówy :wink: Dodatkowe moje wymaganie to takie aby do ok. 200-250W (czyli takie idle/low power 3d) był niesłyszalny tzn. wentyl powinien mieć do 600rpm :) Jak macie jakieś pomysły to podpowiedzcie :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali cos musi byc nie tak z tym Corsairem albo w sygnaturce nie podajesz aktualnego/pelnego konfigu.

 

Toz ten HX520 ma 480W na lini +12V. Moj wysluzony, ponad dwu latni Chieftec GPS-400AA-101A @ 700RPM ma "zaledwie" 348W i ciagnie bez zajakniecia:

 

c2d e8400@4GHz 1.3v

Foxconn P35a-s

GeForce 280 GTX

4x 2gb ddr2 @ 900MHz 2v

4x Seagate 80gb 2.5" (raid 0)

1x Samsung 3.5" 1TB

xfi + dvd-rw + fdd + bambetle na usb

 

250W to moim zdaniem nie idle / low power 3D a pelne Performance 3D np. w GTA4 ;)

 

Przepraszam - wiem, ze dosc czesto powtarzam sie z tym moim GPS-400AA ale pragne uswiadomic ludziom roznice miedzy komputerem a czajnikiem elektrycznym ;)

 

Z drugiej jednak strony, skoro ciagle to robie - znaczy, ze malo kto to zauwaza ;)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, że coś jest nie tak :wink: Ale nie bardzo mam inne wyjście. Na gwarę go nie pośle, bo działa! Z tym, że chwilowe spadki lini +12V do 11,5V "trochę" mnie martwią :wink: Wiem, że Corsair ma tabliczkę jaką ma, ja po prostu nie bardzo chce ryzykować :) Co do tych 250W to faktycznie trochę na wyrost, bo teraz w idle ciągnie jakieś 120W, ale mniej wymagające gry potrafią obciążyć zestaw do tych 200W, a wtenczas grafa jeszcze nie suszy :D I dobrze by było aby zasilacz również siedział cicho :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Tak z ta myśla robię zakupy żeby wentyl krecił sie wolno (zapas mocy i dobra sprawnośc zasilacza = chłodny zasilacz i wolno krecący sie wentyl). Kwestia głosnych cewek w be-quietach chyba nie ma miejsca.

 

Rozwiałes moje obawy o zapas mocy powyższym postem. Faktycznie juz wczesniej o tym pisałes, czytałem ale zapomniałem :razz:

 

Dzięki.

 

A mocniejszy zasilacz przyda mi sie do budowy zestawu z dwoma kartami graficznymi.

A na co Ci dwie karty,skoro jedną z ledwością wykorzystasz?

Kolegom będziesz się chwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - wiem, ze sie dosc czesto powtarzam sie z tym moim GPS-400AA ale pragne uswiadomic ludziom roznice miedzy komputerem a czajnikiem elektrycznym ;)

 

Z drugiej jednak strony, skoro ciagle to robie - znaczy, ze malo kto tego zauwaza ;)

Slow ja zauważyłem :wink: i o moc zasilacza dzięki Tobie się już nie martwię

 

Ostateczny wybór padł na BeQuiet E6-550W bo 500-tek u mnie nie ma na wsi. Miałem brać Enermaxa Pro82+ 525W ale wolałem miec gwarę na miejscu.

 

Dzięki wszystkim za pomoc napiszę jak sie sprawuje i jak z głośnością jego.

 

 

 

 

A na co Ci dwie karty,skoro jedną z ledwością wykorzystasz?

Kolegom będziesz się chwalić?

Wyjdź! bo nic nie wnosisz tym stwierdzeniem do tematu :-| Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już w kompie tego BeQuieta

 

Dołączona grafika

 

Zasiłka ma wady i zalety.

 

+ :

 

- dobrze trzyma napięcia ok. 11.98-11.96v idle/stress mierzone miernikiem na molexie

- dobrze rozplanowane kable (do mojej Rebel 9 pasuje idealnie)

- rzepy, opaski, śrubki dodatkowe czarne do obudowy (na plus zaliczam)

- dzieki rzepom i dobrym rozplanowaniu wiązek jeszcze nigdy nie miałem takiego porządku w budzie jak teraz (modularne okablowanie było by zbędne w moim wypadku)

- nie piszczy na razie idle/stress (ale parę godzin dopiero chodzi)

- fajnie wyglada ten lustarzny metal

- imo dobra jakośc wykonania i spasowania części

-prawie nie ma radiatorów w środku :blink: w porównaniu z Szefem, wyższa sprawność i mniej sie grzeje, chociaz powietrze pod Orhtosem wypada z zasiłki dośc ciepłe

- wtyczki do 2 wentyli z (regulacja obr pewnie) nie miałem czasu jeszze sprawdzic , dla mnie zbędne bo mam kontroler obr na 4 wentyle 5-12v

 

- :

 

- brak wtyczki do monitoringu obr wentylaotra w zasiłce (nie wiadomo z jaką prędkością się kręci)

- PLOMBA NA ZASILACZU

- wentylator ma głośne łozysko według mnie (głosniejsze niz w Chieftecu) w idle jest najgłosniejszym elementem w kompie ( ZNOWU :sad: ), całe szczęście nie kręci się za szybko

 

-------------------------------------------------------

 

Ogólnie głosnośc zasilacza (nie biorąc pod uwage wentylatora identyczna jak w moim starym 4 letnim Chieftecu 410-212DF

Wentyl juz mi preszkadza a jest dzień , co dopiero bedzie w nocy (niestety wymagania moje co do dB są dość rygorystyczne)

Fan Swap to mus w tym BeQuiecie, kurde a myslałem że sie obędzie bez zmiany wentyla :cry:

Tylko ta plomba mnie ogranicza bo już by tam siedział jakiś cichy wentyl.

Jest jakis sposób żeby sie jej pozbyć bez utraty gwarancji (nie wiem czy metoda z Palitów suszarka i zyletka sie sprawdzi, bo plomba jest mega cienka i na oko przyklejona na amen.

 

Zrezygnować z gwarancji w nowym zasilaczu za prawie 400 pln to za duże ryzyko dla mnie.

Co tu robić :?, odklejał ktoś z powodzeniem może

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba było brać Be Quiet Dark Power P7 Pro 550W, mega mocna linia 12v 44A- 528W, bardzo cichy, ma kabelek do monitoringu obrotów wentyla, odpinane kable, niestety też ma plombę, trochę droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...